Rom Redmi Note 8 - Miui Orijinal Global ve Diğer Stok Romlar

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arkadaşlar rom işlerine bi süre ara vermek istiyorum miui 12 olarak hangisini tavsiye edersiniz?
Google telefon uygulaması olmasın.
Bir de romdan roma geçerken ahize sesi düştü bi ümit orijinal romlarla düzelir diye düşünüyorum. Tasha dosyasını değiştirerek de düzelmedi.
Benim de ahize sesi düştü. Demek ki benim de stok roma dönme zamanım gelmiş. :D Uygun bir vakitte Hindistan romunu kurar geri EU'ya geçerim. :D

Stok rom istiyorsanız Hindistan romunu tavsiye ederim hocam. Biraz daha iyi oluyor genelde. :)

MemurBey

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
12
Benim de ahize sesi düştü. Demek ki benim de stok roma dönme zamanım gelmiş. :D Uygun bir vakitte Hindistan romunu kurar geri EU'ya geçerim. :D

Stok rom istiyorsanız Hindistan romunu tavsiye ederim hocam. Biraz daha iyi oluyor genelde. :)
Acaba miflashsız dönsem düzelir mi ki

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

safirayna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alfa beta
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Değerli kardeşim, yaklaşık dört ay önce, bir alışveriş sitesinden, " ithalatçı firma garantili" bir tane Redmi Note 8 ( 4 GB. Ram / 64 GB. Depolama ) satın aldım. Xiaomi orijinallik kontrolünde imei ile doğrulayamadı, lâkin seri numarası ile doğruladı. Telefonun rengi normalde mavi, ancak doğrulamada görünen rengi " uzay siyahı ". Geçtiğimiz günlerde Miui 12.5.0 güncellemesi geldi telefona ve kurdu, ancak Telefon işletim Sistemi hâlâ android 10, sadece benim telefondamı oldu bu hata merak ediyorum, Android 11 sürümü redmi note 8 e gelecek diye biliyordum. Teşekkür ederim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Değerli kardeşim, yaklaşık dört ay önce, bir alışveriş sitesinden, " ithalatçı firma garantili" bir tane Redmi Note 8 ( 4 GB. Ram / 64 GB. Depolama ) satın aldım. Xiaomi orijinallik kontrolünde imei ile doğrulayamadı, lâkin seri numarası ile doğruladı. Telefonun rengi normalde mavi, ancak doğrulamada görünen rengi " uzay siyahı ". Geçtiğimiz günlerde Miui 12.5.0 güncellemesi geldi telefona ve kurdu, ancak Telefon işletim Sistemi hâlâ android 10, sadece benim telefondamı oldu bu hata merak ediyorum, Android 11 sürümü redmi note 8 e gelecek diye biliyordum. Teşekkür ederim.
İthalatçılar 2 cihaz getiriyorlar, bir tanesinin ikinci IMEI'sini diğer cihaza atıyorlar. Sizin cihazın IMEI'si yüksek ihtimalle farklı bir cihazın IMEI'si (Note 8 dışı). Böylece 2 cihaza 1 cihaz vergisi veriyorlar. Resmi Türkiye garantisi altında değil cihazınız.

E-devlet'ten IMEI kontrolü yapın, hangi cihaz görünüyor bakın.

Açıkçası ben böyle bir durumda olsam THH'ye başvurur paramı geri alırdım (ne kadar zarara girecek olsam da eğer fiyat düşmüş ise). Teknik servis desteği de yok gibi çünkü. Garantisiz cihaz alsaydınız bari daha ucuza alırdınız.

safirayna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alfa beta
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
İthalatçılar 2 cihaz getiriyorlar, bir tanesinin ikinci IMEI'sini diğer cihaza atıyorlar. Sizin cihazın IMEI'si yüksek ihtimalle farklı bir cihazın IMEI'si (Note 8 dışı). Böylece 2 cihaza 1 cihaz vergisi veriyorlar. Resmi Türkiye garantisi altında değil cihazınız.

E-devlet'ten IMEI kontrolü yapın, hangi cihaz görünüyor bakın.

Açıkçası ben böyle bir durumda olsam THH'ye başvurur paramı geri alırdım (ne kadar zarara girecek olsam da eğer fiyat düşmüş ise). Teknik servis desteği de yok gibi çünkü. Garantisiz cihaz alsaydınız bari daha ucuza alırdınız.
Teşekkür ederim kardeşim, e-devlette cihazı doğruluyor redmi note 8 olarak. şimdi mi block açılmasını bekliyorum, bir kaç günü kaldı, 12.4.0 a geri döneceğim. ilerleyen günlerde android 11 sürümünün redmi note 8 e gelmesini umuyorum artık.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Teşekkür ederim kardeşim, e-devlette cihazı doğruluyor redmi note 8 olarak. şimdi mi block açılmasını bekliyorum, bir kaç günü kaldı, 12.4.0 a geri döneceğim. ilerleyen günlerde android 11 sürümünün redmi note 8 e gelmesini umuyorum artık.
A11'e bu kadar heves etmeyin bence. Cihazın içinden geçecek. İlla denemek istiyorsanız EU 12.0.1.0 A11 custom romu kurabilirsiniz.

safirayna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alfa beta
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
A11'e bu kadar heves etmeyin bence. Cihazın içinden geçecek. İlla denemek istiyorsanız EU 12.0.1.0 A11 custom romu kurabilirsiniz.
Bu rom android 11 içeriyormu acaba ve linki nedir acaba kardeşim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bu rom android 11 içeriyormu acaba ve linki nedir acaba kardeşim.
A11 diye yazdım zaten sonuna hocam. A9 olup da A11 diye önerecek halim yok. :)

Buyrun hocam:

safirayna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alfa beta
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
A11 diye yazdım zaten sonuna hocam. A9 olup da A11 diye önerecek halim yok. :)

Buyrun hocam:
Estağfurullah kardeşim, çok teşekkür ederim.

Üst Alt