Yardım '' Redmi Note 7 Hız Problemi - Kafayı Yiyeceğim ! ''

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Dün itibariyle Redmi Note 6 PRO cihazımı satıp yerine KVK garantili Note 7 satın aldım. Tüm kurulumları tamamladım.
En son sürüm olan 10.3.2.0 sürümüne güncelledim ve yaklaşık olarak 16 - 18 arası uygulama yükleyip telefonu istediğim hale getirdiğimi düşündüm.

Redmi Note 6 PRO'yu ortalama 6 ay kullanmış olduğum için hızını ve uygulamalar arası geçişini ezbere biliyorum. Redmi Note 7 nin tepkileri bariz şekilde yavaş.
Dokunmatik hissiyatı çok kötü. Tepkiler yok derecek kadar az. Hiç bir uygulamaya girişte istediğim hızı alamıyorum. Redmi Note 6 PRO resmen canavar gibiydi bu konuda. İçerisi ağzına kadar dolu olduğu halde hiç yavaş değildi.

Lütfen birileri yardımcı olabilir mi ? Rami meşgul eden bir şeyler mi var acaba ? Bu yavaşlığın ve tepkisizliğin sebebi ne olabilir ?
Kullanmış olduğum ekran koruyucu kalın olabilir mi ? Bu koruyucu dokunmatiğin tepkilerini yavaşlatıyor olabilir mi ?

Sonuçta Redmi Note 6 Pro'Ya oranla işlemci olarak üstün bir telefon nasıl ondan daha kötü bir performans sergileyebilir ki ?

Üstelik daha 1 günlük ve içerisinde uygulama dışında bir şey yok. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, kıymetli cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Ben de note 7 kullanıyorum, gayet memnunum. Önceki telefonum note 5'ti ve ona göre hız farkı belli oluyor.

Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Yazacaklarım belki hoşuna gitmeyecektir ama maalesef bu markada bu tarz tatsız sürprizlerin yaşanması çok büyük bir ihtimal... Bende, rom root işlerinden anlamıyorum, anlamıyorum diye Xiaomi'nin kapasitesiz yazılım ekibinin gönderdiği saçma sapan güncellemeler ile bocalamak zorunda mıyım? Bu markayı tercih edince, evet zorunluluğu bonusu olarak geliyor maalesef.

Bana göre, yeni olan bir telefonu yenileme sebebin çok geçerli değilse, memnun kalmadığın Note 7'yi de değiştirmen en kestirme ve kesin çözüm olur. Ya da; gözünü karartıp stabil bir rom bulup yüklemen (belki) sorununa çare olabilir... Yılda, 8 değişik !! model çıkartan ve bu modellere adam gibi yazılım desteği veremeyen marka, güncelleme yolu ile telefon eskiterek yenilerin talep görmesini istiyor benim anladığım kadarıyla. Şahsım olarak bu amaca hizmet etmeyi düşünmüyorum.

Çünkü; şu anki telefonum olan Redmi Note 4X ile yaptıklarımı, (atıyorum) Mi9 ile de yapıyor olacağım için aradaki farkı çöpe atmak bana mantıklı ve ekonomik gelmiyor. ;)

Sonuna kadar haklısınız. Resmen bir boşluğun içine düşürüyorlar bizi. 12 sene boşuna IPhone kullanmışım dediğim IPhone'a ilk defa hasret duydum. Çok bir şey değil istediğim azıcık hız halbuki. İşlemcisi bir önceki modele kat ve kat daha üstün olduğu halde bir önceki modele göre kat ve kat daha yavaş. Şaka gibi ! headbang~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben de note 7 kullanıyorum, gayet memnunum. Önceki telefonum note 5'ti ve ona göre hız farkı belli oluyor.

Ekranımda Blitzpower ekran koruyucu var biraz da kalın gibi acaba hissiyatı o mu yok ediyor ? Farklı bir forumda böyle bir şey okudum.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Öncelikle yeni bir telefon olduğu için güncellemeler ile soylediginiz aksaklıklar giderilecektir diye düşünüyorum ama geliştirici seçeneklerini açıp ekte ki görseldeki ayarlari seçip tekrar kontrol eder misiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-18-13-16-30-098_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-05-18-13-16-30-098_com.android.settings.jpg
    283,7 KB · Görüntüleme: 118
Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Öncelikle yeni bir telefon olduğu için güncellemeler ile soylediginiz aksaklıklar giderilecektir diye düşünüyorum ama geliştirici seçeneklerini açıp ekte ki görseldeki ayarlari seçip tekrar kontrol eder misiniz.

Çok teşekkür ederim fakat ayarlarda böyle bir seçenek bulamadım. Bu sekmeye nasıl ulaşabilirim ? Cahilliğime verin facepalm~~

Oyla:

ahmet_tgc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
2
Ahmet hocam fabrika ayarlarına döndürdüğüm zaman tüm verilerimi kaybetmez miyim ?

Rami meşgul eden bir şeyler olabilir mi ? Ram jet denen bir şey geliyor ekrana tıklıyorum. Ram ile ilgili 1,8 GB kullanılabilir diyor. Bu normal midir ? Daha fazla kullandırması gerekmez mi.
dostum
Ahmet hocam fabrika ayarlarına döndürdüğüm zaman tüm verilerimi kaybetmez miyim ?

Rami meşgul eden bir şeyler olabilir mi ? Ram jet denen bir şey geliyor ekrana tıklıyorum. Ram ile ilgili 1,8 GB kullanılabilir diyor. Bu normal midir ? Daha fazla kullandırması gerekmez mi.

ustadim teli fab. ayarlarina dondurman tum verilerini siler, yedekledikten sonra yapacaksin. ama eski sistem dosyalariyla yeni sistem dosyalarinin cakismasi bu durumlarda cok oluyor. benmde bir guncellemeden sonra uygulamalarin kendi kendi kapanma sorunu vardi, teli sifirladiktan sonra cozulmustu. bir usb bellegi telefina takarak hizlica hafizanin yedegini alabilirsin, rehber vs yedeklemek artik kolay. ben 15 dakikada tum telefon verilerimi yedekleyip telefonu sifirliyorum, denemende fayda var. ram dedigin olayi tam anlamadim. sistemin kullandigi ram 2 gb civari olur. dedigin o rakamsa gayet normal

Son düzenleme:
Oyla:

Erdem388

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Rom değiştir. Eu beta ya geçmeni tavsiye ederim. Oldum olası xiaomi nin kendi beta stabil veya global romlarını sevmedim. Kilit açıldığı gibi eu beta veya eu stableye geçerim ( orjinal romun sorunsuz stabil hali gibi geliyor Bana bu eu rom hakikatten de öyle)

Oyla:

ahmet_tgc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
2
Çok teşekkür ederim fakat ayarlarda böyle bir seçenek bulamadım. Bu sekmeye nasıl ulaşabilirim ? Cahilliğime verin facepalm~~
arkadaslar xiaominin guzel ve stabilite olayi olan rom olayini anlatiyorlar , iyi guzel hoş ama senin dedigin sorunlar rom la alakali degil bence. sen ilk once tel sifirla kardesim. rom olayina sonra bak

Oyla:

altuns

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlut
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
44
Bende ayni durumdayim note 7nin tasarimi ekran kalitesi felen cok şık fakat note6proda aldığım cekim kalitesi olsun hız olsun note7 de alamıyorum

Sana tavsiyem global beta cikana kadar idare et beta cikinca direk betaya gec

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Rom olayına sakın girme.
Şimdilik tadını çıkar telefonun.
İlerleye zamanlarda canın sıkılır merak edersen gir rom işlerine.
Şimdi ilk önce şunu yap.
Telefonun üzerinde camında ekran koruyucu varsa çıkar.
İkinci olarak telefonu fabrika ayarlarına döndür. Tam sıfırlama yap. Baştan kur. Kurulum bittikten sonra
Ayarlar---telefon hakkında---- MIUI sürümü kısmına ard arda tıkla geliştirici oldunuz diyecek. Şimdi bir kez geri gel, ayarlar ana sayfasında en aşağı gel, orda ek ayarlar var oraya gir, orda en aşağı gel, geliştirici seçeneklerini göreceksin oraya gir, biraz aşağı doğru ilerle resimdeki yerleri göreceksin. Onların hepsini gördüğün gibi yap sonra geri geri çık.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-18-19-11-52-108_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-05-18-19-11-52-108_com.android.settings.jpg
    238,7 KB · Görüntüleme: 116
Oyla:

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Sonuna kadar haklısınız. Resmen bir boşluğun içine düşürüyorlar bizi. 12 sene boşuna IPhone kullanmışım dediğim IPhone'a ilk defa hasret duydum. Çok bir şey değil istediğim azıcık hız halbuki. İşlemcisi bir önceki modele kat ve kat daha üstün olduğu halde bir önceki modele göre kat ve kat daha yavaş. Şaka gibi ! headbang~~
Hocam sd 636 ile 660 arasında uçurum yok. Note 6 proda kalsaydınız daha iyi olurdu bana göre

Oyla:
Üst Alt