Sohbet Redmi note 7 kullanıcı yorumları

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Merhaba arkadaşlar.
mi 5 s
mi note 3
mi 8 se
deneyimlerinden sonra 2 gün önce redmi note 7 ye geçiş yaptım.

Bu telefon hakkında size ilk izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
Öncelikle yukarıda saymış olduğum modeller arasında tasarımını en çok bu telefonda sevdim.

Telefonda en çok merak edilen konulardan birisi ise 48 mp'lik bir kamera olması.
Acaba gerçekten dedikleri kadar var mı? Sorularına cevabım olarak tam kamera performansını test etmeye vaktim olmadı.
Ama yukarıdaki yazmış olduğum modeller arasında kamerası en iyi telefon bunda olduğuna kanaat getirdim bir kaç resim çektikten sonra.
Dip not: çektiğim bir kaç resmi konu bitiminde linklerini vereceğim.

Telefon da 6 gb ram ve 64 gb depolama alanı var. Ayrıca hafıza kart desteği de mevcuttur. Güzel bir özelliği ise otg desteklemesi.
Eksik bulduğum NFC koymamaları.(Günlük hatayatta aktif olarak kullandığım bir özellikti, özellikle istanbul kart yüklemek için)

Yanı sıra batarya performansını test ettim full dolu iken %30 a kadar olan kısmı test ettiğimde 5.5 saat ekran süresi verdi. toplamda 7-8 saat rahat gider diye tahmin ediyorum.
4000 mah'lık bir pil için hatrı sayılır bir süre demek bu.

Özellikle damla çentik çok hoşuma gitti, Bildirim panelinde kocaman alan kalıyor size. mi 8 se kullanırken çentik çok hoşuma gitmiyordu açıkçası.

Antutu testi yaptım ve 148 bin aldı. 660 işlemciye göre başarılı sayılır.
Henüz oyun oynamadım. Ama Youtube'ta inceleme videolarında pupg testini başarı ile geçmiş.

Telefon henüz Türkiye'de resmi olarak satışı yok. Biliyorsunuz ki facebook gruplarında satış yapan güvenilir arkadaşlar var.
Reklam olmasın isim vermiyorum bende o güvenilir satıcıların birinden aldım cihazı.

Telefon global olmadığı için ve BL kilidi kapalı olduğu için çin romu ingilizce olarak karşınıza geliyor.
Mecbur BL kilidini açıp Eu rom yüklemeniz lazım ve bunun içinde başvuru yapıp 15 gün süreyi beklemek zorundasınız.

Telefonun bl kilidini açmak için buradaki konuya göz atabilirsiniz.
Rehber - Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma

Bl kilidini açtıktan sonra telefona twrp recovery yüklemeniz lazım ve bu konudan yardım alabilirsiniz.
Recovery - Xiaomi Redmi Note 7 - TWRP by LR.TEAM [TWRP]•[3.2.3-0121]•[UNOFFICIAL]

Recovery yükledikten sonra Eu romu indirip twrp den flaşlamanız lazım. Onuda bu konudan yardım alarak yapabilirsiniz.
Rom - Xiaomi Redmi Note 7 - Xiaomi.Eu MIUI v10 V10.2.8.0 PFGCNXM Stabil

Ayrıca en çok merak edilen konulardan bir tanesi gcam kuruluyor mu?
Evet Arkadaşlar root olmadan hiçbir işlem yapmadan direkt olarak alttaki linkteki apk yı yükleyip modlu google kamerayı kullanabilirsiniz.

Şuan için aklıma gelenler bunlar umarım faydalı olmuştur.
Cihazı alan ve alacak olan arkadaşlar görüş ve yorumlarını bu paylaşım altında yapabilirler.
Üşenmeyip vakit ayırıp okuduğunuz için herkese teşekkür ederim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam benim telefonum da redmi note 7, ancak kutusu sizinki gibi değil. Arkadaki redmi yazısının altında CE işareti, çöpe atılmaz işareti, made in china yazısı falan var. Bir farkı var mıdır acaba? suleymanyalcin

Son düzenleme:

servetinanc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
servet
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
11
Selam arkadaşlar benim telefon redmi note 7 önceden uygulama üzerine basılı tuttuğumda uygulama bilgisi çıkıyordu şimdi uygulama üzerine basılı tutunca kaldır yada çift uygulama seçeneği çıkıyor tekrar eski haline nasıl alabilirim

SoloTürk sf sf

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Merhaba konuyu nereye nasıl açacağımı bilemedim forumda yeniyim. Cihazım redmi note 7. Bu sabah mıuı 11 güncellemesi geldi. Güncelleme yaptıktan sonra yeniden başlat butonunantıkladım dahansonra team win ekranı geldi bu konuda hiç bir bilgim yok. Bana nasıl bir yol izlemem gerektiğini teknik olmayan terimlerle anlatabilir misiniz.

HarmanKardon

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi note 7
Konular
17
Bu telefonu aldığım güne lanet olsun. Film bile izleyemiyorum ghost screen oluşuyor hemen.

mteoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ker
Cihazım
RedmiNote
Konular
1
1300 TL'ye yurtdışı cihaz satılırken 1700 TL ye Ana bayiiden almakla iyi etmişiz o zaman.
Cihaz en son kullandığım Samsung S6 dan çok daha iyi.

esparanze

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Redmi note 7 ve redmi note 8 aldım, her ikiside global versiyon, bootloader kilidi açmak yada açtırmak zorundamıyız bu cihazlar için. Açılmadığı takdirde sakıncası varmıdır ?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Redmi note 7 ve redmi note 8 aldım, her ikiside global versiyon, bootloader kilidi açmak yada açtırmak zorundamıyız bu cihazlar için. Açılmadığı takdirde sakıncası varmıdır ?
Normal kullanacak iseniz gerek yoktur. Custom rom yükleyecekseniz, root yapacaksanız v.s. bootloader kilidini açmak zorundasınız.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

presszz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Ekranın sağ köşelerinde gecikme var q ve p harflerinden anlaşılıyor. Donanımsal olduğunu düşünüyorum panelden kaynaklı umarım yazılımsaldır da çözerler onun haricinde cillop gibi cihaz.

Üst Alt