MIUI 11 Redmi Note 9 Pro'yu Zirvede Bırakmak

AhmetFarukTarhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Faruk
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
2
✪✪✪Beyler bu rom değiştirme işinden baya sıkıldım eski cihazın tulip redmi note 6 proyu rom kernel değiştirmekten emmcyi yaktım bu joyeuse cihazımda aynı yoldan devam etmekte ve MIUI 11 android 10 olan ilk sürümü kurup bu sürümle devam etmeye karar verdim en azından MIUI 14 stabil olarak çıkarsa ona geçerim ondada soru nlar çıkarsa eski romdan devam edeceğim aksi taktirde bu durum bir hastalığa neden oluyor her çıkan romda deneme isteği baydı Xiaomi 2021 e kadar fiyat performans furyasındaydı ancak artık fiyat performans değil benim için madem fiyat performans değil ne diye uğraşıyoruz rom bug vs. Bir sonraki cihaz Samsung Huawei apple alıp yoluma devam edeceğim umarım kararım hayırlı olur saygılar..

Bu kadar laga luga yeter dediğinizi duyar gibiyim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
o yüzden bu minik (!) önsözden sonra ufaktan konumuza geçelim..

1.5 yıldır joyeuse Kullanan birisi olarak burada ulaşabildiğim son noktaları paylaşacağım.

Elimizdeki telefon iyi, güzel, hoş. Ve en güzeli ANDROİD. Açık kaynak kodun sınırsız nimetlerinden yararlanarak zamana karşı meydan okuyoruz. İşlemcinin ferakans ayarlamalarından tutun da bu işlemcinin ve hatta Grafik kartının dahi ne yapacağını nasıl işleyeceğini hangi zaman aralığında ne kadar görev yükleneceğini vb. vb. gibi depolamanın ne kadar hızla okuma yapabileceğini....

Yani kısacası yapabileceğimiz şeylerin bir sınırı yok. açıklık ve genişlik konusunda windows sistemlerini bile çoktan geçmiş durumda..

Android cok güzel bir platform. Güzel olmasına güzel de; bize ufak bir hastalığı yayıyor. Elindekiyle daha iyiyi yakalayabilme çabası. Ve fark ettiğim kadarıyla bu çaba uğruna biz telefonlarımızı maalesef KULLANMIYORUZ. Sürekli bir rom atma, kernel yükleme, mod yapma derken ufak bir hatada bütün bilgilerimizi kaybediyoruz. Program uyutuyoruz uyandırıyoruz vs. vs. Sürekli vaktimiz bunlarla geçiyor. Hobiden hastalığa doğru giden bir süreç..

Kız arkadaşımın elinde note 2 var. Note 2 dediğimiz cihaz 2 gb ddr2 ramli, 45 nm lik işlemcileriyle kullandığımız telefonlardan bayağı geri. Ama o mutlu. Arada takılıyor evet. Lag yapıyor evet. Ama o mutlu. Elimdeki telefon onunkinden çok üstün. Ama itiraf etmeliyim ki hiçbir zaman onun gibi bir uygulama arşivim, ya da bir galeri arşivim olamadı. çünkü sürekli rom atmaktan onu bunu yapmaktan BİRİKTİREMİYORUM, telefonu kullanamıyorum. Eminim ki birçoğumuzun da durumu bu.
Şuan cihazımda kurulu olan miui 11.0.2.0 fastboot endonezya rom kurulu ve inanın cihaz su gibi hafif resmen 90 hz gibi hissediyorsunuz menü geçişleri pil süresi miui 12-13-port 14 'e göre çok çok çok daha iyi sıfır sorun kafam rahat romu... zaten deneyen arkadaşlar özellikle miui 13 ün nekadar kastığına bizzat şahit olacaklar cihazım mevta olunca artık samsung veya apple ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum

O yüzden şahsi tavsiyem telefon için en uygun yenilikleri yapıp bu işi zirvede bırakmanızdır..

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
dönüşte sıkıntı olmuyor mu? mesela 13 ten 12 ye düşünce çağrı sorunu ses kesilme sorunu vardı persist yükleniyordu bunda öyle bir problem var mı

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Bende zirvede bırakmayı düşünüyorum bu aralar

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Xiaomi mi 6. Telefon 5 senelik. Mi 6 için yeni rom çıkmamasının da etkisiyle 3 sene önce bi rom kurdum. Android güncellemesi miui güncellemesi almıyorum ama mutluyum. 128 gb lık telefonda 90 gb dan fazlası dolu. Şarj azken takılmalar hariç nerdeyse takılma yok
Bu telefon ölünceye kadar büyük ihtimalle format dahi atmam.

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
✪✪✪Beyler bu rom değiştirme işinden baya sıkıldım eski cihazın tulip redmi note 6 proyu rom kernel değiştirmekten emmcyi yaktım bu joyeuse cihazımda aynı yoldan devam etmekte ve MIUI 11 android 10 olan ilk sürümü kurup bu sürümle devam etmeye karar verdim en azından MIUI 14 stabil olarak çıkarsa ona geçerim ondada soru nlar çıkarsa eski romdan devam edeceğim aksi taktirde bu durum bir hastalığa neden oluyor her çıkan romda deneme isteği baydı Xiaomi 2021 e kadar fiyat performans furyasındaydı ancak artık fiyat performans değil benim için madem fiyat performans değil ne diye uğraşıyoruz rom bug vs. Bir sonraki cihaz Samsung Huawei apple alıp yoluma devam edeceğim umarım kararım hayırlı olur saygılar..

Bu kadar laga luga yeter dediğinizi duyar gibiyim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
o yüzden bu minik (!) önsözden sonra ufaktan konumuza geçelim..

1.5 yıldır joyeuse Kullanan birisi olarak burada ulaşabildiğim son noktaları paylaşacağım.

Elimizdeki telefon iyi, güzel, hoş. Ve en güzeli ANDROİD. Açık kaynak kodun sınırsız nimetlerinden yararlanarak zamana karşı meydan okuyoruz. İşlemcinin ferakans ayarlamalarından tutun da bu işlemcinin ve hatta Grafik kartının dahi ne yapacağını nasıl işleyeceğini hangi zaman aralığında ne kadar görev yükleneceğini vb. vb. gibi depolamanın ne kadar hızla okuma yapabileceğini....

Yani kısacası yapabileceğimiz şeylerin bir sınırı yok. açıklık ve genişlik konusunda windows sistemlerini bile çoktan geçmiş durumda..

Android cok güzel bir platform. Güzel olmasına güzel de; bize ufak bir hastalığı yayıyor. Elindekiyle daha iyiyi yakalayabilme çabası. Ve fark ettiğim kadarıyla bu çaba uğruna biz telefonlarımızı maalesef KULLANMIYORUZ. Sürekli bir rom atma, kernel yükleme, mod yapma derken ufak bir hatada bütün bilgilerimizi kaybediyoruz. Program uyutuyoruz uyandırıyoruz vs. vs. Sürekli vaktimiz bunlarla geçiyor. Hobiden hastalığa doğru giden bir süreç..

Kız arkadaşımın elinde note 2 var. Note 2 dediğimiz cihaz 2 gb ddr2 ramli, 45 nm lik işlemcileriyle kullandığımız telefonlardan bayağı geri. Ama o mutlu. Arada takılıyor evet. Lag yapıyor evet. Ama o mutlu. Elimdeki telefon onunkinden çok üstün. Ama itiraf etmeliyim ki hiçbir zaman onun gibi bir uygulama arşivim, ya da bir galeri arşivim olamadı. çünkü sürekli rom atmaktan onu bunu yapmaktan BİRİKTİREMİYORUM, telefonu kullanamıyorum. Eminim ki birçoğumuzun da durumu bu.
Şuan cihazımda kurulu olan miui 11.0.2.0 fastboot endonezya rom kurulu ve inanın cihaz su gibi hafif resmen 90 hz gibi hissediyorsunuz menü geçişleri pil süresi miui 12-13-port 14 'e göre çok çok çok daha iyi sıfır sorun kafam rahat romu... zaten deneyen arkadaşlar özellikle miui 13 ün nekadar kastığına bizzat şahit olacaklar cihazım mevta olunca artık samsung veya apple ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum

O yüzden şahsi tavsiyem telefon için en uygun yenilikleri yapıp bu işi zirvede
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihaz değişimi en güzeli fakat bu rom işleri tam bi hastalık giden zamana mı acırsınız.Bazende yakın çevrenizdeki çöken telefonlara yazılım yükleyince sevinirsiniz. Samsung telefona geçtim kafam rahattı 2 ay kadar dayanabildim.Görüşme kayıt için endonezya romu yükledim.Alışkanlık işte ne yaparsınız

Son düzenleme:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
Persist sorunu her cihazda oluşmaz, tesadüfi bir olaydır. Bazen bozulabilir, o yüzden hazırda çalışan romdan persist dosyası alınıp yedekte saklanabilir.
persisti değil 11.0.2 dönüşte sıkıntı olur mu diye sormuştum. 12. 5 . 4 te evet o sorun var ve persist yapılması gerekiyor ama ya 11.0.2 de bu sorun var mı? veya başka bir sorun

AhmetFarukTarhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Faruk
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
2
Hayır ses sorunu olmuyor şayet sizde olsa bile global 11.0.2 fastboot dosyasını indirip persisti flashlamanız sorunu çözecektir ancak dediğim gibi bende sorun çıkmadı

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Persist sorunu her cihazda oluşmaz, tesadüfi bir olaydır. Bazen bozulabilir, o yüzden hazırda çalışan romdan persist dosyası alınıp yedekte saklanabilir.
Sağlam romdan persist.img nin yedeğini nasıl alabilirim?
Bir de miui 13.05 deki persist 12.5.4 veya başka bir sürümde çalışır mı abi?

Üst Alt