Soru Redmi note 8 kendi kendine dokunma

Orhan.ynr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Bende 2 kez oldu kendi kendine bir yerlere girdi telefon bu sorun yazılımsal mı acaba öyle duymuştum başkasına da olan var mı?

Orhan.ynr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Benim cihazımda da bu sorun meydana geldi. Maksimum 2 günde bir bu sorunla karşılaşıyordum. Telefonu uyandırdığımda kendi kendine bildirim ekranını açıyor ve bir yerlere dokunuyordu. Ekranı kapatıp açtığımda da sorun çözülüyordu. Ekran testi yaptığımda ve geliştirici seçeneklerinden dokunma konumunu açtığımda bir sorun da görünmüyordu. Bu nedenle sorunun donanımsal olmadığını anladım. Kılıflı-kılıfsız, ekran camlı-camsız kendimce bir çok deneme yaptım. Şuan ufak bir ayar ile çözdüm gibi...Sorunun gerçekten de bu ayar ile çözüldüğüne emin olduğumda sizlerle paylaşacağım.
Sorun çözüldü mü acaba yaptığınız ayar işe yaradı mı?

Oyla:

n0mad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akın
Cihazım
redmi note 3
Konular
3
Aynı sorun bende de oluyor saçma yerlere basılı duruyor birde bu aralar kendi kendine telefon kapanıyor sizde de böyle bir şey oldu mu? Çözüm buldunuz mu?

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Aynı sorun bende de oluyor saçma yerlere basılı duruyor birde bu aralar kendi kendine telefon kapanıyor sizde de böyle bir şey oldu mu? Çözüm buldunuz mu?
Kendi kendine kapanma Romdan kaynaklı olabilir ve kendi kendine dokunmada ekran koruyucu kullanıyorsanız bundan kaynaklıda olabilir

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
kendine kapanma genelde rom ile alakalı oluyor hocam. tabi ki cihazın donanımsal bir sorunu olmadığına inanıyorsanız. Sizin model için ekranlarda ghost touch duymadım ama net bişey de diyemiyorum. Sıvı teması olma ihtimali var mı?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Kesin ve net bilgi vereyim size kendi tecrübemden Gost touch rom ile alakalı bişey. Çünkü tüm romları denedim (eu miroom hindu endonezya) stabil ve beta olarak. Eu stabilde ayda bir kere telefon saçmalıyor maalesef paneli aşağıya çekiyor Bluetooth açıyor gps açıyor ayarlara gidiyor vs vs her yere firiyor taki ben telefonu kapatana kadar (power tuşa basılı tutarak) başka hiç bir romda bunu görmedim. Her romu 2 hafta denemeye çalışırım fakat stabil sever olduğum için eu stabil her zaman tercihim bu cihazda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ha birde unutmuşum hanımın cihazında da eu stabil var onda da arada sırada oluyor böyle şeyler :D

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Ben tüm romları denedim hepsinde de oldu. Tüm romlarda oluyorsa demek ki donanımsal sorundur.
Eu stabil -beta, miroom stabil-beta, Hindistan stabil, Masik, Miglobe, revolutionOS hepsinde de oldu. Sorunu çıkınca hep bir başka rom denedim. En son garantiye yolladım. Büyük bir ihtimal inceledik sorun yok diyip yollayacaklar.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Ben tüm romları denedim hepsinde de oldu. Tüm romlarda oluyorsa demek ki donanımsal sorundur.
Eu stabil -beta, miroom stabil-beta, Hindistan stabil, Masik, Miglobe, revolutionOS hepsinde de oldu. Sorunu çıkınca hep bir başka rom denedim. En son garantiye yolladım. Büyük bir ihtimal inceledik sorun yok diyip yollayacaklar.
Doğrudur hocam belki bize eu da denk gelmiştir kısacası note serisini batırmaya başladılar gibi 9 serisinde de mediatek koydular 9s sadece snapdragon oldu hele hele bizim cihazı yerin dibine soktular

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Cihazım bugün geldi. Ekran değişimi yapılmış. Eski ekranım huaxingdi yenisi de huaxing.
Evo teknik servisi beni şaşırttı. Ghost touch öyle anında tespit edilebilcek sorun değil çünkü. Thanks Evo.Yes~~

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Cihazım bugün geldi. Ekran değişimi yapılmış. Eski ekranım huaxingdi yenisi de huaxing.
Evo teknik servisi beni şaşırttı. Ghost touch öyle anında tespit edilebilcek sorun değil çünkü. Thanks Evo.Yes~~
Bende de huaxing panel hocam geçmiş olsun ama bende 40 yılda bir kere oluyor o yüzden no problem no panic :D

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Beyler ben servise göndermiştim ekran değişimi yapıldı. Takılan yeni panel de Huaxing ve malesef sorun halen var. 10 gündür kullanıyorum yeni ekranla 3 kere oldu. Acaba huaxinglerde kronik sorun mu var yoksa yazılım ile ilgilimi bu. Uyuz oldum açıkcası.
* Bir de ben 18 wattlık xiaominin hızlı şarj adaptörünü almıştım hep onunla kullanıyorum. Bununla ilgisi olabilir mi? (Sorun şarjda iken değil normal kullanırken oluyor)
Jelatin yok, darbe almadı hiç.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 12 kullanıp da bu sorunu yaşayan var mı?
Miui 10 da sorun yok diyor çoğu kişi. Acaba Miui 11 mi sorunlu.

Oyla:
Üst Alt