Yardım Redmi Note 8 Pro Şebeke Sorunu ve Ekranda belirip kaybolan beyaz çizgiler

akcomerfaruk21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi Not 8 Pro
Konular
1
İyi Günler Arkadaşlar,

28 Ekimde Hepsiburada sitesinden Redmi Note 8 Pro satın aldım. Telefon gayet güzel beğendim fakat kırsal alanda çalışıyorum ve herkesin şebekesi çekerken ben turkcell hat kullanmama rağmen şebekem çekmiyor ve çok sıkıntı yaşatıyor bu durum bana. Şebekem durmadan gidip geliyor. Servisi aradım telefonu gönderin dediler. Bunun daha farklı bir çözümü var mı acaba? Bu problemi yaşayan başka arkadaş var mı ? Bir de ekranda arada bir beyaz kılcal çizikler belirip kayboluyor. Yazılımdan mı kaynaklanıyor ?

akcomerfaruk21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi Not 8 Pro
Konular
1
Arkadaşlar ben sorunumu ÇÖZDÜM!!!!

Düşünün garantiye gönderdim yapamadılar ! Turkcell'i aradım uzman birimine yönlendirdiler ama hiçbir bilgileri yok malesef onlar da yardımcı olamadı.

Mobil ağlardan otomatik aramayı kapatıp manuel olarak kırsal alandaysanız eğer 3G yi seçin. Sonra da tercih edilen ağ türünü 3G öncelikli yapın ve VoLTE yi kapatın. Sorun düzelecek. Çünkü şebeke 4.5G yi aradığı için kırsal alanda bağlanma sorununu bundan yaşıyor ve bu yüzden şebeke bi gidip bi geliyor.

Oyla:

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
sinyalin düşük olduğu yerlerde tercih edilen ağ türünü 2G veya sadece gsm ile değiştirin. o zaman full çeker

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
Bende de aynı sorun var, hattım Turkcell 4,5 g gösteriyor full sinyal ama sayfalar açmıyor Instagram video açmıyor yüklemiyor. Uçak modu yada kapatıp açmak kısa süreli çözüm oluyor. Pişman olmaya başladım aldığıma.

Oyla:

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Bende de aynı sorun var, hattım Turkcell 4,5 g gösteriyor full sinyal ama sayfalar açmıyor Instagram video açmıyor yüklemiyor. Uçak modu yada kapatıp açmak kısa süreli çözüm oluyor. Pişman olmaya başladım aldığıma.
Benim hattımda turkcell bende de seninkine benzer bir durum var mi 5s vardı bende önceden hız testi yaptığında 80 mgbit indirme hızı alırdı bunda daha 30 mgbiti geçemedim

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
Benim hattımda turkcell bende de seninkine benzer bir durum var mi 5s vardı bende önceden hız testi yaptığında 80 mgbit indirme hızı alırdı bunda daha 30 mgbiti geçemedim

Ya aslında hızla ilgili değil örnek hız test yapıyorum hız 20-30 mgbt çıkıyor ama 2 dk sonra test uygulamasını açıyorum sunucu bulamıyor, uygulamalar sayfa yenilemiyor video oynamıuor, sonra tekrar uçak modu yapıp açıyorum düzeliyor böyle anlık git geller çok oluuor, tahminime göre rom ile alakalı, ben hard reset attım ondan sonra böyle oldu diye düşünüyorum

Oyla:

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Ya aslında hızla ilgili değil örnek hız test yapıyorum hız 20-30 mgbt çıkıyor ama 2 dk sonra test uygulamasını açıyorum sunucu bulamıyor, uygulamalar sayfa yenilemiyor video oynamıuor, sonra tekrar uçak modu yapıp açıyorum düzeliyor böyle anlık git geller çok oluuor, tahminime göre rom ile alakalı, ben hard reset attım ondan sonra böyle oldu diye düşünüyorum
Bi daha Hard reset atarsan belki düzelir

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
Bi daha Hard reset atarsan belki düzelir

Şimdi ona pek güvenemiyorum çünkü hard reset sonrası telefonu kutudan çıkarıp ilk açtığımdakinden farklı birşeyler oldu, yani yazılım da değişşklik oldu, örnek olarak, yaptığım arama cevaplandığında titriyordu o özellik şuan da açık ama titremiyor, ilk açtığımda 2 tane oyun vardı silmemiştim, hard reset sonrası o oyunlar da hitti. Yani ilk açtığımda ki halinden farklı bir şeyler pldu. Miu arayüzü aynı11 ve kararlı global, rom dan dediler stok rom yükle dediler çok bilmediğim için kurcalamadım, şimdi hard reset tekrar yemiyor

Oyla:

Umutx60

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Note 8 P
Konular
0
Aynı sorumu bende yaşıyorum telefonu alalı 3 gün oldu ancak hiçbir şekilde kullanamıyorum turkcell tim den aldım vodafone kullanıyorum. Farklı hatlarda taktım sonuç aynı tuş kilitli olduğunda full çekiyor. Elime alıp kullanmaya çalıştığımda şebeke kayboluyor. Sinir oldum gerçekten. Telefonu kullanmadan garantiye verrceğim gibi çekmediğim ayar kalmadı ya

Oyla:

Yüksel Erdem

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yüksel Erdem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
17
Aynı sorumu bende yaşıyorum telefonu alalı 3 gün oldu ancak hiçbir şekilde kullanamıyorum turkcell tim den aldım vodafone kullanıyorum. Farklı hatlarda taktım sonuç aynı tuş kilitli olduğunda full çekiyor. Elime alıp kullanmaya çalıştığımda şebeke kayboluyor. Sinir oldum gerçekten. Telefonu kullanmadan garantiye verrceğim gibi çekmediğim ayar kalmadı ya
Çok gıcık bir sorun, o gün yazdığımdan sonra pek olmadı ama olmayacağına dair garanti yok. Çift hatlı telefonlarda oluyor sanırım ama neden oluyor fikrim yok. Full çekiyor gözüküyor ama internet çekmiyor

Oyla:
Üst Alt