Rehber Redmi Pro için Xiaomi.eu (MultiRom) ROM Yükleme Rehberi

h.ozturk61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hs
Cihazım
redmi pro
Konular
4
twrp modunda açıldı romuda attım fakat açılış ekranında (global rom ve hareketli dünya) kaldı ilerlemedi. Allah tan eskş romun yedeğini almıştım geri dönüş yaptım.

sadetkocal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sadet
Cihazım
RedMi Pro
Konular
1
Arkadaşlar, Redmi prğ için en güncel ve stabil rom nereden bulabilirim? Yaz aylarında göçmüştü telim. Bende zaman ayırıp ilgilenememiştim. Biraz önce eski bir rom vardı elimde yükledim ve telim çalışıyor (Galiba). :D
Şimdi en güncel sürümünü bulmaya çalışıyorum ancak bulamadım? Tabi stabil olmasıda gerek rom un... resmi sitesine filan baktım ama tam anlayamadım. Elinde olan varsa google drive a filan yükleyerek buradan da paylaşırsa çok iyi olacak bence. Benim gibi arayanlara da kaynak olacaktır muhtemelen.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar, Redmi prğ için en güncel ve stabil rom nereden bulabilirim? Yaz aylarında göçmüştü telim. Bende zaman ayırıp ilgilenememiştim. Biraz önce eski bir rom vardı elimde yükledim ve telim çalışıyor (Galiba). :D
Şimdi en güncel sürümünü bulmaya çalışıyorum ancak bulamadım? Tabi stabil olmasıda gerek rom un... resmi sitesine filan baktım ama tam anlayamadım. Elinde olan varsa google drive a filan yükleyerek buradan da paylaşırsa çok iyi olacak bence. Benim gibi arayanlara da kaynak olacaktır muhtemelen.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Xiaomi.eu romlarına bir göz atabilirsiniz.

Kararlı :
Beta :

sadetkocal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sadet
Cihazım
RedMi Pro
Konular
1
O kadar çok rom indirip yüklemeye çalıştımki...
Hepsinde de yükleme tamamlanıyor. Sonrasında reboot ettiğimde mi sembolü geliyor önce. Sonrasında altta android yazısı geliyor ve 3 nokta sırayla yanıyor. Ama sonrası yok.
Nedir sorun anlamıyorum. Bu işlere yabancı değilim ancak tıkandım...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
O kadar çok rom indirip yüklemeye çalıştımki...
Hepsinde de yükleme tamamlanıyor. Sonrasında reboot ettiğimde mi sembolü geliyor önce. Sonrasında altta android yazısı geliyor ve 3 nokta sırayla yanıyor. Ama sonrası yok.
Nedir sorun anlamıyorum. Bu işlere yabancı değilim ancak tıkandım...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Kuurlum esnasında orun yaşanıyor olabilir mi hocam? Format data yapmayı ya da wipe all ile resmi rom kurduktan sonra tekrar twrp yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Abdhakir38

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
Xioami redmi pr
Konular
0
Arkadaşlar merhaba;
Hepsiburadadan aldığım cihazda fake rom vardı, Türkçeleştirme eksik, trojen ve bildirim sorunları çıkarıyordu. Birkaç yanlış ROM yükleme olayının akabinde doğru ROM'u buldum ve yaklaşık 2 gündür kullanıyorum. Şimdilik herşey yolunda. Hataya rastlamadım. Elimden geldiğince adım adım anlatmaya çalışacağım. ROM yüklerken sonuçlarından emin olamadığım için herhangi bir ekran görüntüsü almamıştım. O yüzden resimli anlatım yapamayacağım. Ama zor olmadığını göreceksiniz.

ÖNCELİKLE LÜTFEN TELEFON BELLEĞİNİZDEKİ TÜM VERİLERİN YEDEĞİNİ ALIN. (Rehber, resim, not, mesaj vs) Bu işlem sonrasında telefon belleği tamamen sıfırlanacaktır!

NOT: Flashtool ile unlock yapmadan ROM atılabiliyormuş. Kendim denemediğim için, size recovery mod üzerinden unlock yapılmış cihaza ROM atma olayını anlatacağım.

1-) Cihazınızı Unlock Yapmalısınız. Detaylı anlatımı Mi5 için chatin_62 isimli arkadaşımız çok güzel yapmış. Aynı işlemi Redmi Pro için de yapabilrsiniz. Buyrun;

Rehber - Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

Şimdi gerekli dosyaları indirelim:

2-) ADB sürücüsünü indiriniz. (Site açılınca ortada yazan yeşil kutucuktaki "Begin Download" yazısına tıklayın. 10-15 saniye sonra yine yeşil butonda yazan "primary download"a tıklayıp indirin. Eğer link hata verirse altındaki "alt mirror download" kısmına tıklayarak alternatif sunuculardan indirebilirsiniz.

ADB Alternatif Link kendi uploadım: (943kb)

3-) Redmi Pro için TWRP Recovery'i indirin.

4-) Redmi Pro için xiaomi.eu global ROM'u indirin.

GÜNCEL Xiaomi.eu Geliştirici ROM 02 Mart 2018 tarihinde yayınlandı:

ÖNCEKİ ROMLAR:
Xiaomi.eu Stabil ROM indiriniz. (Ben bunu yükledim.)
Xiaomi.eu Geliştirici ROM indiriniz. (Haftalık güncelleme gelir.)

Developer ROMlar ile Stabil ROMların farkını Forumda bulabilirsiniz. Detaya girmeyeceğim.

Şimdi kurulum ve diğer işlemler:

5-) ADB sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. (2. maddede indirdiğiniz uygulama)

6-) Telefonunuzun geliştirici seçeneklerini açıp, USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin. (Bilmeyenler için forumda mevcut)

7-) Telefonunuzu bilgisayara USB kablo aracılığı ile bağlayın.

8=) İndirdiğiniz ROM dosyasını telefonunuzun SD kartına kopyalayın. (Telefon hafızasına kopyalamayın çünkü Rom yüklemeden önce tüm telefon hafızası silinecektir.)

9-) İndirdiğiniz TWRP-3.0.2-0-omega.img dosyasını (3. madde) bilgisayarınıza kurduğunuz minimal adb klasörünün içine atıp, adını recovery olarak değiştirin.

64 bit işletim sistemlerinde klasör yolu (Win7,8,10);
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

32 bit işletim sistemlerinde klasör yolu (Win7,XP, vs.);
C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

10-) Bilgisayarınızın masaüstündeki "minimal adb and fastboot" kısayoluna çift tıklayın. (Eğer kısayol oluşturmamışsanız, 9. maddedeki klasör yolunu açıp MAF32 dosyasına çift tıklayın.

11-) Komut ekranına;

adb.exe devices

yazıp enterlayın. (telefon ekranına hata ayıklama izni çıkıyor mu hatırlamıyorum. Eğer telefonunuza uyarı gelirse onaylayın). Ardından,

adb.exe reboot bootloader

yazıp enterlayın.
(Telefonunuz fastboot modunda yeniden başlayacak. fastboot ekranı gelene kadar bekleyin)
NOT: Bu komuttan sonra "error: no devices/emulators found" hatası ile karşılaşırsanız telefon sürücü kurulumunuz eksik ya da hatalıdır., adresinden sürücüyü indirip kurun. Yayımcı doğrulanmadı hatası alırsanız yine de yükle seçeneğini seçip yüklemeye devam edin. Ardından 10. adımdan devam edin.
Sonra;

fastboot.exe flash recovery recovery.img

yazıp enterlayın. (TWRP yi atacak) Son olarak;

fastboot.exe boot recovery.img

yazıp enterlayın. Telefon TWRP modunda açılacak bekleyin.

12-) Burada çince sürprizi bizi bekliyor olacak. En alttaki kaydırma çubuğunun üzerinde, sağda ve solda iki adet (sanırım mavi renkli) buton var. Sağ butona basıp dili "English" yapalım. (Türkçe yapınca bazı terimleri anlamakta güçlük çekiyorum.)

13-) Sırasıyla;
wipe, advanced wipe kısmına girip;
dalvik/art cache, system, cache, data, internal storage kutucuklarını işaretleyin. (En alttaki SD kartı kesinlikle işaretlemeyin) Ardından en alttaki kaydırma çubuğunu sağa çekerek temizlik işlemini bitirin.

"Eğer bu kısımda hata verirse;

Geri tuşu ile TWRP ana ekranına gelip sırasıyla; wipe, format data:yes diyerek telefonu formatlıyoruz. Ardından yine geri tuşu ile ana ekrana gelip, reboot recovery diyerek yeniden recovery modda açılmasını sağlıyoruz. Ardından 13. maddedeki adımları tekrarlıyoruz."

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

14-) Son olarak ROM dosyasını yüklemek için;

TWRP içinde Install kısmına basıyoruz. Sanırım sol altta "select storage" tarzı birşey yazıyordu. Oradan sd kartı açıp, içine attığımız romu (4. maddedeki) seçip yüklüyoruz. (Yükleme onayı yine en alttaki çubuğu sağa kaydıraraktı sanırım)

15-) İşlem bitince kendisi mi yeniden başlatıyordu, kurulum ekranında mı kalıyordu hatırlamıyorum. Neticede çubuk ilerleyip kurulumu bitirene kadar uzuyor. Sona gelince bir süre bekliyor. Kurulum bitince telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. (Reboot) İlk açılışta miui kurulumu biraz zaman alıyor. (3-5 dakika kadar).

Geçmiş olsun :) Yeni ve güncel xiaomi.eu ROMunuz hazır.
fastboot.exe boot recovery.img yazdım bekliyorum ne kadar bekleniyor twrp ekranı gelmedi

Troyan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gürhan
Cihazım
Redmi pro
Konular
0
Merhaba adb driver installer 2.0 indirdim fakat yukleme yapmiyor device not found hatasi veriyor ne yapmam gerekiyor

mahirjk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahir
Cihazım
redmi pro
Konular
0
merhaba hocam dediklerinizi yaptım ama telefon açılmıyor sürekli yeniden başlayıp mi yazında kalıyor

excellord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redmi pro
Konular
0
oncelıkle sunu soylıyım. satır satır okudum ve herseyı anlattıgın gıbı yaptım. sonuc.

rom dosyasını sd kartta acıyorum ama ıcındekı flash dosyasını bulup acmıyor program.

"

TWRP içinde Install kısmına basıyoruz. Sanırım sol altta "select storage" tarzı birşey yazıyordu. Oradan sd kartı açıp, içine attığımız romu (4. maddedeki) seçip yüklüyoruz. (Yükleme onayı yine en alttaki çubuğu sağa kaydıraraktı sanırım)

"

wıpe kısmınıda yaptıgım ıcın. suan tel bombos. telefoncuya 50 tl bayılcaz sayende. sagol

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
oncelıkle sunu soylıyım. satır satır okudum ve herseyı anlattıgın gıbı yaptım. sonuc.

rom dosyasını sd kartta acıyorum ama ıcındekı flash dosyasını bulup acmıyor program.

"

"

wıpe kısmınıda yaptıgım ıcın. suan tel bombos. telefoncuya 50 tl bayılcaz sayende. sagol
Sdcard'a rom dosyasını kopyalayıp telefona takarak, usb belleğe rom dosyasını atıp OTG ile telefona bağlayarak, komutları biliyorsanız adb sideload ile bilgisayardan rom dosyasını yükleyerek, son olarak ta telefonu bilgisayara bağlayınca MTP olarak görüyorsa telefona rom dosyasını kopyalarak rom yükleyebilirsiniz.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt