Yardım '' Redmi Note 7 Hız Problemi - Kafayı Yiyeceğim ! ''

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Dün itibariyle Redmi Note 6 PRO cihazımı satıp yerine KVK garantili Note 7 satın aldım. Tüm kurulumları tamamladım.
En son sürüm olan 10.3.2.0 sürümüne güncelledim ve yaklaşık olarak 16 - 18 arası uygulama yükleyip telefonu istediğim hale getirdiğimi düşündüm.

Redmi Note 6 PRO'yu ortalama 6 ay kullanmış olduğum için hızını ve uygulamalar arası geçişini ezbere biliyorum. Redmi Note 7 nin tepkileri bariz şekilde yavaş.
Dokunmatik hissiyatı çok kötü. Tepkiler yok derecek kadar az. Hiç bir uygulamaya girişte istediğim hızı alamıyorum. Redmi Note 6 PRO resmen canavar gibiydi bu konuda. İçerisi ağzına kadar dolu olduğu halde hiç yavaş değildi.

Lütfen birileri yardımcı olabilir mi ? Rami meşgul eden bir şeyler mi var acaba ? Bu yavaşlığın ve tepkisizliğin sebebi ne olabilir ?
Kullanmış olduğum ekran koruyucu kalın olabilir mi ? Bu koruyucu dokunmatiğin tepkilerini yavaşlatıyor olabilir mi ?

Sonuçta Redmi Note 6 Pro'Ya oranla işlemci olarak üstün bir telefon nasıl ondan daha kötü bir performans sergileyebilir ki ?

Üstelik daha 1 günlük ve içerisinde uygulama dışında bir şey yok. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, kıymetli cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Yahya09

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yahya
Cihazım
Resmi note 7
Konular
6
Hocam selam,diğer soruların için birşey diyemeyeceğim ama hassasiyet konusunda benim cihazda da şöyle bir sıkıntı var telefonu düz bir yere koyunca bildiğin algılamıyor ekran.
Ama çözümünü buldum ekran koruyucudan kaynaklanıyor,koruyucuyu çıkarttım tüm sorun ortadan kalktı hatta söktüğüm koruyucuyu yenisini alana kadar idareten takayım dedim aynı sorun ortaya çıktı yani buna kesinlikle ekran koruyucu sebebiyet veriyor,bi çıkartın öyle bakın isterseniz (bende redmi note 7 kullanıyorum 2 gündür)

Oyla:

altuns

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlut
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
44
Bootloader kilidini actim 3.2.0 eea surumune gectim tel rahatladi biraz ekran suresi artti

Oyla:

Coilover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birol
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
11
Rom olayına sakın girme.
Şimdilik tadını çıkar telefonun.
İlerleye zamanlarda canın sıkılır merak edersen gir rom işlerine.
Şimdi ilk önce şunu yap.
Telefonun üzerinde camında ekran koruyucu varsa çıkar.
İkinci olarak telefonu fabrika ayarlarına döndür. Tam sıfırlama yap. Baştan kur. Kurulum bittikten sonra
Ayarlar---telefon hakkında---- MIUI sürümü kısmına ard arda tıkla geliştirici oldunuz diyecek. Şimdi bir kez geri gel, ayarlar ana sayfasında en aşağı gel, orda ek ayarlar var oraya gir, orda en aşağı gel, geliştirici seçeneklerini göreceksin oraya gir, biraz aşağı doğru ilerle resimdeki yerleri göreceksin. Onların hepsini gördüğün gibi yap sonra geri geri çık.

Öncelikle yeni bir telefon olduğu için güncellemeler ile soylediginiz aksaklıklar giderilecektir diye düşünüyorum ama geliştirici seçeneklerini açıp ekte ki görseldeki ayarlari seçip tekrar kontrol eder misiniz.

Herkese değerli cevapları ve desteği için çok teşekkür ederim. Özellikle bu iki mesajı alıntı yapmamın sebebi büyük ölçüde hıza etkisi olduğu içindir. Ciddi anlamda hissedilir bir fark yarattı bu değişim. Bu hareketten sonra şimdilik problemsiz bir şekilde hızdan memnunum. Umarım böyle devam eder. clap~~

Oyla:
Üst Alt