Sohbet Redmi Telefonumu Sattım

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Haydaaa tam da almaya niyetlendiydim gel de al şimdi :)
Bu forumdakilerin telefon almadan önce buradan gözlemlemeleri gibi bi şansı var bence
Ayrıca forumda teknik işlerle ilgilenen arkadaşlarda var.
Mesela sizin yerinizde olsaydım telefon teknisyeni olan H.kadioglu hocamıza şunu derdim. Redmi note 10 pro almalımıyım. Çünkü ona o kadar çok sorunla talepler olmuşturki artık hangi cihaz alınmalı alınmamalı konusunda da uzmanlaşmıştır.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sevgili hocam, sanırım konu sahibine yazdınız bunları.. Global romlar kötü veya sorunlu olduğu tezinize katılmıyorum, belki Redmi cihazlarda durum budur. Xiaomi kullanıcılarının BL kilidini açması şart demişsiniz, buna da katılmıyorum, ben açmadım, gayet mutluyum ve sorunsuz kullanmaktayım, Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyiniz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Evet hocam. Mesajım konu sahibi içindi. :)

Beklentiler diyeyim cevabınız için. Konu sahibi arkadaş yaşadığı sorunları yazmış.

• 120hz stabil çalışmıyor,
  • instagram soluk renk
  • bildirim geç gelmesi
  • estetik açıdan uygulama simgeleri kötü,(işin yok tema yükle)
  • berbat ötesi google uygulamaları,(son güncelleme ile 2 tane mesajlar uygulaması oldu biri kendi diğeri google saçmalığı)
  • yakınlık sensör sorunu
  • arayüzü yeniden başlatma sorunu (durduruldu hatası değil),
  • 1 2 kere sessize al çıkar WhatsApp mesaj sesi çalmıyor kapatıp açınca düzeliyor bu gibi sorunlar
Bu sorunları hemen hemen tamamı global romla ilgili. Açıkçası hiç biri benim için sorun değil ve bu sorunlarla global rom kullanmaya devam edebilirim ve tahmin ediyorum sizin için de sorun değil ki bu mesajı yazmışsınız. Ama instagram kullanan, gereksiz olsa dahi 120hz talep eden, MIUI simgelerini ve arayüzünü sevmeyen, google uygulamalarını kullanmayan bir kullanıcı için önemli ve telefonu temelde instagram için kullanan bir son kullanıcı için farklı markalar daha mantıklı. Bir de üzerine sizin cihazınız amiral gemisi burada bahsedilen cihaz ise orta-alt segmentte. Xiaomi üst modellerine özellikle globalde çok daha fazla özen gösteriyor ve bu da orta ve orta-alt segment cihaz kullanıcılarının sorun yaşamasına neden oluyor. Ek olarak sizin cihazınız mi bu cihaz redmi... Bunu açıklamak çok uzun ama siz ne demek istediğimi biliyorsunuz zaten :)

Bu nedenlerle evet siz memnun olabilirsiniz ve size hak veriyorum ancak konu sahibi arkadaşın da memnun olmaması için pek çok neden var ve o da haklı. Sonuç olarak cihaz memnuniyeti beklentiler ile ilgili. Bu tarz beklentileri olan kullanıcılar için bence Xiaomi yerine globale daha iyi uyum sağlamış, global kullanıcıların beklentilerini daha iyi anlayabilen markalara yönelmek daha mantıklı olacaktır.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
205
Yeni cihazınız hayırlı olsun. Bende direkten dönmüşüm valla 😎 Neredeyse 10 pro alıyordum. Poco X5 Pro aldım. Globaldeyim. Stabil. Mutluyum.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Bu forumdakilerin telefon almadan önce buradan gözlemlemeleri gibi bi şansı var bence
Ayrıca forumda teknik işlerle ilgilenen arkadaşlarda var.
Mesela sizin yerinizde olsaydım telefon teknisyeni olan H.kadioglu hocamıza şunu derdim. Redmi note 10 pro almalımıyım. Çünkü ona o kadar çok sorunla talepler olmuşturki artık hangi cihaz alınmalı alınmamalı konusunda da uzmanlaşmıştır.
O zaman hocamıza sorayım H.kadioglu 10 pro hala alınır mı yoksa 12 pro 5g mi almalıyım?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
12 pro daha güncel cihaz tabiki

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
12 pro daha güncel cihaz tabiki
Hocam güncel de neredeyse her şeyi aynı hızlı şarj dışında üstünlüğü yok 12 pro 5g nin. İşlemcisi de mediatek. 10 pro kamera olsun rom fazlalığı olsun daha cazip geliyor.

Üst Alt