MIUI 11 Redmi Note 9 Pro'yu Zirvede Bırakmak

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
9 saat ekran süresi aldım
Bende eu denedim biraz hantaldı sanki şarj konusunu bilemiyicem test etmedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eu sürümü olarak recovery rom mecvut endonezya gibi stabil olduğunu düşünüyorum android 10 rom ve miui 11 en stabil sürümdü o yıl çıkmış tüm cihazlar için miui 12 yeni çıkmıştı hatalar mevcuttu miui 11 kadar akıcı stabil olamadı hiç bu yüzden miui 11 her zaman daha iyi çalışacaktır cihazınızda yükleyin ve görün.. kaç ay geçti inanın rem kullanımı hiç değişmedi ne bir şişme nede bir takılma bug yaşadım oyun neredeyse hiç oynamam bana hitap eden yağ gibi akıcı olması iphone 11 kullanan arkadaşlar çok iyi bilir yağ gibi akıcılık olayını 1. akıcı 2. pil süresi bunların ikisinide yeterince karşılıyor bahsettiğim rom
Hangi sürüm iyi tek tek denemeyelim bende miui 11 eudan yanayım şuan söylersen hemen geçerim 12.5.4.0 endo kullanıyorum şuan

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
36
✪✪✪Beyler bu rom değiştirme işinden baya sıkıldım eski cihazın tulip redmi note 6 proyu rom kernel değiştirmekten emmcyi yaktım bu joyeuse cihazımda aynı yoldan devam etmekte ve MIUI 11 android 10 olan ilk sürümü kurup bu sürümle devam etmeye karar verdim en azından MIUI 14 stabil olarak çıkarsa ona geçerim ondada soru nlar çıkarsa eski romdan devam edeceğim aksi taktirde bu durum bir hastalığa neden oluyor her çıkan romda deneme isteği baydı Xiaomi 2021 e kadar fiyat performans furyasındaydı ancak artık fiyat performans değil benim için madem fiyat performans değil ne diye uğraşıyoruz rom bug vs. Bir sonraki cihaz Samsung Huawei apple alıp yoluma devam edeceğim umarım kararım hayırlı olur saygılar..

Bu kadar laga luga yeter dediğinizi duyar gibiyim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
o yüzden bu minik (!) önsözden sonra ufaktan konumuza geçelim..

1.5 yıldır joyeuse Kullanan birisi olarak burada ulaşabildiğim son noktaları paylaşacağım.

Elimizdeki telefon iyi, güzel, hoş. Ve en güzeli ANDROİD. Açık kaynak kodun sınırsız nimetlerinden yararlanarak zamana karşı meydan okuyoruz. İşlemcinin ferakans ayarlamalarından tutun da bu işlemcinin ve hatta Grafik kartının dahi ne yapacağını nasıl işleyeceğini hangi zaman aralığında ne kadar görev yükleneceğini vb. vb. gibi depolamanın ne kadar hızla okuma yapabileceğini....

Yani kısacası yapabileceğimiz şeylerin bir sınırı yok. açıklık ve genişlik konusunda windows sistemlerini bile çoktan geçmiş durumda..

Android cok güzel bir platform. Güzel olmasına güzel de; bize ufak bir hastalığı yayıyor. Elindekiyle daha iyiyi yakalayabilme çabası. Ve fark ettiğim kadarıyla bu çaba uğruna biz telefonlarımızı maalesef KULLANMIYORUZ. Sürekli bir rom atma, kernel yükleme, mod yapma derken ufak bir hatada bütün bilgilerimizi kaybediyoruz. Program uyutuyoruz uyandırıyoruz vs. vs. Sürekli vaktimiz bunlarla geçiyor. Hobiden hastalığa doğru giden bir süreç..

Kız arkadaşımın elinde note 2 var. Note 2 dediğimiz cihaz 2 gb ddr2 ramli, 45 nm lik işlemcileriyle kullandığımız telefonlardan bayağı geri. Ama o mutlu. Arada takılıyor evet. Lag yapıyor evet. Ama o mutlu. Elimdeki telefon onunkinden çok üstün. Ama itiraf etmeliyim ki hiçbir zaman onun gibi bir uygulama arşivim, ya da bir galeri arşivim olamadı. çünkü sürekli rom atmaktan onu bunu yapmaktan BİRİKTİREMİYORUM, telefonu kullanamıyorum. Eminim ki birçoğumuzun da durumu bu.
Şuan cihazımda kurulu olan miui 11.0.2.0 fastboot endonezya rom kurulu ve inanın cihaz su gibi hafif resmen 90 hz gibi hissediyorsunuz menü geçişleri pil süresi miui 12-13-port 14 'e göre çok çok çok daha iyi sıfır sorun kafam rahat romu... zaten deneyen arkadaşlar özellikle miui 13 ün nekadar kastığına bizzat şahit olacaklar cihazım mevta olunca artık samsung veya apple ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum

O yüzden şahsi tavsiyem telefon için en uygun yenilikleri yapıp bu işi zirvede bırakmanızdır..
Hocam note 9 pro joyeuse için miui11 endonezya rom ile ilgili konuyu atma şansınız varmidir?

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47

Hangi sürüm iyi tek tek denemeyelim bende miui 11 eudan yanayım şuan söylersen hemen geçerim 12.5.4.0 endo kullanıyorum şuan
Bence kalın 12.5.4 de, hem Türkiye hem de Endonezyasını kullanmıştım en iyisi o idi.

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
36

Knk MIUI 11 eu nun aldığı bı konuyu atarmisin yada linkini

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
36

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Knk kurulumunu cmd ilemi yapıyorum yoksa programi ilemi
Recovery rom kullanırsan twrp veya ofox kullanırsın
Fastboot rom seçtiysen miflash kullanırsın resmi romda
Eu fastboot rom ise romun klasöründe yer alan özel bir cmd var onun ile kurulum yaparsın.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
11 Endonezyanın arayüzünden ekran görüntüleri atabilecek var mı acaba?
Bir de bir şey sormak istiyorum, arayüz eski görünüm mü? (eskiden kasıt, aşağıya örnek resim koydum.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
11 Endonezyanın arayüzünden ekran görüntüleri atabilecek var mı acaba?
Bir de bir şey sormak istiyorum, arayüz eski görünüm mü? (eskiden kasıt, aşağıya örnek resim koydum.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
12 ile arasında çok az fark var

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-04-08-10-52-41-114_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-04-08-10-52-41-114_com.miui.home.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2023-04-08-10-53-19-420_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-04-08-10-53-19-420_com.miui.home.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2023-04-08-10-52-57-956_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-04-08-10-52-57-956_com.android.settings.jpg
    174,5 KB · Görüntüleme: 20
Üst Alt