Haber [Rehber] HyperOS Bootloader Kilidi Açma - Adım Adım Anlatım

asamed004

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asamed
Cihazım
redmi 8
Konular
26
fake rom yüklü note 13 pro 5g ve plus cihazları için yetkili hesaptan başka unlock yapma imkanı yok diye anladım doğru mudur ?

arda2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serbülent
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Merhaba,Hyperos nasıl açtınız bootloader acildimi sizde yoksa izin mi verildi

5D7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi 13 4.5G
Konular
1
Merhaba.

Bende Redmi 13 4G cihazı mevcut ve yazılım olarak TR room'u kurulu. Dün burada anlatılan yöntem ile 07.16.2025 tarihine kilit açma işlemini aldım. Ancak telefonda geliştirici moduna geçemiyorum. Belirtilen işlemi yaptığımda sadece gelişmiş güncelleme açıldı diyor ve kalan kısımlar mevcut değil. bu tarz problem yaşayan varmı? EU romuna geçmek istiyorum.

Edit: Birde bir mod. ya da yönetici Redmi 13 bölümine Redmi 13 4G bölümünü açabilirmi?

Erd4L

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ErdAL
Cihazım
xiaomi 14 ultra
Konular
0
Xiaomi 14 Ultra Çin modeli .. geliştirici seçeneklerinde hesap ve cihaz ekle diyince

request parameter error

hatası alıyorum.. cihaz daha önce işlem görmedi sıfır geldi zaten .

olytncl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
14 Ultra-Mi10
Konular
1
Xiaomi 14 Ultra Çin modeli .. geliştirici seçeneklerinde hesap ve cihaz ekle diyince

request parameter error

hatası alıyorum.. cihaz daha önce işlem görmedi sıfır geldi zaten .
100 dolar civarı sıkışmış hocam.Uğraşmayın boşuna sizin yapabileceğiniz birşey değil.Yani global cihazların yapabildiğini çin modeller yapamıyor malesef.Aynı sorundan bende müzdaribim

Erd4L

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ErdAL
Cihazım
xiaomi 14 ultra
Konular
0
100 dolar civarı sıkışmış hocam.Uğraşmayın boşuna sizin yapabileceğiniz birşey değil.Yani global cihazların yapabildiğini çin modeller yapamıyor malesef.Aynı sorundan bende müzdaribim
teşekkür ederim.. çin romu ile sorunum yok beklemekte fayda olur mu ilerde sistem değişir mi.

waffensoul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi 13T
Konular
3
hocam mi unlock tool programı cihazımı görmüyor sorun neyden kaynaklıdır ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cihaz mi 13 t miui 14.0.6 global direnç kayıtlı. 5 buçuk 6 saat civarı bi ekran süresi alıyorum ve bu süre bana düşük geliyor. farklı bir rom kurmak istiyorum yardımcı olur musunuz ? kime sorsam tuzlu miktarda ücret istiyor.

ErolD

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erol
Cihazım
Mi Mix
Konular
3

muhsin42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muhsin
Konular
1
Xiaomi HyperOS Bootloader Açma Rehberi:

Ön Gereklilikler:

• En az 30 günlük bir Xiaomi hesabına sahip olmalısınız. Eğer hesabınız yoksa, yeni bir hesap açacaksanız 30 gün beklemeniz gerekecektir. Daha önce mevcut olan bir hesabınız varsa bunu kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın bir hesabın aylık bootloader kilidi açma sınırı vardır. Çok fazla cihazda aynı hesabı kullanamazsınız.
Adım 1: Xiaomi Topluluğu Uygulamasını Güncelleme

• Xiaomi Topluluğu uygulamasını 5.3.31 veya daha üst bir sürüme güncelleyin. Bu yazıyı yazdığımız anda Google Play Güncel sürümü 5.3.30 bu yüzden uygulamanız alt bir sürümde ise bu linkten APK dosyasını indirebilir ve kurabilirsiniz.
Adım 2: Bölge Ayarlarını Değiştirme

• Uygulamada "Ben" kısmına gidin ve "Ayarlar > Bölgeyi Değiştir" seçeneğine tıklayarak bölgenizi "Global" olarak ayarlayın.
Adım 3: Bootloader Kilidini Açma

• "Ben" bölümünden "Önyükleyici Kilidini Aç" seçeneğine tıklayın. Bu seçenek hemen görünmeyebilir; eğer görmüyorsanız, uygulamayı kapatıp bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Adım 4: Başvuru Yapma

• "Kilit Açma İçin Başvurun" seçeneğine tıklayın. Eğer "15/02/2024 tarihine erişim izni aldınız" uyarısı alırsanız, burada tarih değişiklik gösterebilir. Örnek olsun diye böyle bir tarih yazdık, tarih aldıysanız işleminiz tamamdır. Ancak, "Uygulama kotasına ulaşıldı" uyarısı alırsanız, akşam 19:00'da tekrar deneyin. Çin saatine göre olduğu için size 00:00 diyebilir.

Adım 5: Geliştirici Seçeneklerini Açma

• Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne gidin ve OS Sürümü kısmına 8-10 kez dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır.
  • Ardından Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayarak hesabınızı ekleyin. Eğer başarı ile eklendi uyarısı alırsanız, 72 saat (3 gün) sonra Mi Unlock uygulamasını kullanarak bilgisayar üzerinden bootloader'ı açabilirsiniz.
Bu adımları takip ederek Xiaomi cihazınızdaki HyperOS bootloader'ını başarıyla açabilirsiniz. Unutmayın ki her adımın düzgün bir şekilde tamamlanması önemlidir ve bazı adımların etkili olabilmesi için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.

NOT: Bootloader kilidi açma işlemi telefonunuzdaki tüm verileri silecektir. Bu yüzden işlemden önce yedek almanız önerilir.
hocam kolay gelsin hepsini adım adım doğru olarak yaptım. mi unlock programıyla bakınca 72 saat vs diye saat vermiyor şu uyarıyı veriyor.your account is not authorized to unlock. please change another.. acaba bu uyarı normal mi 72 saat bekledikten sonra açılır mı. Cİhaz Redmi note 13 pro+ 5g

Üst Alt