Recovery Redmi Note 8 - Twrp 3.3.1-1101 Tek Tuş Yükleme Aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Hocam twrp de açıldıktan sonra magisk atın telefona ve yükleyin. Sonrasında format data yaparsınız.
Hocam zaten o şekilde yapıyorum. TWRP flashlayınca telefon açılmıyor mecburen format data yapıyorum ondan sonra açılıyor.
Bu şekilde rootlanmış mı oluyor? Ama menüye magisk gelmiyor.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam zaten o şekilde yapıyorum. TWRP flashlayınca telefon açılmıyor mecburen format data yapıyorum ondan sonra açılıyor.
Bu şekilde rootlanmış mı oluyor? Ama menüye magisk gelmiyor.
Hocam öncelikle twrp de açıldıktan sonra telefondaki dosyalara erişebiliyormusunuz.

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Tmm Hocam twrp yüklemeden magisk dosyasını telefona atın. Sonra twrp yükleyin. Sonra attığınız magiski twrpden yükleyin. Sonra format data yapın.
Hocam burdaki fark nedir onu anlamadım. TWRP ye girince bilgisayardan kabloyla telefon hafızasına atıp flashlıyordum. Önce yada sonra atmada bir fark oluşur mu? Sonuçta TWRP flashlanıyor. Olmadı birde dediğiniz gibi denerim.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam burdaki fark nedir onu anlamadım. TWRP ye girince bilgisayardan kabloyla telefon hafızasına atıp flashlıyordum. Önce yada sonra atmada bir fark oluşur mu? Sonuçta TWRP flashlanıyor. Olmadı birde dediğiniz gibi denerim.
Twrp yüklendikten hemen sonra format data yapmadan magisk yüklerseniz twrp kalır.

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Hocam bu işin özeti TWRP'yi adb kodları ile yüklüyorum yeniden başlatınca telefon açılmadan TWRP'ye giriyorum burda sorun yok.
Sonra TWRP açıkken kabloyla bilgisayardan magisk dosyasını telefona atıp TWRP üzerinden flashlıyorum. Ama telefon açılmıyor sürekli twrp ye giriyor.

Magisk flashladıktan sonra twrpden çıkmadan format data mı yapmam gerekiyor.?
Bu magisk'in birde apk olanı var. Onu da ayrıyetten yüklemem gerekiyor mu?
Biraz ayrıntılı son bir kez baştan anlatır mısınız? Oldu oldu, olmadı rootsuz kullanmaya devam etcem artık.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam bu işin özeti TWRP'yi adb kodları ile yüklüyorum yeniden başlatınca telefon açılmadan TWRP'ye giriyorum burda sorun yok.
Sonra TWRP açıkken kabloyla bilgisayardan magisk dosyasını telefona atıp TWRP üzerinden flashlıyorum. Ama telefon açılmıyor sürekli twrp ye giriyor.

Magisk flashladıktan sonra twrpden çıkmadan format data mı yapmam gerekiyor.?
Bu magisk'in birde apk olanı var. Onu da ayrıyetten yüklemem gerekiyor mu?
Biraz ayrıntılı son bir kez baştan anlatır mısınız? Oldu oldu, olmadı rootsuz kullanmaya devam etcem artık.
Magisk i flaşliyorsunuz doğru. Twrpden cikmadan format data yapın. Apk kendisi gelir root başarılı olduysa.

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Hocam sonunda root yaptım:
Herşeye baştan başlamak için global 11.0.3.0 fastboot romu yükledim. (Siz burayı atlayabilirsiniz)
Telefon açılınca ilk kurulum ayarlarını yaptım.
Sonra Adb kodlarla TWRP yükledim. Bu adımdan sonra telefonu normal açmıyoruz. işimiz hep TWRP'de olacak.
Cihazı TWRP'de açtım ve kablo ile "Magisk 19.3 ve Disable Force Encryption Treble Zip" dosyalarını kablo ile telefona attım.
Sonra Wipe->Advanced Wipe->Cache seçip sildim.
İlk önce Disable Force Encryption Treble Zip dosyasını flashladım.
Sonra Magisk 19.3 flashladım. (Yeni sürüm sorunlu dendiği için yenisini denemedim.)
Enson Format data yaptım telefon açıldı tekrar ilk kurulum yaptım.
Magisk menüye geldi ama açılmıyordu. (Eski sürüm olduğu için sanırım.) Bende magisk7.5.1.apk üzerine yükledim ve açıldı. Şuan sorunsuz çalışıyor. Magisk güncelleme istiyor ama yeni sürümler problemli denildiği için güncellemiyorum.

xemreata

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Gm5+ miui 10 ro
Konular
0
Recovery kurarken dosyalarım ya da imei m gider mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt