Sohbet Redmi Note 9 Pro Kullanıcı Yorumları

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Hocam biraz geç yaizyorum ama 12.5.1 ile android 11 gayet iyi. 12.5e göre herhangi bir eksiklik aksaklık veya sorun yaşamadım kullanımı bozacak derecede. Elbette minör bug denilecek şeyler her daim oluyor Xiaomi dağıtımı romlarda
Şarj süreniz nasıl hocam minör bug dediğiniz şeyler tam olarak nedir biraz açabilir misiniz ?

Ozr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozgur
Cihazım
Mi Note 10 lite
Konular
7
Arkadaşlar bl kilidini açacağım macbook da yapabilir miyim acaba Windows da kolay ama Mac de hiç denemedim

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Şarj süreniz nasıl hocam minör bug dediğiniz şeyler tam olarak nedir biraz açabilir misiniz ?
Su mesajımda yazdım hocam ufak sorunları. Batarya süresi, ekranı full parlaklıkta kullanırsam, sabah 9da şarjdan çektiğimde akşam 11 gibi bitmeye yüz tutuyor. Oyun oynamıyorum fakat gün içinde watsap, telegram ve bankacılık vb olarak yoğun kullanıyorum

erdemmetin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
k920pro
Konular
6
merhaba. telefonumu yeni aldım. 6/128 model. içinde 12.0.1.0(QJZEUXM) rom yüklü. sistem bana güncelleme paketi olarak 12.0.4.0(QJZEUXM) rom öneriyor.
bootloader kilidinin açılması için işlem yaptım. 72 saat sonra süreç tamamlanacakmış. bu sürede kullanacağım roma karar vermek istiyorum.
sizce hangi romu kullanmalıyım.

xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.5.2.0.RJZMIXM_v12-11.zip isimli rom iyi mi?
miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.3.0.RJZEUXM_1b1d09bb01_11.0.zip isimli rom iyi mi?

sanırım bir rom da reklam oluyormuş. reklamsız olanı hangisi? reklamlı olan mı iyi?
MIXM mi EUXM mi yoksa başka bir seri mi kullanmalıyım?

eşimde mi9t var MIXM, oğlumsa redmi note8 var MIXM. eşimin telefonunda reklam çıkıyor, oğlumda çıkmıyor. fark ne?

ilginize teşekkür ederim.

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9
merhaba. telefonumu yeni aldım. 6/128 model. içinde 12.0.1.0(QJZEUXM) rom yüklü. sistem bana güncelleme paketi olarak 12.0.4.0(QJZEUXM) rom öneriyor.
bootloader kilidinin açılması için işlem yaptım. 72 saat sonra süreç tamamlanacakmış. bu sürede kullanacağım roma karar vermek istiyorum.
sizce hangi romu kullanmalıyım.

xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.5.2.0.RJZMIXM_v12-11.zip isimli rom iyi mi?
miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.3.0.RJZEUXM_1b1d09bb01_11.0.zip isimli rom iyi mi?

sanırım bir rom da reklam oluyormuş. reklamsız olanı hangisi? reklamlı olan mı iyi?
MIXM mi EUXM mi yoksa başka bir seri mi kullanmalıyım?

eşimde mi9t var MIXM, oğlumsa redmi note8 var MIXM. eşimin telefonunda reklam çıkıyor, oğlumda çıkmıyor. fark ne?

ilginize teşekkür ederim.
Eu olan reklamsızdır ve aksine Xiaomi uygulamalarını kullanıyor daha akıcı ve stabil . Ekstra olarak arama uygulaması xiaominin olduğu için arama kaydı özelliği kendisinden oluyor. Sırf o özellik için bile EU tercih edilebilir..

ozankyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
0
ilk çıktığında aldım ve 1.5 seneyi aşkındır kullanıyorum. ilk 1 sene gözüm gibi baktım gerçekten parasına göre muazzam denecek performansı vardı. pil ömrü, arayüz akıcılığı, 720G olmasına rağmen donma/takılma yaşatmaması, ram sarfiyatı vs. Ama son 3-4 aydır gerçekten nefret ettim. Önce yavaş yavaş sapıtmalara başladı. Yanlış anlaşılmasın telefon cahili değilim, aksine bugüne kadar hep amiral gemisi kullandım ve telefonu çok kurcalar en ince ayarlarına kadar hakimimdir. Durup dururken aramalar ekranıma gelmemeye başladı, bildirim ayarlarını, istisna uygulamaları vs her şeyi kontrol ettim. Çözülmüyor. Gün içinde 50 tane arama geliyorsa çok rahat 30 tanesi ekrana gelmiyor, telefonun zil sesi çalıyor ama ekranda hiçbir şey yok :) Daha sonra durup dururken kendini restartlamaya başladı. Telefonla konuşurken birden bire kapanıp açılıyor, masada dururken birden bire kapanıp açılıyor. Onu da çok araştırdım ve yine çözümü yok. Artık bu telefonun tek iyi yanının çift hat ve pil süresi olduğunu düşünüyorum. Çünkü 1,5 sene içerisinde fark edilir derecede yavaşladı, takılmalar başladı. Kamerası gün geçtikçe berbatlaşıyor nasıl oluyorsa. Kısacası bu telefon zengin telefonu :) 1 sene kullanıp atmak lazım çünkü. saygılar

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9
ilk çıktığında aldım ve 1.5 seneyi aşkındır kullanıyorum. ilk 1 sene gözüm gibi baktım gerçekten parasına göre muazzam denecek performansı vardı. pil ömrü, arayüz akıcılığı, 720G olmasına rağmen donma/takılma yaşatmaması, ram sarfiyatı vs. Ama son 3-4 aydır gerçekten nefret ettim. Önce yavaş yavaş sapıtmalara başladı. Yanlış anlaşılmasın telefon cahili değilim, aksine bugüne kadar hep amiral gemisi kullandım ve telefonu çok kurcalar en ince ayarlarına kadar hakimimdir. Durup dururken aramalar ekranıma gelmemeye başladı, bildirim ayarlarını, istisna uygulamaları vs her şeyi kontrol ettim. Çözülmüyor. Gün içinde 50 tane arama geliyorsa çok rahat 30 tanesi ekrana gelmiyor, telefonun zil sesi çalıyor ama ekranda hiçbir şey yok :) Daha sonra durup dururken kendini restartlamaya başladı. Telefonla konuşurken birden bire kapanıp açılıyor, masada dururken birden bire kapanıp açılıyor. Onu da çok araştırdım ve yine çözümü yok. Artık bu telefonun tek iyi yanının çift hat ve pil süresi olduğunu düşünüyorum. Çünkü 1,5 sene içerisinde fark edilir derecede yavaşladı, takılmalar başladı. Kamerası gün geçtikçe berbatlaşıyor nasıl oluyorsa. Kısacası bu telefon zengin telefonu :) 1 sene kullanıp atmak lazım çünkü. saygılar
Dostum sadece senin yaşadığın bir sorunu neden genelliyorsun ki. Bende ilk çıktığında aldım hala daha canavar gibi. Üzerine Sanal Ram in açık olduğu romuda kurdum daha da arttı performansı. İnsanları yanlış yönlendirme bence.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
arkadaşlar boşa ugraşmayın o rom bu rom mu diye endonezya romunu kurun keyfinize bakın Yes~~

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Hocam aramaların ekrana gelmemesi rahatsız etme modu ile alakalı olabilir. Cihazı rahatsız etme aktif olarak kullanıyorsan o durumda çağrı ekranda görünmüyor sadece bildirim çubuğunda görünüyor. Ben Endonezya romdayim ama dediğin gibi sapıtma halleri son bir aydır bende de var. Özellikle WhatsApp veya telegramda telefon komple donuyor bazen. Bu uygulamaların içi boyut olarak fazla veri yüklü halde değil ama iki uygulamada da 100 küsur gurup var ondan olabilir mi diye düşünüyorum

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Whatsappta bildirim sesini hiçbir şey seçme olarak ayarlayamıyorum, var mıdır çözümü?

Üst Alt