Rom Redmi Note 9S [Curtana] - Global Kararlı Rom V12.0.1.7.RJWMIXM [ Android 11] | Pilot Testers only

PowerOne Projects

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
V.H.K.İ
Konular
16
Redmi Note 9S
[Curtana]
Miui 12 için Android 11 güncellemesi yayınlandı. Pilot testi için başvuran arkadaşlar zaten bu güncellemeyi almışlardır. Almayanlar için paylaşıyorum.

Romun İndirme Linki :

Normal Kurulum Aşamaları :

• OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır.
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data.
  • Flash rom
  • Reboot System

Temiz Kurulum Aşamaları :

• Romun zip dosyasını OTG Flash belleğe veya SD kartınıza yükleyiniz, indiriniz.
  • OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır.
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz ve Format Data - Yes (Yeniden BAŞLATMAYIN)
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data/İnternal Storage
  • Flash rom
  • Reboot System

Not : Eğer imkanınız varsa temiz kurulum yapmanızı tercih ederim. Kurulum biraz uzun sürüyor. Panik yapmayınız. Biraz bekledikten sonra kurulum ekranı gelecektir.
Hocam elinize emeğinize sağlık bu stabil şuan degil mi test cihazımda benim note 9s :)

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Hocam elinize emeğinize sağlık bu stabil şuan degil mi test cihazımda benim note 9s :)
rica ederim fakat stabil değil, tester olarak başvuran kişilere gelen rom bu hocam. Yani sorunları, hataları, bugları test edip bildirecek kişiler içindir.

PowerOne Projects

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
V.H.K.İ
Konular
16
rica ederim fakat stabil değil, tester olarak başvuran kişilere gelen rom bu hocam. Yani sorunları, hataları, bugları test edip bildirecek kişiler içindir.
Hocam ben rom testleri ve modlamalar için redmi note 9s kullanıyorum :) deneyip size bilgi verecegim

Cileqesh45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 se
Konular
1
Bu güncelleme ile vlog mod geliyor mu

Paralor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
4
Bu güncelleme için uzun kullandığımı düşünüyorum. Artılarını ve eksilerini yazacağım.

Artıları
Telefon arama problemi çözüldü.
Fotoğraf düzenleme yenilenmiş, yeni filtreler var.
Daha akıcı arayüz
Bir tık daha iyi ram kullanımı, hala kötü ama.
Bir tık daha iyi pil kullanımı

Eksileri
Bildirim çubuğunu yeni olan yapınca indirirken kasıyor
Mesaj seçerken çıkan seçenekler bazen kocaman çıkıyor.
Ram kullanımı kötü
Dokunmatik hafiften kayık gibi
Sistem uygulama güncellemesi bölümü çalışmıyor. Baya güncelleme geliyor birde. Ben elle yapamıyorum bir süre sonra kendi kendine yapıyor.
Çok nadir telegram simgesi çıkıyor. Kapatmaya çalışırken açılıyor ve işin ortasında rahatsız ediyor.
Pic in pic özelliği çok bozuk. Uygulama filan değiştirirken o küçük ekran bozuluyor bazen kenara kaydıracağım büyüyor geride küçültemiyorum.
Bildirim çubuğunda medya oynatma bildirimini video veya şarkı bitince silince genelde o bildirim geri geliyor bu sefer hiç silemiyorum öyle takılı kalıyor.
Navigasyon barı sıkıntılı. Bazen takılı kalıyor. Ekranı kapatıyor. Rahatsız edici. YouTube'da yatay moddayken yeni bildirim merkezinin ayarların bulunduğu yeri indirince takılı kalıyor. Bildirim kısmını indirince olmuyor. Eski bildirim merkezinde olmuyor.
Arada bir tak diye uygulamayı kapatıyor. Niye bilmiyorum.

Çok net söylüyorum bir dahaki telefonum xiaomi olmayacak. Arama problemini çözüyorlar başka şeyleri bozuyorlar bu sefer. Üstelik 1 aydan uzun sürede geldi. Xiaomi yazılım konusunda gerçekten rezil. Düzgün bir sürüm çıksa orada duracağım ama yok tek bir tane sıkıntısı olmayan sürüm yok.

Üst Alt