Rom Redmi Note 9 Pro Endonezya Kararlı V11.0.3.0.QJZIDXM İndirme Bağlantısı

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Merhaba Arkadaşlar
Note 9 Pro için arama uygulaması ve pil kullanımı sebebiyle Endonezya rom a geçtim.
Tecrübelerimi paylaşmak isterim.

1- Netflix yüklenmemesi "cihazınız bu sürümü desteklemiyor" uyarısı ile karşılaştım. Apkmirror üzerinden yükledim. Güncelleme alır mı hep boyle mi yapacağım bilmiyorum.
2.arama uygulaması Xiaomi nin kendi uygulamasi fakat beni tatmin etmedi. Ses kaydı umurumda değil zaten suç. Rehberdeki kişinin firma ve ünvanını arama ekranında görmek istiyordum. Sadece firmayı gösteriyor unvan yok. Samsung A5 2016 veya Huawei p smartta sorun yok.
Arama cevaplama iğrenç neredeyse ekranın yarisina kadar yukarı çekmek gerekiyor. Dokunup açmak yok sanırım.
3.exchange hesabı Office 365 hesabı ekleme bunda da yok ki android 7 Samsung telefonumda vardı. Yine outlook uygulaması yüklemek zorunda kaldım, kişi senkronizasyonu için.
4.kendi mail uygulaması yok haricen apkmirror dan yüklemek gerekiyor. Office 365 i otomatik tanımıyor. Bunda da reklam vardır kesin diye vazgeçtim sildim.
5.mi tarayıcı gibi karman corman bir tarayıcı geldi romla kaldıracağım diye anam ağladı. Terminal aracılığıyla kaldırdım. Miui hidden midden uygulamaları da bir işe yaramıyor bu arada.
6.facemoji keyboard diye birşey var birde kaldıramadım onu... Xiaomi nin stok uygulamalarını kaldıramıyor muşuz. Nerede kaldı Google in dayatması Xiaomi de bir sürü blotware yüklüyor ve devre dışı bile birakamiyorsun. Bu arada yine Google in bir sürü uygulaması var ama onlar kalkıyor veya devre dışı birakilabiliyor.
7.mesajlar uygulamasına bankadan link geldi tiklayamiyorsun. Kopyala yapıştır yapmak zorundasın. Browserda otomatik açılmıyor.
8.pil konusunda bir şey diyemiyorum aynı gibi geldi. Global sürüm ile.

Şimdilik bu kadar aklıma gelirse eklerim yine. Bu arada globale geri dönüp bootloader i kapatmayı düşünüyorum sıkıntı olmaz sanırım.
1- kendin yüklemen gerekiyor güncelleme gelmez. Ancak bölgeyi hindistan yaparsan getapp uygulaması gelir oradan otomatik güncelleme alır.
3- gmailde bu dediklerin var
7- linklere bende tiklaniyor sorun yok. Sana gelen SMS problemli olmalı.
8- evet bir fark yok

hsdibek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
1
1- kendin yüklemen gerekiyor güncelleme gelmez. Ancak bölgeyi hindistan yaparsan getapp uygulaması gelir oradan otomatik güncelleme alır.
3- gmailde bu dediklerin var
7- linklere bende tiklaniyor sorun yok. Sana gelen SMS problemli olmalı.
8- evet bir fark yok

Merhaba,
Global rom'a geri döneceğim, sonrasında bootloader i kapatayım servise falan giderse diye düşünüyorum. Açık kapalı fark eder mi?

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Merhaba,
Global rom'a geri döneceğim, sonrasında bootloader i kapatayım servise falan giderse diye düşünüyorum. Açık kapalı fark eder mi?
Global fastboot romu indirip mi flash ile yükleyebilirsiniz. Clean all and lock seçeneğiyle kapatabilirsiniz ama servis bootloader kilidini açtığınızı bilebilir.

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Merhaba,
Hocam kapatsan da servis açtığını bilir. Ancak kapatırsan ve ilerde tekrar açma ihtiyacın olursa cebinden bir miktar çıkar. Sen açamaz, yetkili hesapla açması için telefoncuya masraf edersin boş yere

SiRKRaL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
NFC çalışıyor mu bu romda?

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Hocam elinize kolunuza sağlık, cihazımda 2-3 haftadır Endonezya kurulu ve gerçekten sorunsuz şekilde çalışıyor. Kurulumu tertemiz mi flash üzerinden yaptım ve hiçbir hata ile karşılaşmadım.

Global üzerinden geçiş sağladım. Arama ve mesaj uygulamaları Xioami'nin kendi uygulamaları. Arama kaydı aktif, sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Geçişlerde, açmada kapamada sıfır hata var. Özellikle arama uygulaması çok hızlı Google'ın uygulamasına göre. Örnek verirsem, bir video izliyorum veya oyun oynuyorum, birisi arayınca hemen arkaplana atıp telefona cevap veriyorum. Arayan kısmı tam ekran oluyor, arama bittikten sonra Google uygulamasında 1 saniyeye yakın öyle bakardık uygulamaya. Fakat bunda arama bitince şak diye gidiyor ekrandan.

Wi-Fi, mobil veri bluetooth nfc falan herşey sorunsuz. Ayrıca batarya kullanımı sanki bana göre biraz daha iyileşti. Gece çalıştığım için, sürekli telefon ekran açık ve video izleniyor. Gece 12'de fulleyip, sabaha kadar aktif kullandıktan sonra, bir sonraki gece 12'ye gelindiğinde %20 uyarısını yeni alıyorum. Fakat gece modu açık ve parlaklığın en düşük seviyede olduğunu göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Ayrıca nedendir bilinmez, uygulama çökmesi ve kilitlenme sorunum da çözüldü. Opera Browser kullanıyorum, daha önce başıma çoğu kez kilitlenip kalma ve tepki vermem sorunu geldi. Fakat bu romda daha hiçbir sorun yaşamadım operada.

Bana kalırsa global romdan çok daha güzel bir rom. Sadece xiaomi'nin rehber, telefon ve mesaj uygulamaları için bile kurulur.

Bekirsamikahya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir Sami
Cihazım
Mi13TPro 12/512
Meslek
Memur
Konular
8
Hocam elinize kolunuza sağlık, cihazımda 2-3 haftadır Endonezya kurulu ve gerçekten sorunsuz şekilde çalışıyor. Kurulumu tertemiz mi flash üzerinden yaptım ve hiçbir hata ile karşılaşmadım.

Global üzerinden geçiş sağladım. Arama ve mesaj uygulamaları Xioami'nin kendi uygulamaları. Arama kaydı aktif, sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Geçişlerde, açmada kapamada sıfır hata var. Özellikle arama uygulaması çok hızlı Google'ın uygulamasına göre. Örnek verirsem, bir video izliyorum veya oyun oynuyorum, birisi arayınca hemen arkaplana atıp telefona cevap veriyorum. Arayan kısmı tam ekran oluyor, arama bittikten sonra Google uygulamasında 1 saniyeye yakın öyle bakardık uygulamaya. Fakat bunda arama bitince şak diye gidiyor ekrandan.

Wi-Fi, mobil veri bluetooth nfc falan herşey sorunsuz. Ayrıca batarya kullanımı sanki bana göre biraz daha iyileşti. Gece çalıştığım için, sürekli telefon ekran açık ve video izleniyor. Gece 12'de fulleyip, sabaha kadar aktif kullandıktan sonra, bir sonraki gece 12'ye gelindiğinde %20 uyarısını yeni alıyorum. Fakat gece modu açık ve parlaklığın en düşük seviyede olduğunu göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Ayrıca nedendir bilinmez, uygulama çökmesi ve kilitlenme sorunum da çözüldü. Opera Browser kullanıyorum, daha önce başıma çoğu kez kilitlenip kalma ve tepki vermem sorunu geldi. Fakat bu romda daha hiçbir sorun yaşamadım operada.

Bana kalırsa global romdan çok daha güzel bir rom. Sadece xiaomi'nin rehber, telefon ve mesaj uygulamaları için bile kurulur.

Çok teşekkür ediyorum. Tam bu soruları yazıyordum. Cevapları vermişsiniz elinize kolunuza sağlık.

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
15
Redmi note 9 Pro cihazımı Global Rom ile aldım. Bootloader açtım. Sonra joyuse miui 11 Tr rom yükledim. Ota yoluyla da miui 12 geldi. Google play sertifikası da kayboldu.
Şimdi bu cihaza fastboot ile Endonezya rom yükleyebilir miyim?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Redmi note 9 Pro cihazımı Global Rom ile aldım. Bootloader açtım. Sonra joyuse miui 11 Tr rom yükledim. Ota yoluyla da miui 12 geldi. Google play sertifikası da kayboldu.
Şimdi bu cihaza fastboot ile Endonezya rom yükleyebilir miyim?
Evet

Üst Alt