Soru Redmi Note 9 4/128 Custom Rom İçin Şartlar Nedir ?

nomoney

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
xiaomi redmi 9
Konular
21
Merhaba, cihazım repair işlemi görmüş cihazdır. Malumunuz dolardan dolayı büyük bayilerden cihaz alamıyoruz. Bende geride kalmaktan sıkılıyorum ve ayrıca orijinal üreticinin güncellemesi benim için önemsiz. Şuan cihazda 12.0.1 Android 10 var. Aylar önce almıştım. Telefoncu şöyle böyle yapma imei gider dedi. Cihaza Pixel rom atmak istiyorum. Ya da Lineage os olabilir. Hangisi güncel ise o. Ama epeydir bu işlerle uğraşmadım. Ameliyat falan zaman geçti. İstediğim şey güncel Android 11-12 rom + root. Cihazda oyun oynamıyorum. Sadece görsellik ve ücretli uygulamaları kurcalamakla ilgileniyorum. İlk önce ne yapmam gerek ? Yardımcı olur musunuz ? (Yazım hatası olabilir klavyem rampage idare edin.)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-01-10-00-04-48-614_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-01-10-00-04-48-614_com.android.settings.jpg
    230,1 KB · Görüntüleme: 10

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Bootloader Kilidini Açmanız Gerekiyor Açtıktan Sonra İstediginiz RTomu Sıkıntısız Şekilde Twrp Üzerinden Kurabilirsiniz.

nomoney

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
xiaomi redmi 9
Konular
21
Hocam Pixel'in Telegram adresinde de araştırdım Xda denen global çaplı forum sitesinde de ama Redmi 9 için ROM linki bulamadım. Kendi Telegram gruplarında da linki yok. LinageOS için de unoffical şekilde Android 11 sürüm buldum ama onun da linkleri uçmuş. Siz öncelikle bootlader kilidini halledin, geriye kalana bakarız.
Kilit açma rehberi :
Yalnız benim cihaz note 9 :) Sorun olur mu ?
Oem vs açıp mobil verili işlemi yaptım ama geriye kalan sıkıntılı beklemek istemiyorum. Zamanım az.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Yalnız benim cihaz note 9 :) Sorun olur mu ?
Oem vs açıp mobil verili işlemi yaptım ama geriye kalan sıkıntılı beklemek istemiyorum. Zamanım az.
Redmi 9 diye araştıran ben, kusura bakmayın :D O linki kullanmayın.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Bu linki kullanın hocam :

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Süreyi işi şans hocam, kimine süre çıkmaz kimine de 1 hafta verir. Beklemekten başka çare yok. Sürenin uzamaması için Mi hesabından çıkış vs. yapmayın.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
O linki denedim pc mavi ekran verdi. Allahtan bir şey olmadı.
Benim de gece sersemliği, kusura bakmayın hocam. Ben de o kadar dalmışım ki Redmi 9 diye bir anda kendimi Telegram gruplarında buldum :D

Hocam şimdi baktım da attığım konu açıklamasında da bütün mtk işlemcili Xiaomi, Redmi, Poco cihazlarında geçerlidir yazıyor. Mavi ekran nasıl aldınız acaba?

Son düzenleme:

nomoney

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
xiaomi redmi 9
Konular
21
Benim de gece sersemliği, kusura bakmayın hocam. Ben de o kadar dalmışım ki Redmi 9 diye bir anda kendimi Telegram gruplarında buldum :D
Sağlık olsun, neyse ben bunu bir araştırayım. O linkteki yorumlar biraz tehlikeliydi.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Sağlık olsun, neyse ben bunu bir araştırayım. O linkteki yorumlar biraz tehlikeliydi.
Bu link mi ? Attığım link aslında şimdi fark etim mtk işlemcili Xiaomi, Redmi, Poco cihazlarını kapsıyor. Mavi ekran ve tehlikeli yorum kısmını anlamadım hocam.

Üst Alt