Rom Redmi Note 8 Pro - [Non-Cfw] Android 11 CorvusOS V16.0 Alpha Centauri | OFFICIAL - 19.05.2021

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Ana sayfada bulunan garabet şey . Paylaştığınız ekran resimlerinde görünmüyordu sormak istedim. Çünkü pixellerde kaldırmak için launcher değiştirmek zorunda kalıyoruz.
launcher ayarlarından kaldırılabiliyor hocam

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır.

1. Adım Öncelikle Bootloader kilidi açık olmalı : Redmi Note 8 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım
  2. Adım Öncelikle cihazınızda Aosp rom için cfw recoveri kurulmuş olmalı. Bunun için şu sayfadan << Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak- Aosp-Miui // Miui- Aosp Geçişler 16.12.2020 >> "Miui Stok veya Miui Custom romundan Aosp veya Lineageos roma geçiş yazımı" okuyun ve uygulayın.
  3. Eğer miui romda iseniz ve normal twrp yüklü ise bu adımdan geriye 2. adıma dönün ve mutlaka miui dan aospye geçiş yazımı uygulayarak romu kurun.
  4. Yoksa 2 ve 3. adımı es geçip 4. adımamı geldiniz? Size ne olacağınız söyleyim. Cihazınız normal twrp ile boot etmeye kalktığınız için bootloop a düşecek. O yüzden lütfen normal miui ve miui twrp varsa 2.adıma geri dönün.
  5. Eğer zaten Cfw recovery kurduysanız ve aosp romda iseniz gerisi kolay.
  6. Android Sürümünüz değişecek ise (Aosp android 10 den 11 geçiyorsanız )
    Adım 1 : Twrp ana ekranına girin
    Adım 2 : Wipe menüsünden internal storage dahil seçin silin., sonra format data seçeneğinden yes yazın ve silin. Restart recovery yapın
    Adım 3 : Kuracağınız romun sürümüne göre önce vendor sonra Romu, gapps ve magisk kurun
    Adım 4 : Cihazı yeniden başlat
  7. Android Sürümünüz aynı ise (Aosp android 11 den 11 geçiyorsanız )
    Adım 1 : Twrp ana ekranına girin
    Adım 2 : Wipe menüsünden internal storage ve vendor hariç seçin ve silin ( Bazı romlarda vendor dahil olmaması ihtimaline karşı vendoru da yazdım. Teoride Silsenizde sorun yok, rom sonrası tekrar twrp açıp uygun vendoru flashlayabilirsiniz. Cihaza herhangi bir zarar vermez.)
    Adım 3 : Romu, gapps ve magisk kurun
    Adım 4 : Cihazı yeniden başlat
Rom'u beğenmeyenler, Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak- Aosp-Miui // Miui- Aosp Geçişler 16.12.2020 konumu inceleyerek nasıl yol izlemeli görebilirler.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
19.12.2020

ChangeLog :

• Upstreamed Kernel To v4.14.212+
• Prebuild ANx Cam
• Synced with latest sources
• Fixed Sdcard issue which has exFAT Parititon
• Switched To OSS IMS
(Thanks to Zidan & Sahil)
* Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...
* Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
CrDroid :

Global ve Çin cihazı Android 11 Vendor :
Nick gapps Android 11 : ( Arm64/11.0/Basic)
Cfw Twrp Recovery:
Cfw OrangeFox Recovery:

Root :
Teşekkürler paylaşım için

UnmoveD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazar
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
15
Gapps olan romi mu indirsem yoksa sade rom olani mi indirsem

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Ironsides hocam safetynet geçemedim hideprops yükleyip termuxtan işlem yaptım olmadı magisk hide yaptım yine olmadı daha sonra arcore modülünü indirdim corvus logosunda kaldı yeniden başlatırken datayı formatlayıp anca girebildim tekrar kuruyorum romu şuan safetynet için çözümünüz nedir?

Hocam, ben geçerken cihaz dondu restart attım ve geçmişti. Ama bu roma ait sayfalarda kullanıcıların yarısı geçemedim diyor. Sanırım bu yüklenilen google sürümü ile alakalı olabilir diyorlar. Son sürüm google dosyalarını, magisk gizleyemiyor. Gizle tuşuna bassanız gir çık yaptığınız da bir tanesinin tik işareti kalkıyor dimi? Diğer romlarda yaşamıştım bunu. Magisk Gizleyemediği için de böyle bir sorun ortaya çıkıyormuş. Geliştirici ilk fırsatta bunu çözecekmiş.

Not : mesela şu romda Redmi Note 8 Pro - Cfw Android 11 OctaviOS 1.4 | OFFICIAL - 22.12.2020 geliştirici gizlenemeyen bölümü gizlediğini sürüm notlarında belirtmiş. Bu sebeple bende çalışan sizde çalışmayan bu durumu corvus geliştiriciside en kısa zamanda çözecektir.

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Hocam, ben geçerken cihaz dondu restart attım ve geçmişti. Ama bu roma ait sayfalarda kullanıcıların yarısı geçemedim diyor. Sanırım bu yüklenilen google sürümü ile alakalı olabilir diyorlar. Son sürüm google dosyalarını, magisk gizleyemiyor. Gizle tuşuna bassanız gir çık yaptığınız da bir tanesinin tik işareti kalkıyor dimi? Diğer romlarda yaşamıştım bunu. Magisk Gizleyemediği için de böyle bir sorun ortaya çıkıyormuş. Geliştirici ilk fırsatta bunu çözecekmiş.

Not : mesela şu romda Redmi Note 8 Pro - Cfw Android 11 OctaviOS 1.4 | OFFICIAL - 22.12.2020 geliştirici gizlenemeyen bölümü gizlediğini sürüm notlarında belirtmiş. Bu sebeple bende çalışan sizde çalışmayan bu durumu corvus geliştiriciside en kısa zamanda çözecektir.
romu çok sevdim mecbur beklicez hocam bir de youtube vanced de kullanamadım play hizmetleri desteklemiyor diye uyarı gelip uygulamadan atıyor o konuda bilginiz var mı ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
romu çok sevdim mecbur beklicez hocam bir de youtube vanced de kullanamadım play hizmetleri desteklemiyor diye uyarı gelip uygulamadan atıyor o konuda bilginiz var mı ?

Hocam beğenmenize sevindim. Youtube vanced için nick gapps önermiştim. Nik gaps basic de youtube vanced otomatik geliyor. Ve bende sorunsuz çalışıyor. Tabi arada google play bunu güncelliyor, bende güncellemeyi kaldırıyorum

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Hocam beğenmenize sevindim. Youtube vanced için nick gapps önermiştim. Nik gaps basic de youtube vanced otomatik geliyor. Ve bende sorunsuz çalışıyor. Tabi arada google play bunu güncelliyor, bende güncellemeyi kaldırıyorum
aa ben gapps kuröadım hocam romun gapps dahil olanını indirip kurmuştum ama hallettim vancedi microg ile şuan sıkıntı yok tek derdimiz safetynet ama iyi ki tavsiyenize uymuşum rom gerçekten harika paylaşım ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
aa ben gapps kuröadım hocam romun gapps dahil olanını indirip kurmuştum ama hallettim vancedi microg ile şuan sıkıntı yok tek derdimiz safetynet ama iyi ki tavsiyenize uymuşum rom gerçekten harika paylaşım ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

Beğenmenize sevindim hocam ki ben hala romu değiştirmedim. Bir rekor :D Gapps konusunda da nedense her zaman vanilla yani gapps hariç paket kuruyorum. Gapps dahil kurunca istemediğim uygulamalarda kuruluyor. Nik gapps basic youtube vanced dahlil işimi görüyor. Safetynet için, cihazda Root ihtiyacınız yok ise root yapmayın, ozaman google play sertifikalı oluyor diye biliyorum.

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Beğenmenize sevindim hocam ki ben hala romu değiştirmedim. Bir rekor :D Gapps konusunda da nedense her zaman vanilla yani gapps hariç paket kuruyorum. Gapps dahil kurunca istemediğim uygulamalarda kuruluyor. Nik gapps basic youtube vanced dahlil işimi görüyor. Safetynet için, cihazda Root ihtiyacınız yok ise root yapmayın, ozaman google play sertifikalı oluyor diye biliyorum.
hocam safetynet geçtim sonunda yemin ederim yabancı dilimi senelerdir custom rom root işleriyle geliştirdim yabancı forumlardan telegram gruplarından baka baka yaptım sonunda :D

nokata

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan Umut
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Selam hocam Pixel yerine bu romlarıdan birini yüklemek istiyorum da google ın aramasını ve sms ini varsayılan yaptıktan sonra kendi uygulamalarını dondurma imkanım var mı sistem diye sorun çıkar mı ?

Üst Alt