MIUI 12 Redmi Note 6 Pro Eu Miui 12.0.1.0

kmrbfare

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
note 6 pro
Konular
2
Kayıp olmaz ben 11.0.4.0dan yükseltme yaptım yine kayıp yaşamadım.
Tamamdır, ben ne olur ne olmaz data kısmını yedekliyorum, sadece system, cache ve dalvik siliyoruz her zaman olduğu gibi, değil mi? Bazen rom değiştirirken dosyalar encrypt oluyor, datayı tamamen silmeden açamıyorsun, ondan daha dikkatli yaklaşıyorum

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Tamamdır, ben ne olur ne olmaz data kısmını yedekliyorum, sadece system, cache ve dalvik siliyoruz her zaman olduğu gibi, değil mi? Bazen rom değiştirirken dosyalar encrypt oluyor, datayı tamamen silmeden açamıyorsun, ondan daha dikkatli yaklaşıyorum
Data kısmını yedekle ve direkt kur twrpden. Sonra önbelleği silip aç ilk açılış biraz uzun sürer önbellek silindiği için merak etme, açılınca 1-2 saat takıl rom kendine gelir hızlanır. Kontrol merkezini akıcı kullanmak için konudaki kerneli kurabilirsin 1.8ghz veya 2.2ghz

kmrbfare

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
note 6 pro
Konular
2
Hiçbir şey silme diyorsun yani, tamamdır teşekkür ederim vaktin için

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
ROMu kurmamın üstünden aşağı yukarı 2.5- 3 hafta geçti. İzlenimlerini aktarmak isterim. Sistem hantallaşmak şöyle dursun zaman geçtikçe daha da istikrarlı bir hal aldı. Şu an çok seri ve sıkıntısız çalışıyor. Kurduğum ilk günlerdeki ufak tefek takılmalar artık yaşanmıyor. Bu romdaki sorun diyebileceğim tek sorun Temalar uygulaması. Bir defa gezinmeye görün. Tüm görselleri enteresan şekilde cihaza indiriyor :) Çin betasından çekilen bir uygulama olmasından kaynaklandığını tahmin ediyorum. Neyse ki uygulamaya özel verileri sil seçeneğimiz var. çok aktif bir telefon kullanıcısı değilim. Whatsapp, chrome, mail ve telefon görüşmeleri için günlük 2-2.5 saate yakın aktif kullanımım var. Tek şarjda 100den 0a 4 tam gün yani 96 + saat kullanım imkanı tanıdı. Cihaz 1.5 yaşında... Desarj durumu stabil. ağır bir iş yapmıyorsanız 10 dakikada cihaz ekran açık vaziyette yüzde 50 parlıklıkta yüzde 1 enerji tüketiyor.. Netice olarak memnunum. Kurmak isteyenler hiç düşünmesinler...
Hocam kerneli de kurdunuz mu?

mrtcnbgln

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat Can
Cihazım
Redmi note 8
Konular
18
Bu twrp sürümünü kullanıyorum tavsiye ederim birde yüklemeden önce twrpde gelişmiş temizlik menüsünden herşeyi seçip silin veriyi biçimlendirme vs hepsini yapın fastboottan global 11.0.6.0 veya 12.0.1.0 sürümünü clean all seçerek yükleyin kurulumu tamamlayın cihaz açılsın tekrar twrp yükleyip sadece veriyi biçimlendir işlemi yapıp yeniden başlat menüsünden recovery seçin cihaza romu atıp kurun.
Belki farklı romlar yüklemişsinizdir emin olun kalıntıları kalıyo temiz bi başlangıç yapmanız tavsiyemdir.
Bütün adımlar aynı , kurduktan sonra ekranda MIUI yazıyor 1 saat beklese dahi açılmıyor telefon , kernelide kurdum yanı sıra . Kernelsizde aynısını yapıyor denedim

sorun ne olabilir hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bütün adımlar aynı , kurduktan sonra ekranda MIUI yazıyor 1 saat beklese dahi açılmıyor telefon , kernelide kurdum yanı sıra . Kernelsizde aynısını yapıyor denedim

sorun ne olabilir hocam
sıkıntı kalmadı , tekrar denemeiz gerekiyor şuan açıldı

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Mystic kernel. MIUI 12 arayüzü ile en stabil ve ne seri çalışan kerneldir... OC olmayan versiyonunu kur ama...
3 aya yakındır OC olanı kullanıyorum cihaz daha seri çalışıyor hiç bir sıkıntısını görmedim, şarjda yarım saat kadar fark yapıyor sadece, bunu önemsemeyenler için tavsiye edebilirim

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
3 aya yakındır OC olanı kullanıyorum cihaz daha seri çalışıyor hiç bir sıkıntısını görmedim, şarjda yarım saat kadar fark yapıyor sadece, bunu önemsemeyenler için tavsiye edebilirim
OC versiyonu 2.55 dk. 100'den 1 şarj süresi. OC olmayan versiyonu 2.30 dk. 3 ayrı kernel denedim MIUI 12 arayüzü ile en stabil ve seri çalışan bana göre Mystic kernellın OC olmayan versiyonu...

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
OC versiyonu 2.55 dk. 100'den 1 şarj süresi. OC olmayan versiyonu 2.30 dk. 3 ayrı kernel denedim MIUI 12 arayüzü ile en stabil ve seri çalışan bana göre Mystic kernellın OC olmayan versiyonu...
Ekran süresi bakımından demek istemiştim, dediğim gibi bende bir sorun olmadı aksine uygulamalar daha hızlı açıldı daha seri çalıştı, işlemlerinize göre ihtiyacınız değişebilir.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Ekran süresi bakımından demek istemiştim, dediğim gibi bende bir sorun olmadı aksine uygulamalar daha hızlı açıldı daha seri çalıştı, işlemlerinize göre ihtiyacınız değişebilir.
OC versiyonu 6..45-7 saat ortalama kullanımda. OC olmayan versiyon 7.5-8 saat. Neden bilmiyorum OC versiyon bende ortalama 45 dk fark ediyor ekran süresi anlamında.. Kablosuz açık bluetooth açık. GPS kapalı... Oyun oynamıyorum. Rom olarak hem ROG hem de Xiaomi.euda aynı değerlere ulaştı. OC versiyonunda da OC olmayan versiyonunda da aynı seviyede akıcılık ve stabilite gözlemledim... Ekran yenileme hızı modifiye edilmeyecekse kesinlikle kullanıcılara OC olmayan versiyonu kurmaları tavsiye olunur...

Üst Alt