Rom Redmi Note 8 - Miui Orijinal Global ve Diğer Stok Romlar

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Global 12.0.5teyim, hindistan ya da endonezya geçmek istiyorum. Bootloader açmadan geçme imkanı var mı? Hangisi daha iyidir? Sonunun 0.5 değil de 0.2 olmasının bi sakıncası yok mu niye eski sürüm yüklüyorsunuz?
1- MIUI 11'de BL kilidi açmadan geçiş vardı ama bir defa MIUI 12'ye güncellendiği an olmuyor. BL açmadan geçiş yapamazsınız.
2- MIUI 12 sürümüne sahip tüm stok romlar kötü. MIUI 11'ler arasında Hindistan sürümü baya iyiydi.
3- MIUI sürümü yazılımın daha iyi veya daha önde olması anlamına gelmiyor. MIUI 11'de Hindistan romu 11.0.6.0 ile bitmişken Global rom 11.0.12.0 ile bitmişti ama Hindistan romunun yanından geçemezdi. Numaralara takılmayın.

MemurBey

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
12
1- MIUI 11'de BL kilidi açmadan geçiş vardı ama bir defa MIUI 12'ye güncellendiği an olmuyor. BL açmadan geçiş yapamazsınız.
2- MIUI 12 sürümüne sahip tüm stok romlar kötü. MIUI 11'ler arasında Hindistan sürümü baya iyiydi.
3- MIUI sürümü yazılımın daha iyi veya daha önde olması anlamına gelmiyor. MIUI 11'de Hindistan romu 11.0.6.0 ile bitmişken Global rom 11.0.12.0 ile bitmişti ama Hindistan romunun yanından geçemezdi. Numaralara takılmayın.
Neyse şu bl açılsın da hiç girmeyeyim global işlerine:D

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Sanmıyorum çünkü ilk aldığımda da telefon tr cihazdı sesi fazla çıkıyordu sonradan böyle oldu.
Şu an rr romda mahsur kaldım bunda ufak bi ses artırıcı var duyacak kadar yükseltiyor :D
Edit: şimdi builde baktım ama içinde product locate en us yazıyor orayı ne yapayım
Hocam, biraz üstünden geçti ama bugün ses sorununu çözdüm. Çözüm yolu ise telefonun içinden gelmedi, ahize tıkanmış, temizledim ve düzeldi. :D Hâlâ çözüm arıyorsanız diye yazayım dedim hocam. :)

Sert bir diş fırçasının tellerini deliklere gelecek şekilde üstten hızlı hızlı ama hafifçe bastırarak (delikten içeri girmesine zorlamayın) delikteki kirleri çıkarttım. BİM'den aldığım gözlük temizleme peçetesi vardı, onunla da temizledim. Arada bir ağzıma ahizeyi yaklaştırıp sertçe havayla çektim. Ses seviyesi 3 katına falan çıktı. :D

Düz bakınca tertemiz görünüyordu ama temiz değilmiş maalesef. :)

MemurBey

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
12
Hocam, biraz üstünden geçti ama bugün ses sorununu çözdüm. Çözüm yolu ise telefonun içinden gelmedi, ahize tıkanmış, temizledim ve düzeldi. :D Hâlâ çözüm arıyorsanız diye yazayım dedim hocam. :)

Sert bir diş fırçasının tellerini deliklere gelecek şekilde üstten hızlı hızlı ama hafifçe bastırarak (delikten içeri girmesine zorlamayın) delikteki kirleri çıkarttım. BİM'den aldığım gözlük temizleme peçetesi vardı, onunla da temizledim. Arada bir ağzıma ahizeyi yaklaştırıp sertçe havayla çektim. Ses seviyesi 3 katına falan çıktı. :D

Düz bakınca tertemiz görünüyordu ama temiz değilmiş maalesef. :)
O çözümü bana edl atan telefoncu söyledi de buraya yazmayı unuttum evet içi kirlenmiş :D

erhanakt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
12.5 güncellemesi sonrası ekranı tam ekran modunda kullanmaya çalıştığımda alttaki tuşlar kayboluyor ancak kenarlardan ileri-geri ya da alttan program geçiş işlevleri çalışmıyor. Romu ilk kurduğumda da çalışmamıştı. Format attım çalışmaya başladı şimdi yine çalışmıyor. Her şeyi kurdum bir daha format mı atacağız şimdi? Hoş atsak yine gidebilir ayar...

Firostr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Eea rom a11 çıkmış.

58lanet65

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
RedmiNote8 64gb
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Miui12.5 global yakındır :)

maylo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bayram
Cihazım
redmi note 2
Konular
14
global romdan hindistan roma geçebilirmiyim bootloader kapalı

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
maylo,

Bootloader kilidiniz kapalı ise Rom değişimi yapamazsınız.

Üst Alt