Rom Redmi Note 8 Pro - [Non-Cfw] Android 11 CorvusOS V16.0 Alpha Centauri | OFFICIAL - 19.05.2021

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır.

1. Adım Öncelikle Bootloader kilidi açık olmalı : Redmi Note 8 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım
  2. Adım Öncelikle cihazınızda Twrp yüklü olmalı. Android 10 üstü twrp olması lazım : Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak - Miui- Aosp // Aosp-Miui Geçişler 09.02.21
  3. Adım Twrp ana ekranına girin, Wipe menüsünden internal storage hariç seçin ve silin
  4. Adım Eğer daha önce bir miui 12 sürümünden geliyorsanız firmware kurmayın gerek yok.. Direkt adım 5 e geçin. Eğer farklı bir cfw romdan yada çin beta romundan geliyorsanız son sürüm global firmware kurun
  5. Adım Romu, gapps ve magisk kurun daha sonra yine verdiğim twrp yi, install üzerinden recovery alanına flashlayın.
  6. Adım Format data yapın
  7. Adım Restart system
Rom'u beğenmeyenler, Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak - Miui- Aosp // Aosp-Miui Geçişler 09.02.21 konumu inceleyerek nasıl yol izlemeli görebilirler.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
Corvus 16.0:

Genel Sürüm değişiklikleri:

- Mayıs güvenlik yaması, yani 11.0-r37
- Tonlarca Yeni Saat Stili eklendi
- Pixel pro FP, Redfin olarak güncellendi (Mayıs-Sürümü)
- Yenilenmiş Saat seçici düzeni
- Duvar kağıdı seçiciye yeni Corvus duvar kağıtları eklendi
- Yeni uzun ekran görüntüsü uygulaması
- Ekran görüntüsü bildirimleri için geri silme düğmesi eklendi
- Gerçek Zamanlı FPS yerleşimi eklendi
- QS Tint'i güncellendi
- Ses panelinde Bluetooth çıkış cihazı seçimini geri getirin
- Hatalı biçimlendirilmiş Parlaklık kaydırıcısı başparmak simgesi düzeltildi
- Özel doz eklendi ve her zaman görüntü ayarlarında düzeltildi
- QS Satırları ve Sütunları Özelleştirmesi Eklendi
- Güvenlik ayarlarına Applock eklendi
- Başlatıcı 3, yalnızca Uygulamaları gizle seçeneğini içerecek
- AOSPA'dan Applock eklendi
- Daha akıcı ekran kaydı için AOSP ekran kaydedicide azaltılmış maksimum kare hızı
- fodcircleview: pencere türünü Küresel Eylem Diyaloğu ile çakışmayacak şekilde değiştirdi
- FOD'umuz varsa zorunlu portre
- auth biyometrik parmak izi görünümü: Koyu tema sabit gösterge metin rengi
- Sağlanan FOD görünümünün doğru şekilde gizlendiğinden emin olun
- Birçok FOD düzeltmesi ve iyileştirmesi
- AOKP ekran kapalı animasyonları (CRT kapalı, Renk solması vb.)
- Durum çubuğundaki pil yüzdesi doldurma sorunu düzeltildi
- Ortam ekranındaki Yazı tipi stili Saat'teki bildirimleri düzeltin
- Kategori başlıklarını sistem genelinde şekillendirdi
- Ayarlarda avatar görüntüsünü geri getirin
- Hacim kaydırıcısında sesin hızlı yükselişinde kapanma kuvveti düzeltildi
- Uygulama bilgilerinde bellek kullanımını göster
- Arka planda kompakt önbelleğe alınmış uygulama yığınları
- Arka planda daha fazla önbelleğe alınmış uygulamaya izin verin
- GCC derleyicisini geri getirin
- Clang daha yeni sürüme güncellendi
- Çoğu sepolicy reddi ezildi / zorlayıcı yapıların geçilmesine asla izin verilmez
- Daha fazla performans için düzleştirilmiş Apex
- ART için yeni optimizasyon bayrakları etkinleştirildi
- Sistem genelinde fling / Scroll optimizasyonu
- Varsayılan yazı tipi stilini Google Sans olarak ayarlayın
- Yeni varsayılan duvar kağıdını değiştirdi
- Tam ekran hareketi için varsayılan gezinme
- Safetynet düzeltmeleri
- İlgili cihaza özel güncellemeler
- Başlatıcı açılır penceresi, Uygulama Başlatma animasyonunu izler
- Daha birçok temel optimizasyon ve düzeltme .. Daha ayrıntılı değişiklikler için lütfen git sayfamızı kontrol edin

Geliştirici notu : Geliştiricilerimizin Covid durumuna düşmesi ve güncelleme için ayağa kalkması zor bir ay oldu. Kaynak kodumuzun temelini olabildiğince çok cihazı desteklemek için en son CAF kaynaklarına ve Hals'a yükseltmek zorunda kaldığımız için önceki güncellememizi atlamak zorunda kaldık. Tüm bekleyen bakımcıların yapılarını kendi cihazları için çalıştırmaları için kaynaklarımızı almayı planlıyoruz.

Yarından itibaren favori cihazlarınız için en son sürümleri bekleyin, bu yüzden kanalımızı takip etmeye devam edin !!
* Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...
* Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

*Not: Bu muhteşem rom ile bizi buluşturan ve sadece bu konu değil birçok konuda yaşadığımız sorunlar ile ilgilenen Ironsides hocama çok teşekkürler :)

İndirme Linkleri :
Rom :

Firmware :
Non-Cfw Twrp :
Nick gapps Android 11 : ( Arm64/11.0/Basic)
Root :

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır.

1. Adım Öncelikle Bootloader kilidi açık olmalı : Redmi Note 8 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım
  2. Adım Öncelikle cihazınızda Aosp rom için cfw recoveri kurulmuş olmalı. Bunun için şu sayfadan "Miui Stok veya Miui Custom romundan Aosp veya Lineageos roma geçiş yazımı" okuyun ve uygulayın.<< Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak- Aosp-Miui // Miui- Aosp Geçişler 16.12.2020 >>
  3. Eğer miui romda iseniz ve normal twrp yüklü ise bu adımdan geriye 2. adıma dönün ve mutlaka miui dan aospye geçiş yazımı uygulayarak romu kurun.
  4. Yoksa 2 ve 3. adımı es geçip 4. adımamı geldiniz? Size ne olacağınız söyleyim. Cihazınız normal twrp ile boot etmeye kalktığınız için bootloop a düşecek. O yüzden lütfen normal miui ve miui twrp varsa 2.adıma geri dönün.
  5. Eğer zaten Cfw recovery kurduysanız ve aosp romda iseniz gerisi kolay.
  6. Android Sürümünüz değişecek ise (Aosp android 10 den 11 geçiyorsanız )
    Adım 1 : Twrp ana ekranına girin
    Adım 2 : Wipe menüsünden internal storage dahil seçin silin., sonra format data seçeneğinden yes yazın ve silin. Restart recovery yapın
    Adım 3 : Kuracağınız romun sürümüne göre önce vendor sonra Romu, gapps ve magisk kurun
    Adım 4 : Cihazı yeniden başlat
  7. Android Sürümünüz aynı ise (Aosp android 11 den 11 geçiyorsanız )
    Adım 1 : Twrp ana ekranına girin
    Adım 2 : Wipe menüsünden internal storage ve vendor hariç seçin ve silin ( Bazı romlarda vendor dahil olmaması ihtimaline karşı vendoru da yazdım. Teoride Silsenizde sorun yok, rom sonrası tekrar twrp açıp uygun vendoru flashlayabilirsiniz. Cihaza herhangi bir zarar vermez.)
    Adım 3 : Romu, gapps ve magisk kurun
    Adım 4 : Cihazı yeniden başlat
Rom'u beğenmeyenler, Redmi Note 8 Pro - Custom Rom Kurmak- Aosp-Miui // Miui- Aosp Geçişler 16.12.2020 konumu inceleyerek nasıl yol izlemeli görebilirler.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
19.12.2020

ChangeLog :

• Upstreamed Kernel To v4.14.212+
• Prebuild ANx Cam
• Synced with latest sources
• Fixed Sdcard issue which has exFAT Parititon
• Switched To OSS IMS
(Thanks to Zidan & Sahil)
* Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...
* Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
CrDroid :

Global ve Çin cihazı Android 11 Vendor :
Nick gapps Android 11 : ( Arm64/11.0/Basic)
Cfw Twrp :
Cfw OrangeFox :

Root :
ellerinize sağlık hocam paylaşım için teşekkürler

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
romu kullananlar bilgilendirme yapabilir mi volte mobil veri hızı stabilite ve diğer konular hakkında ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
ellerinize sağlık hocam paylaşım için teşekkürler

Teşekkür ederim hocam, sağolun.

romu kullananlar bilgilendirme yapabilir mi volte mobil veri hızı stabilite ve diğer konular hakkında ?

Şuan sim kartımda volte aktif değil deneyemiyorum ama romu 2 gündür kullanıyorum. Stabilitesi muhteşem diyebilirim. Şarj yönünden 9 bucuk saatdan fazla ekran süresi aldım. Tek sorun, her aosp romda olduğu gibi portre modu çalışmıyor. Tavsiye ederim.

palamut murat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
6
Teşekkür ederim hocam, sağolun.

Şuan sim kartımda volte aktif değil deneyemiyorum ama romu 2 gündür kullanıyorum. Stabilitesi muhteşem diyebilirim. Şarj yönünden 9 bucuk saatdan fazla ekran süresi aldım. Tek sorun, her aosp romda olduğu gibi portre modu çalışmıyor. Tavsiye ederim.
hocam teşekkür ederim bilgilendirme için bir süredir a11 romu bakıyorum hangisine geçsem bilemedim havoc os kullanıyorum herşey çok güzel fakat yüz okuma yok bu romda özelleştirme ve yüz kilidi uygulama kilidi gibi özellikleri de mevcut ve çalışıyor değil mi ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
hocam teşekkür ederim bilgilendirme için bir süredir a11 romu bakıyorum hangisine geçsem bilemedim havoc os kullanıyorum herşey çok güzel fakat yüz okuma yok bu romda özelleştirme ve yüz kilidi uygulama kilidi gibi özellikleri de mevcut ve çalışıyor değil mi ?

Hocam bu romda yüz tanıma var. Neden bu romu önerdim? Bu rom öncesi romlarda anx kamera yani miui benzeri kamera çalışmıyordu. Bu romun geliştiricisi sorunu çözdü ve artık bundan sonraki a11 romlarda şükür kameramız sağlam olacak. Özelleştirme konusunda bu rom a11 romlar içerisinde iyi bir yerde. yinede A10 kadar özelleştirme henüz hiç bir a11 romunda yok. Şimdilik denediğim en stabil a11 bu oldu diyebilirim.

Üst Alt