Sohbet Redmi note 7 kullanıcı yorumları

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Değerli arkadaşlar içerisinde bulunduğumuz konu Redmi Note 7 Kullanıcı Yorumları. Bir arkadaşımızın mağdur olma ihtimaline karşı küçük bir uyarı yazdım sadece lütfen konuyu daha fazla dağıtmayalım.

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
cantara hocam ikinci defa aynı şeyi yazmak istemedi galiba... "Gurcistan dan 1499 lari ye satılıyor.Kayit vs herseyi girince 2676 tl ye tekabül ediyor." yazmış arkadaş. Kaydı özel olarak belirtmiş mesajında. Mesajı tekrar okuyun isterseniz. Bu durumda cihazın Mi9 değil Mi9 SE olması veya çakma çıkması daha olası. Geçmiş mesajlarınıza da baktım çok lüzumsuz muhalefet yapıyor, çok gereksiz yazıyorsunuz...
Muhalefet? Yoneticilere yaranicam diye cirpiniyorsunuz gercekten ilginc. Biraz kendiniz olun yoneticiler bir sey diyecek de onaylicaz diye adamlarin etrafinda fır donuyorsunuz. Sizin gibi biri daha vardi gecenlerde adam mod yapan birini gereksiz elestiriyordu bende o zaman siz daha iyisini yapin da kullanalim deyince falanca kisi yapiyor zaten (yoneticiden bahsediyor) o varken bize dusmez haddimizi biliriz siz de haddinizi bilin gibi bos laflar etmeye basladi. Gercekten yazik yani hele bir kazanciniz yoksa..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Muhalefet? Yoneticilere yaranicam diye cirpiniyorsunuz gercekten ilginc. Biraz kendiniz olun yoneticiler bir sey diyecek de onaylicaz diye adamlarin etrafinda fır donuyorsunuz. Sizin gibi biri daha vardi gecenlerde adam mod yapan birini gereksiz elestiriyordu bende o zaman siz daha iyisini yapin da kullanalim deyince falanca kisi yapiyor zaten (yoneticiden bahsediyor) o varken bize dusmez haddimizi biliriz siz de haddinizi bilin gibi bos laflar etmeye basladi. Gercekten yazik yani hele bir kazanciniz yoksa..
Daha önce de üslubunuz, forum kurallarına uymayışınız ve tartışma çıkartma çabası olarak değerlendirilebilecek mesajlarınız nedeniyle uyarılmıştınız... Hemen üstünüzdeki mesajınızda dahi konunun daha fazla dağıtılmaması için yaptığım uyarıya rağmen bu mesajı yazıyor oluşunuz maalesef forumumuzda yeriniz olmadığını gösteriyor. Hesabınız süresiz olarak kapatılmıştır.

Son düzenleme:

erturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Lg G5
Konular
0
O cihaz kesin olarak Mi9 değildir... Dikkatlice araştırmanızı öneririm.
Bizzat orda yasayan akrabalarimin söylediği fiyattir.Mi 9 oldugu da kesin. mi 9 se den bahsedilmis o telefondan mevcut daha düşük fiyata ancak benim söylediğim telefon mi 9

Son düzenleme:

Yeumyang

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yeumyang
Cihazım
Xiaomi redmi 7
Konular
5
Ekran camı önereceginiz var mı 25 TL ye komple kapatan cam aldım n11 den çok dandik mis kendi kendine catladi bir kerede yere düşünce iyice kırıldı

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
Migros ürünü Ritzy garantili satılan cihazlar global miydi bilen / kullanan var mı acaba?
Cihazı alırken neye dikkat etmek gerekir?

lsaml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
39
Hocam ben de dün Note 7 aldım fakat ne arka ne ön kamerası attığın fotoğraflardaki gibi değil, daha kötü. Neden olabilir acaba?
Merhaba arkadaşlar.
mi 5 s
mi note 3
mi 8 se
deneyimlerinden sonra 2 gün önce redmi note 7 ye geçiş yaptım.

Bu telefon hakkında size ilk izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
Öncelikle yukarıda saymış olduğum modeller arasında tasarımını en çok bu telefonda sevdim.

Telefonda en çok merak edilen konulardan birisi ise 48 mp'lik bir kamera olması.
Acaba gerçekten dedikleri kadar var mı? Sorularına cevabım olarak tam kamera performansını test etmeye vaktim olmadı.
Ama yukarıdaki yazmış olduğum modeller arasında kamerası en iyi telefon bunda olduğuna kanaat getirdim bir kaç resim çektikten sonra.
Dip not: çektiğim bir kaç resmi konu bitiminde linklerini vereceğim.

Telefon da 6 gb ram ve 64 gb depolama alanı var. Ayrıca hafıza kart desteği de mevcuttur. Güzel bir özelliği ise otg desteklemesi.
Eksik bulduğum NFC koymamaları.(Günlük hatayatta aktif olarak kullandığım bir özellikti, özellikle istanbul kart yüklemek için)

Yanı sıra batarya performansını test ettim full dolu iken %30 a kadar olan kısmı test ettiğimde 5.5 saat ekran süresi verdi. toplamda 7-8 saat rahat gider diye tahmin ediyorum.
4000 mah'lık bir pil için hatrı sayılır bir süre demek bu.

Özellikle damla çentik çok hoşuma gitti, Bildirim panelinde kocaman alan kalıyor size. mi 8 se kullanırken çentik çok hoşuma gitmiyordu açıkçası.

Antutu testi yaptım ve 148 bin aldı. 660 işlemciye göre başarılı sayılır.
Henüz oyun oynamadım. Ama Youtube'ta inceleme videolarında pupg testini başarı ile geçmiş.

Telefon henüz Türkiye'de resmi olarak satışı yok. Biliyorsunuz ki facebook gruplarında satış yapan güvenilir arkadaşlar var.
Reklam olmasın isim vermiyorum bende o güvenilir satıcıların birinden aldım cihazı.

Telefon global olmadığı için ve BL kilidi kapalı olduğu için çin romu ingilizce olarak karşınıza geliyor.
Mecbur BL kilidini açıp Eu rom yüklemeniz lazım ve bunun içinde başvuru yapıp 15 gün süreyi beklemek zorundasınız.

Telefonun bl kilidini açmak için buradaki konuya göz atabilirsiniz.
Rehber - Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma

Bl kilidini açtıktan sonra telefona twrp recovery yüklemeniz lazım ve bu konudan yardım alabilirsiniz.
Recovery - Xiaomi Redmi Note 7 - TWRP by LR.TEAM [TWRP]•[3.2.3-0121]•[UNOFFICIAL]

Recovery yükledikten sonra Eu romu indirip twrp den flaşlamanız lazım. Onuda bu konudan yardım alarak yapabilirsiniz.
Rom - Xiaomi Redmi Note 7 - Xiaomi.Eu MIUI v10 V10.2.8.0 PFGCNXM Stabil

Ayrıca en çok merak edilen konulardan bir tanesi gcam kuruluyor mu?
Evet Arkadaşlar root olmadan hiçbir işlem yapmadan direkt olarak alttaki linkteki apk yı yükleyip modlu google kamerayı kullanabilirsiniz.

Şuan için aklıma gelenler bunlar umarım faydalı olmuştur.
Cihazı alan ve alacak olan arkadaşlar görüş ve yorumlarını bu paylaşım altında yapabilirler.
Üşenmeyip vakit ayırıp okuduğunuz için herkese teşekkür ederim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Merhabalar arkadaşlar. 10-15 kere mail attigimdan midir yoksa talep cogaldi diye mi bilmiyorum.

Adresine kaplamalae gelmiştir. İlgilenenler alabilir :)

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Merhabalar arkadaşlar. 10-15 kere mail attigimdan midir yoksa talep cogaldi diye mi bilmiyorum.

Adresine kaplamalae gelmiştir. İlgilenenler alabilir :)
Hocam niye bu kadar pahalı ki :/

Üst Alt