Rehber Redmi note 8 pro Android 10 Nvram Warning: Err 0x10 Fix

eucly79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel öz
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
6
Anlatımda beğenmediğim tek şey Hex düzenlerken rastgele mac'deki numaraları girmek yerine bence xiaomi firmasına ait macleri girmek daha mantıklı. ben evdeki eski telefonum redmi 5plusın mac adresinin sonunu değiştirerek girdim android 10'da nvram uyarısı da gitti. mac doğruluğunu kontrol etme imkanı da var internette.

therock

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
Çok teşekkürler işime yaradı

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Buradaki işlemleri sırasıyla yaptığımızı varsayalım

1 ) Kullanılmayan herhangi bir cihazın MAC adresini girmiş olsak problem oluyor mu ( bende ki cihaz IMEI'sini kullandığım cihaz )
2 ) Fastboot mod'a almak istediğimizde ENG ROM ile işimiz bittiğinde ADB komutu yerine cihaz üzerinden fastboot moda alınıyor mu ( ADB komut sistemi bende işlem yapılamıyor )

eucly79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel öz
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
6
Buradaki işlemleri sırasıyla yaptığımızı varsayalım

1 ) Kullanılmayan herhangi bir cihazın MAC adresini girmiş olsak problem oluyor mu ( bende ki cihaz IMEI'sini kullandığım cihaz )
2 ) Fastboot mod'a almak istediğimizde ENG ROM ile işimiz bittiğinde ADB komutu yerine cihaz üzerinden fastboot moda alınıyor mu ( ADB komut sistemi bende işlem yapılamıyor )
mac adresi geçerli olduktan sonra problem olmuyor, hatta diğer telefonumun mac adresinin sonunu değiştirip yazdım kalıcı oldu ve wifi problemi olmadı, fastboota alma engromda alt tuş+güce basınca olmuyor, üst ses açma ve güce basınca bende 4-5 seçenekli ingilizce bir menü çıkmıştı, biri de fastboottu.

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
mac adresi geçerli olduktan sonra problem olmuyor, hatta diğer telefonumun mac adresinin sonunu değiştirip yazdım kalıcı oldu ve wifi problemi olmadı, fastboota alma engromda alt tuş+güce basınca olmuyor, üst ses açma ve güce basınca bende 4-5 seçenekli ingilizce bir menü çıkmıştı, biri de fastboottu.
Teşekkürler dostum handshake~~

kurtkuzu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökmen ÇELİK
Cihazım
Redmi NOTE 8 PR
Konular
12
Xiaomi redmi note 8 pro cihazda imei işlemi yapıldıktan sonra nvram dosyası silindiği için MIUI12 de wifide nvram err kodu veriyor. Bunun çözümünü bu konuda açıklıyoruz.

gerekli araçlar ve romlar forumda bulunmaktadır. Yapılan işlemlerden doğacak olumsuz sonuçların sorumluluğu size aittir.

1-Cihazı Fastboot moda alın.
2- Mi flash ileENG romu kurun.
3- Dili türkçe yapın
4-Arama ekranında *#*#3646633#*#* yazın
5- Çıkan ekranda sağa kaydırın. Connectivity bölümünde> csd information bolumunde> wifi information kismina girin.
6- Wifi mac adres update bölümü var oraya eski bir cihazınızın yada bu cihazın işlemden önceki mac adresini not aldıysanız onu yazıp update edin.
7- Mi flash ile stock global romu tekrar kurun.

işlemimiz budur. yapamayan ve yardım isteyen çok olduğu için; referans bir video hazırladım:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Gerekli dosyalar eklenmiştir:

ENG Rom: :

Mi Flash : : Mi Flash Tool – Xiaomi Tools

problemin ekran görüntüsü:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Emeğine sağlık çok açıklayıcı olmuş yalnız benim gibi ADB sıkıntısı yaşayan olursa eucly79 arkadaşın yapmış olduğu işlemi yapabilirler teşekkürler

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Emeğine sağlık çok açıklayıcı olmuş yalnız benim gibi ADB sıkıntısı yaşayan olursa eucly79 arkadaşın yapmış olduğu işlemi yapabilirler teşekkürler
Adb iin forumda tıkla kur tarzında paylaşımlar yapılmıştı bir denemek lazım bendede formattan sonra olmustu sorun.

Üst Alt