MIUI 12 Redmi Note 6 Pro Eu Miui 12.0.1.0

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
OC versiyonu 6..45-7 saat ortalama kullanımda. OC olmayan versiyon 7.5-8 saat. Neden bilmiyorum OC versiyon bende ortalama 45 dk fark ediyor ekran süresi anlamında.. Kablosuz açık bluetooth açık. GPS kapalı... Oyun oynamıyorum. Rom olarak hem ROG hem de Xiaomi.euda aynı değerlere ulaştı. OC versiyonunda da OC olmayan versiyonunda da aynı seviyede akıcılık ve stabilite gözlemledim... Ekran yenileme hızı modifiye edilmeyecekse kesinlikle kullanıcılara OC olmayan versiyonu kurmaları tavsiye olunur...
Instagram'da görsel kaydirirken bile işlemci max saat hızına çıkıyor. Birçok yerde işlemci max güçte çalışıyor. Uygulama acilis kapanislarinda da işlemci Max hızda çalışıyor. Etkiyi fark etmiyorsunuz ama oc versiyonu size daha akıcı ve hızlı bir telefon deneyimi sağlıyor. Bu yüzden olusuyor o ekran süresi farkı. Mesela süper duvar kağıdı kullanın oc versiyonu süper duvar kağıdını kasmadan akıcı çalıştırır :) Oyun oynamadigim halde akıcılık bozulmasın hızlı çalışsın diye performans kerneli kullanıyorum(strix) oc olmamasına rağmen mystic kernele göre 1-2 saat ekran süresi az, ortalama 6 saat alıyorum ama akıcı ve ekran overclocklu kullanabiliyorum. Tercih meselesi :)

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
OC versiyonu 6..45-7 saat ortalama kullanımda. OC olmayan versiyon 7.5-8 saat. Neden bilmiyorum OC versiyon bende ortalama 45 dk fark ediyor ekran süresi anlamında.. Kablosuz açık bluetooth açık. GPS kapalı... Oyun oynamıyorum. Rom olarak hem ROG hem de Xiaomi.euda aynı değerlere ulaştı. OC versiyonunda da OC olmayan versiyonunda da aynı seviyede akıcılık ve stabilite gözlemledim... Ekran yenileme hızı modifiye edilmeyecekse kesinlikle kullanıcılara OC olmayan versiyonu kurmaları tavsiye olunur...
Böyle yazınca OC olmayan versiyonu yükleyip denedim, arayüz hızından tut uygulama açılışına kadar, galeride aşağı kaldırırken oluşan kasma ya da fps kaybına kadar pek çok gözle görülür fark gördüm, ha çok mu yavaş değil gayet stabil ama alışmışım akıcılığa, yani doğal olarak pil performansından biraz feragat edilecek hız isteyenler için, isteyen ikisinide dener, ben de OC versiyonunu tavsiye ederim.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Böyle yazınca OC olmayan versiyonu yükleyip denedim, arayüz hızından tut uygulama açılışına kadar, galeride aşağı kaldırırken oluşan kasma ya da fps kaybına kadar pek çok gözle görülür fark gördüm, ha çok mu yavaş değil gayet stabil ama alışmışım akıcılığa, yani doğal olarak pil performansından biraz feragat edilecek hız isteyenler için, isteyen ikisinide dener, ben de OC versiyonunu tavsiye ederim.
Bir de şu var 24 saatten sonra düzeliyor o durum... Çok daha akıcı bir hale geliyor. Sanırım sistemin kernela uyumu için gerekli bir zaman dilimi.... Kernel yükleme sonrası AI ona göre kalibre ediyor kendisini bunu da dikkate almalısınız. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi kesinlikle tercih meselesi...

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
kurcağım şimdi şuan miui 11 yüklü önce rom sonra kerneli kuruyoruz değilmi
geçenlerde mağazda rasgele bi mi telefon denemiştim tak tak açıyordu herşeyi
oyun oyunamıyorum tak tak açsın istitiyorum OC mi kurmalıyım kernelde
ve datayı silecekmiyiz kurarken

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
kurcağım şimdi şuan miui 11 yüklü önce rom sonra kerneli kuruyoruz değilmi
geçenlerde mağazda rasgele bi mi telefon denemiştim tak tak açıyordu herşeyi
oyun oyunamıyorum tak tak açsın istitiyorum OC mi kurmalıyım kernelde
ve datayı silecekmiyiz kurarken
Tak diye açılıyor. Ama romun oturması için 1-2 gün kullanmaniz gerekiyor. Optimizasyonu 1-2 gün içinde yapıyor anlıyorsunuz zaten. Kurulum adımı yazıyor, sadece format data yapıp romu kuracaksınız ardına kernel kurup yeniden başlatacaksınız.

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
Tak diye açılıyor. Ama romun oturması için 1-2 gün kullanmaniz gerekiyor. Optimizasyonu 1-2 gün içinde yapıyor anlıyorsunuz zaten. Kurulum adımı yazıyor, sadece format data yapıp romu kuracaksınız ardına kernel kurup yeniden başlatacaksınız.
hocam chanche dalvik vendor falan var onlaı ne yapayım? onlarıda siliyimmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ve oc limi kurayım szce ?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
hocam chanche dalvik vendor falan var onlaı ne yapayım? onlarıda siliyimmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ve oc limi kurayım szce ?
Bence oyun oynamiyorsan ocli kur. Dalvik ve cache silebilirsin diğerlerine dokunma.

EvolvedPowerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi
Konular
7
Kernel son sürümünü kursam sıkıntı olur mu?

EvolvedPowerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi
Konular
7
Hiçbir sıkıntı olmaz newcam olsun yeterli.
Peki AbhiX ROG Edition Stable 12.5.3 ve AbhiX ROG Edition a10 eol bu iki sürüm hakkında ne düşümüyorsunuz? Denemişsinizdir mutlaka :D ben pil ve stabillik istiyorum. Statü bar kasmaları hoşuma gitmiyor. Bu üçü arasından öneriniz nedir?

Üst Alt