Diğer Redmi Note 9,9S ve 9Pro almanızı önermiyorum..

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
ben 1 aya yakindir 9 pro kulaniyorum oncesinde note 4 kullaniyordum dogur kendi romu cok tirt mecbur kilidi acib bawka rom yuklemeli oldum ben bu iwlerden az cok bilen birisiyim ama bilmiyen birisinin onune hatlar buglar cikarsa o iwde kotu oluyor 3 aydir kardewim redmi 8 kullanmakda ve onun icin herwey cok guzle ama ben deneyimli oldugum icin cokdan kilidini acmiwdim yani arawdirmayacak kurcalamyacak insanlar icin xiaomi hic ama hic tavsiye etmem xiaomi problem cikma ihtimal 90%-dir bilicli insanlar bu problemleri asiyor oburu turlu iade falan ve ya bootlop hard biricik

aliceylan1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
5
Daha önceki laflarda dediğim gibi. Note 8' e kadar güzel giden firma, 8 den itibaren çuvalladı.
ÇEvreme aldırdığım birkaç kişiye mahçup olmaya başladım. Dokunmatik sorunları, yakınlık sensörü sorunu ( 3 ara modeldir yapılamazmıydı ? ) VE n9pro ile de toz alma sorunu + kasma problemi. SOnuncuyu iade edebildim kolayca. P40lite ile google olmadan mutlu mesudum. Lite si bile farklı. Özemişim huawei kalitesini. En son mate10 dan sonra şoomici olduyduk.

Jujuju

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
jjuju
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
12
İnanılmaz mantık hatalarıyla dolu görüşleriniz. Örnek vermem gerekirse; OnePlus cihazlarında bu kadar yazılımsal ve donanımsal sorun yaşamazsınız. Ama ne yazık ki Xiaomi daha amiral gemisi diye tanıttığı cihazlarda bile stabilizeyi yakalayabilmiş değil. Bırakın yakalamayı, yakından uzağından dahi geçmiyor. Sürekli kullanıcılar rom vs değişikliklerle kendileri birşeyler yapmaya çalışıyor. Bunları bilmeyen birisiyseniz, cihazınızı mevcut sorunlarla kullanmaya mecbur bırakılıyorsunuz.

Şimdi gelelim benim görüşüme;

Xiaomi bu cihazı son kullanıcı olarak bana ulaştırıyorsa, yüzlerce test ve çalışmadan sonra ulaştırıyor. Peki, bu yaşanılan sorunların hepsinin önceden çözülmüş olması gerekmiyor mu? Veya tanıtılan son 1/2 Apple cihazında ( hiç sorun yok demiyorum kesinlikle ) yaşanılan 10 tane yazılımsal sorun sayabilir misin? Sayamazsın.

Xiaomi = ÇÖP

Malum FAKİR bir ülke de yaşadığımız içinde daha fazlası bize malesef LÜKS...
hocam vallahi güldürdünüz :D :D 3k bandındaki telefonu oneplus cihazlarla karşılaştırıyorsunuz. oneplus cihazların orta segment cihazını söyleyin 1 tane ??
evet evet miladını doldurmuş modelleri söyleyeceksiniz tahmin ediyorum. o cihazlar 9 pronun yanından geçemez. neyse bu kadar gülmek yeter herkesin kendi görüşü saygı duyarım

Ek olarak "çöp" ise almayın hocam yanlış forumdasınız iyi aksamlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam vallahi güldürdünüz :D :D 3k bandındaki telefonu oneplus cihazlarla karşılaştırıyorsunuz. oneplus cihazların orta segment cihazını söyleyin 1 tane ??
evet evet miladını doldurmuş modelleri söyleyeceksiniz tahmin ediyorum. o cihazlar 9 pronun yanından geçemez. neyse bu kadar gülmek yeter herkesin kendi görüşü saygı duyarım

Ek olarak "çöp" ise almayın hocam yanlış forumdasınız iyi aksamlar
-Ek olarak anlıyorum 800 tl düşüncesizliğiniz yüzüne çöpe gitti ancak bu forum burada boşuna yok biraz araştırma yapsaydınız çözümüne çok rahat ulaşırdınız.

Son düzenleme:

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
İnanılmaz mantık hatalarıyla dolu görüşleriniz. Örnek vermem gerekirse; OnePlus cihazlarında bu kadar yazılımsal ve donanımsal sorun yaşamazsınız. Ama ne yazık ki Xiaomi daha amiral gemisi diye tanıttığı cihazlarda bile stabilizeyi yakalayabilmiş değil. Bırakın yakalamayı, yakından uzağından dahi geçmiyor. Sürekli kullanıcılar rom vs değişikliklerle kendileri birşeyler yapmaya çalışıyor. Bunları bilmeyen birisiyseniz, cihazınızı mevcut sorunlarla kullanmaya mecbur bırakılıyorsunuz.

Şimdi gelelim benim görüşüme;

Xiaomi bu cihazı son kullanıcı olarak bana ulaştırıyorsa, yüzlerce test ve çalışmadan sonra ulaştırıyor. Peki, bu yaşanılan sorunların hepsinin önceden çözülmüş olması gerekmiyor mu? Veya tanıtılan son 1/2 Apple cihazında ( hiç sorun yok demiyorum kesinlikle ) yaşanılan 10 tane yazılımsal sorun sayabilir misin? Sayamazsın.

Xiaomi = ÇÖP

Malum FAKİR bir ülke de yaşadığımız içinde daha fazlası bize malesef LÜKS...
Redmi note 4x ilk xiaomi cihazımdı acayip iyi ve kaliteli bir telefondu ondan sonra bozdu xiaomi,redmi note 7ye yükseltmiştim memnundum ama ghost screen çıktı ne oyun oynardım ne de ısıtarak kullanırdım,ekran değişim maliyetini fiyattan çıkartarak sattım şu an iPhone 7 kullanıyorum Miuiden sonra aşırı şekilde stabil geldi kaç senelik cihaz gram kasma yok

karisma61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
AHMET
Cihazım
REDMİ NOTE 9S
Konular
1
Bende tarlada çalışıyorum iki haftada bir çapa yapıyorum toz sorunu yok 9s kullanıyorum. Ayrıca 6 gb ram de kasma olmuyor.

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Arkadaşlar yazılanları baştan sona kadar okudum sanırım kronik hata 128GB olanlarda 64GB olanlarda yok gibi bende araştırma yapıyorum
Not : Redmi note 8 pro ve Redmi note 9 pro arasında kararsiz kaldım tercihen hangisi daha verimlidir
Not 2 : Root ile uğraşırım ama yoğun kullanıcı değilimdir basit şeyler yaparım
Not 3 : Ortalama cihazı 1-2 sene kullanırım

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Arkadaşlar yazılanları baştan sona kadar okudum sanırım kronik hata 128GB olanlarda 64GB olanlarda yok gibi bende araştırma yapıyorum
Not : Redmi note 8 pro ve Redmi note 9 pro arasında kararsiz kaldım tercihen hangisi daha verimlidir
9 pro tabiki uzun kullanımda mtk işlemci tavsiye etmem kısa ömürlü ve fazla ısınma olacaktır, 128lik 9 pro var daha yaşamadım toz problemi.

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Daha önceki laflarda dediğim gibi. Note 8' e kadar güzel giden firma, 8 den itibaren çuvalladı.
ÇEvreme aldırdığım birkaç kişiye mahçup olmaya başladım. Dokunmatik sorunları, yakınlık sensörü sorunu ( 3 ara modeldir yapılamazmıydı ? ) VE n9pro ile de toz alma sorunu + kasma problemi. SOnuncuyu iade edebildim kolayca. P40lite ile google olmadan mutlu mesudum. Lite si bile farklı. Özemişim huawei kalitesini. En son mate10 dan sonra şoomici olduyduk.

P40 Lite'ı beğeniyorum ancak google sorunları biraz endişe ettiriyor. Birçok banka uygulaması kurulamıyormuş. Google olmadan gerçekten sıkıntısız mı?

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Bende 6/128 olanı kullanıyorum hocam çalıştığım yer çiftlik ve tarla işleri olduğu için biraz tozun içindeyim herhangi bir kasma donma ve kamera tozlanma olayı yaşamadım.
9 pro bence daha iyidir hem işlemcisinden dolayı ve rom root işleri daha basit. Redmi note 8 pro MTK işlemci olduğu için biraz o konularda sıkıntılı.

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Bende 6/128 olanı kullanıyorum hocam çalıştığım yer çiftlik ve tarla işleri olduğu için biraz tozun içindeyim herhangi bir kasma donma ve kamera tozlanma olayı yaşamadım.
9 pro bence daha iyidir hem işlemcisinden dolayı ve rom root işleri daha basit. Redmi note 8 pro MTK işlemci olduğu için biraz o konularda sıkıntılı.
Güle güle kullanın umarım sorunsuz kullanırsınız ilk defa MTK işlemci cihaz kullanıyorum TWRP olsun ROOT olsun korkarak yapıyorum ve daha TWRP yükleyemedim :)

Üst Alt