Soru Redmi note 8 kendi kendine dokunma

Orhan.ynr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Bende 2 kez oldu kendi kendine bir yerlere girdi telefon bu sorun yazılımsal mı acaba öyle duymuştum başkasına da olan var mı?

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
O ekran sorunu kendi kendine dokunma yazılımsal mı düzelebilir mi yani

Aynen hocam cihazinizin sürümü nedir miui sürümü yani bakar misiniz bi?miui 10.3.5.0 sürümünde bendede oluyordu yazilimsal yani, yazilimsal olmasa tuşları kilitleyip açtığındada basmaya devam eder ama tuşlari kilitleyip açtımi duzeliyor durum, 11 sürüme kesinlikle geçme derim geçsen o sorun duzelecek ama bu sefer bataryan pert olacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Revengoa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Revengoa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Benim cihazımda da bu sorun meydana geldi. Maksimum 2 günde bir bu sorunla karşılaşıyordum. Telefonu uyandırdığımda kendi kendine bildirim ekranını açıyor ve bir yerlere dokunuyordu. Ekranı kapatıp açtığımda da sorun çözülüyordu. Ekran testi yaptığımda ve geliştirici seçeneklerinden dokunma konumunu açtığımda bir sorun da görünmüyordu. Bu nedenle sorunun donanımsal olmadığını anladım. Kılıflı-kılıfsız, ekran camlı-camsız kendimce bir çok deneme yaptım. Şuan ufak bir ayar ile çözdüm gibi...Sorunun gerçekten de bu ayar ile çözüldüğüne emin olduğumda sizlerle paylaşacağım.

Oyla:

xbatubgc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Benim cihazımda da bu sorun meydana geldi. Maksimum 2 günde bir bu sorunla karşılaşıyordum. Telefonu uyandırdığımda kendi kendine bildirim ekranını açıyor ve bir yerlere dokunuyordu. Ekranı kapatıp açtığımda da sorun çözülüyordu. Ekran testi yaptığımda ve geliştirici seçeneklerinden dokunma konumunu açtığımda bir sorun da görünmüyordu. Bu nedenle sorunun donanımsal olmadığını anladım. Kılıflı-kılıfsız, ekran camlı-camsız kendimce bir çok deneme yaptım. Şuan ufak bir ayar ile çözdüm gibi...Sorunun gerçekten de bu ayar ile çözüldüğüne emin olduğumda sizlerle paylaşacağım.
umarım öyledir ama genelde donanımsal oluyor hocam :(

Oyla:

Orhan.ynr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Redmi note 8
Konular
11
Aynen hocam cihazinizin sürümü nedir miui sürümü yani bakar misiniz bi?miui 10.3.5.0 sürümünde bendede oluyordu yazilimsal yani, yazilimsal olmasa tuşları kilitleyip açtığındada basmaya devam eder ama tuşlari kilitleyip açtımi duzeliyor durum, 11 sürüme kesinlikle geçme derim geçsen o sorun duzelecek ama bu sefer bataryan pert olacak
Cihazı aldığımda 11 ile geldi şuan 11.0.8 buna alıştım ama ben
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Umarım çözülür sorun

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Cihazı aldığımda 11 ile geldi şuan 11.0.8 buna alıştım ama ben
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Umarım çözülür sorun
Ben eski cihazimda yaşamıştım bu sorunu ve o cihazda sürümüm 10 sürümüydu dedigim gibi nadir yapardı tuşları kilitleyip açınca düzelirdi ama bu yeni aldığım cihaz 11 sürümü ile geldi ve böyle sorunla karsilasmadim hic 11 sürümlerinin hic birisinde ama siz diyorsunuz ki zaten 11 sürümündesiniz ve bu sorunla karşılaşıyorsunuz yazilimsal olmayabilir mi ki? Bu konuyu bilen arkadaşlar aydinlatir sizide umarim ben yazilimsal sanıyordum şahsen ta ki 11 sürümünü kullandığınızı ve bu sorunu yaşadığınızı diyene kadar

Oyla:

Tolganote8

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Red Mi Note 8
Konular
1
benim cihazda 11.0.8 sürüm yüklü ve aynı sorun bitmedi ayda bir defa da olsa yapıyor ekran kilit tuşuna basıp tekrar açınca düzeliyor garantiye versem cihazda sorun yok deyip geri gönderecekler elimde videosu var ama açıp bakacaklarını da sanmıyorum

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
benim cihazda 11.0.8 sürüm yüklü ve aynı sorun bitmedi ayda bir defa da olsa yapıyor ekran kilit tuşuna basıp tekrar açınca düzeliyor garantiye versem cihazda sorun yok deyip geri gönderecekler elimde videosu var ama açıp bakacaklarını da sanmıyorum
Garanti dediğinizi yapabilir ve bos yere en az 2 hafta hatta bu zamanda 1 ay bile telefonsuz kalirsiniz, garanti sureniz daha var mi?

Oyla:

Tolganote8

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Red Mi Note 8
Konular
1
Garanti dediğinizi yapabilir ve bos yere en az 2 hafta hatta bu zamanda 1 ay bile telefonsuz kalirsiniz, garanti sureniz daha var mi?
21 ay daha var garantiye göndericem geri göndericekler tekrar göndericem 3 kere aynı arızadan giderse sanırım cihazın değişmesi gerekiyor o şekilde çözücez artık çünkü yazılımsal değil sorun

Oyla:

Osmnipekk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Devlet Memuru
Konular
64
Bende 2 kez oldu kendi kendine bir yerlere girdi telefon bu sorun yazılımsal mı acaba öyle duymuştum başkasına da olan var mı?
Bende de parmak izi ile kilit açtığımda kamerayı açıyor her seferinde.

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
21 ay daha var garantiye göndericem geri göndericekler tekrar göndericem 3 kere aynı arızadan giderse sanırım cihazın değişmesi gerekiyor o şekilde çözücez artık çünkü yazılımsal değil sorun
Bence telefonsuz kalma bu zamanda ha varsa yedek cihazin uğraşırım dersen gönder ama bana kalirsa garantinin bitmesine 1 ay kala göndermek mantıklı ha bu süre zarfinda olurda cihaz dokunmasi çoğalır ve ariza verirse zaten mecbur ya degsitirecek yada tamir edecekler, gene siz bilirsiniz ne yapmak isterseniz artık bakın görün işte hocam

Oyla:
Üst Alt