Yardım '' Redmi Note 7 Hız Problemi - Kafayı Yiyeceğim ! ''

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Dün itibariyle Redmi Note 6 PRO cihazımı satıp yerine KVK garantili Note 7 satın aldım. Tüm kurulumları tamamladım.
En son sürüm olan 10.3.2.0 sürümüne güncelledim ve yaklaşık olarak 16 - 18 arası uygulama yükleyip telefonu istediğim hale getirdiğimi düşündüm.

Redmi Note 6 PRO'yu ortalama 6 ay kullanmış olduğum için hızını ve uygulamalar arası geçişini ezbere biliyorum. Redmi Note 7 nin tepkileri bariz şekilde yavaş.
Dokunmatik hissiyatı çok kötü. Tepkiler yok derecek kadar az. Hiç bir uygulamaya girişte istediğim hızı alamıyorum. Redmi Note 6 PRO resmen canavar gibiydi bu konuda. İçerisi ağzına kadar dolu olduğu halde hiç yavaş değildi.

Lütfen birileri yardımcı olabilir mi ? Rami meşgul eden bir şeyler mi var acaba ? Bu yavaşlığın ve tepkisizliğin sebebi ne olabilir ?
Kullanmış olduğum ekran koruyucu kalın olabilir mi ? Bu koruyucu dokunmatiğin tepkilerini yavaşlatıyor olabilir mi ?

Sonuçta Redmi Note 6 Pro'Ya oranla işlemci olarak üstün bir telefon nasıl ondan daha kötü bir performans sergileyebilir ki ?

Üstelik daha 1 günlük ve içerisinde uygulama dışında bir şey yok. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, kıymetli cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

ahmet_tgc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
2
guncelleme sonrasi fabrika ayarlarina dondurdunmu dostum. guncelleme sonrasi fab. ayarlarina dondrmemek bazen boyle sorunlar yapabiliyor.

Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
guncelleme sonrasi fabrika ayarlarina dondurdunmu dostum. guncelleme sonrasi fab. ayarlarina dondrmemek bazen boyle sorunlar yapabiliyor.

Ahmet hocam fabrika ayarlarına döndürdüğüm zaman tüm verilerimi kaybetmez miyim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rami meşgul eden bir şeyler olabilir mi ? Ram jet denen bir şey geliyor ekrana tıklıyorum. Ram ile ilgili 1,8 GB kullanılabilir diyor. Bu normal midir ? Daha fazla kullandırması gerekmez mi.

Oyla:

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Hocam kullandığı yazılımı romu orijinal ve global mi bi kontrol edin isterseniz

Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
10.3.2.0 yanında global kararlı sürüm diyor hocam. Kontrol edebileceğim farklı bir yer var mıdır ?

Oyla:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
10.3 sürümü ile çok kişi şikayetçi oldu. Benim tavsiyem bootloader kilidini açmanız ve masik yüklemeniz :)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
10.3 sürümü ile çok kişi şikayetçi oldu. Benim tavsiyem bootloader kilidini açmanız ve masik yüklemeniz :)

Bu dediklerinizin hiç birini nasıl yapacağımı bilmiyorum hocam :-x

Oyla:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Bu dediklerinizin hiç birini nasıl yapacağımı bilmiyorum hocam :-x
Forumda hepsi mevcut hocam, ilk önce bootloader kilidinizi açıp daha sonrasında Twrp yükleyeceksiniz. Sonrasında twrp ile masik rom yüklersiniz. Tabi başka romlar da mevcut, kullanıma göre değişkenlik gösterir

Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Tamam ama benden başka böyle bir sorunla karşılaşan olmadı mı hocam. Hız dan sadece ben mi şikayetçiyim acaba

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Yazacaklarım belki hoşuna gitmeyecektir ama maalesef bu markada bu tarz tatsız sürprizlerin yaşanması çok büyük bir ihtimal... Bende, rom root işlerinden anlamıyorum, anlamıyorum diye Xiaomi'nin kapasitesiz yazılım ekibinin gönderdiği saçma sapan güncellemeler ile bocalamak zorunda mıyım? Bu markayı tercih edince, evet zorunluluğu bonusu olarak geliyor maalesef.

Bana göre, yeni olan bir telefonu yenileme sebebin çok geçerli değilse, memnun kalmadığın Note 7'yi de değiştirmen en kestirme ve kesin çözüm olur. Ya da; gözünü karartıp stabil bir rom bulup yüklemen (belki) sorununa çare olabilir... Yılda, 8 değişik !! model çıkartan ve bu modellere adam gibi yazılım desteği veremeyen marka, güncelleme yolu ile telefon eskiterek yenilerin talep görmesini istiyor benim anladığım kadarıyla. Şahsım olarak bu amaca hizmet etmeyi düşünmüyorum.

Çünkü; şu anki telefonum olan Redmi Note 4X ile yaptıklarımı, (atıyorum) Mi9 ile de yapıyor olacağım için aradaki farkı çöpe atmak bana mantıklı ve ekonomik gelmiyor. ;)

Oyla:
Üst Alt