Haber [Rehber] HyperOS Bootloader Kilidi Açma - Adım Adım Anlatım

Rahman42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdurrahman
Cihazım
note 13pro+
Konular
0
Xiaomi HyperOS Bootloader Açma Rehberi:

Ön Gereklilikler:

• En az 30 günlük bir Xiaomi hesabına sahip olmalısınız. Eğer hesabınız yoksa, yeni bir hesap açacaksanız 30 gün beklemeniz gerekecektir. Daha önce mevcut olan bir hesabınız varsa bunu kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın bir hesabın aylık bootloader kilidi açma sınırı vardır. Çok fazla cihazda aynı hesabı kullanamazsınız.
Adım 1: Xiaomi Topluluğu Uygulamasını Güncelleme

• Xiaomi Topluluğu uygulamasını 5.3.31 veya daha üst bir sürüme güncelleyin. Bu yazıyı yazdığımız anda Google Play Güncel sürümü 5.3.30 bu yüzden uygulamanız alt bir sürümde ise bu linkten APK dosyasını indirebilir ve kurabilirsiniz.
Adım 2: Bölge Ayarlarını Değiştirme

• Uygulamada "Ben" kısmına gidin ve "Ayarlar > Bölgeyi Değiştir" seçeneğine tıklayarak bölgenizi "Global" olarak ayarlayın.
Adım 3: Bootloader Kilidini Açma

• "Ben" bölümünden "Önyükleyici Kilidini Aç" seçeneğine tıklayın. Bu seçenek hemen görünmeyebilir; eğer görmüyorsanız, uygulamayı kapatıp bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Adım 4: Başvuru Yapma

• "Kilit Açma İçin Başvurun" seçeneğine tıklayın. Eğer "15/02/2024 tarihine erişim izni aldınız" uyarısı alırsanız, burada tarih değişiklik gösterebilir. Örnek olsun diye böyle bir tarih yazdık, tarih aldıysanız işleminiz tamamdır. Ancak, "Uygulama kotasına ulaşıldı" uyarısı alırsanız, akşam 19:00'da tekrar deneyin. Çin saatine göre olduğu için size 00:00 diyebilir.

Adım 5: Geliştirici Seçeneklerini Açma

• Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne gidin ve OS Sürümü kısmına 8-10 kez dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır.
  • Ardından Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayarak hesabınızı ekleyin. Eğer başarı ile eklendi uyarısı alırsanız, 72 saat (3 gün) sonra Mi Unlock uygulamasını kullanarak bilgisayar üzerinden bootloader'ı açabilirsiniz.
Bu adımları takip ederek Xiaomi cihazınızdaki HyperOS bootloader'ını başarıyla açabilirsiniz. Unutmayın ki her adımın düzgün bir şekilde tamamlanması önemlidir ve bazı adımların etkili olabilmesi için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.
Merhabalar adım adım yaptım bugün 31 nci gün ama olmuyor hep bu hatayı alıyorum ayrıca mıuı 14.0.1 olarak geldi cihaz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-05-28-10-32-58-064_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-05-28-10-32-58-064_com.android.settings.jpg
    507 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_2024-05-28-10-35-21-301_com.mi.global.bbs.jpg
    Screenshot_2024-05-28-10-35-21-301_com.mi.global.bbs.jpg
    568,9 KB · Görüntüleme: 35

nameisanais

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mahmut
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
12
Herşeyi yaptım sorun yok ama hesabı ekleye sürekli basabiliyorum sorun mudur acaba?

emrebaskurtc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9 pro
Konular
2
Hocam cihazı yeni aldım. couldnt add yazısı çıkıyor. Sizin bu uygulamayla denedim 06.23 tarihinde deneyin yazdı. başka yolu yok mu?

lckdoram

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Redmi
Cihazım
Niye 13 pro
Konular
1
Merhabalar adım adım yaptım bugün 31 nci gün ama olmuyor hep bu hatayı alıyorum ayrıca mıuı 14.0.1 olarak geldi cihaz
Bende de aynı hata geliyor the sysyem is being upgraded diye. Çözümü yapabildiniz mi

emrebaskurtc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9 pro
Konular
2
xiaomi topluluğu uygulaması, ana konudakini indirdim. unlock bootlaoder dedim.
hesap hatası. 06/23 tarihinden sonra deneyin yazıyor. neden ki?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

xiaomi topluluğu uygulaması, ana konudakini indirdim. unlock bootlaoder dedim.
hesap hatası. 06/23 tarihinden sonra deneyin yazıyor. neden ki?
Global rom hocam. dün aldım cihazı

Son düzenleme:

turgay190753

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
TURGAY
Cihazım
XİAOMİ 14 UITRA
Konular
0
Merhaba benimde bootloader için 24 günüm fln cihazım çin cihazı istenilen bir ay ve hesap seviyesi 5 ulaşmama az kaldı. Yanlız ben mi kilit açma isteği gönfeeilen kısımda request parameter error hatası alıyorum.Bu hatayı çözmeden bu bir aylık bekleyişimin ve hesap seviyesini 5 yapmamın bir önemi kalmıyorsa boşa beklemiş olucam hesalde:(
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

X_files_x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
SM-G930F
Konular
7
Arkadaslar merhaba anlatimin tamamini yapmama ragmen gelistirici seceneklerinden hesap ekleme yani "
  • Ardından Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayarak hesabınızı ekleyin.
bu kisimda takildim kaldim cihazda cin romu yuklu. mi toplulugu uygulamasindan ayni gun icin sure verdi ama bi turlu hesap eklenmiyor hata veriyor

verdigi hata

"couldn't add. please go to mi community to apply for authorization"

Allah rizasi icin yardimci olur musunz?
Bu sorunu cozebildiniz mi? Suan ayni sorunla ugrasiyorum

Üst Alt