Sohbet Redmi Note 4

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Kızım kullanmış olduğu Redmi Note 4 telefonun sim kartını operatör değişikliği nedeniyle değiştirmek istemiş ve sim kart bölmesinde hafıza kartı da olduğu için sökerken karıştırmış ve kartları takarken slot bölümüne kartların olduğu sürgüyü ters takmış telefonu açtığında Mİ yazan ekrandan ileriye gitmemiş, şarja taktığında telefon normal şekilde açılmış ama aşırı derecede ısınmış.

Akşam eve geldiğinde önce ters takılan slot'u zor da olsa çıkardım, kartları düzgün şekilde yerleştirerek yerine taktım, telefonu açtım ve normal şekilde açıldı...

Sormak istediğim nokta; ısınması ve Mİ ekranında kalması slotta ters takılı olan sim kart ve hafıza kartı sebebiyle midir? Yoksa başka bir durum olabilir mi?

3-4 saattir telefon sorunsuz ve ısınma olmadan çalışıyor.

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Kızım kullanmış olduğu Redmi Note 4 telefonun sim kartını operatör değişikliği nedeniyle değiştirmek istemiş ve sim kart bölmesinde hafıza kartı da olduğu için sökerken karıştırmış ve kartları takarken slot bölümüne kartların olduğu sürgüyü ters takmış telefonu açtığında Mİ yazan ekrandan ileriye gitmemiş, şarja taktığında telefon normal şekilde açılmış ama aşırı derecede ısınmış.

Akşam eve geldiğinde önce ters takılan slot'u zor da olsa çıkardım, kartları düzgün şekilde yerleştirerek yerine taktım, telefonu açtım ve normal şekilde açıldı...

Sormak istediğim nokta; ısınması ve Mİ ekranında kalması slotta ters takılı olan sim kart ve hafıza kartı sebebiyle midir? Yoksa başka bir durum olabilir mi?

3-4 saattir telefon sorunsuz ve ısınma olmadan çalışıyor.

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Bu konuda fikir yürütebilecek kimse yok mu?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu konuda fikir yürütebilecek kimse yok mu?
Siz sebebini zaten çözmüşsünüz Bence başka herhangi bir durum kesinlikle Söz konusu değil....rahat olun...8=)muscle~~

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Ulutan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulutan
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
CAD-CAM Prog.
Konular
9
Cihaz şarj olurken ısınıyor birde şarj olurken kurcalandıysa daha çok ısınır, normal.

Havalar çok sıcak biraz yüklenince telefona ısınıyor. Sim kart ile alakalı değildir tahminimce.

Çok ısınırsa ekran sararabilir dikkat edin, benim eşimin telefonunun ekranı sarardı. Çok ısınınca dinlendirmek lazım.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Siz sebebini zaten çözmüşsünüz Bence başka herhangi bir durum kesinlikle Söz konusu değil....rahat olun...8=)muscle~~

Teşekkürler... :)

Cihaz şarj olurken ısınıyor birde şarj olurken kurcalandıysa daha çok ısınır, normal.

Havalar çok sıcak biraz yüklenince telefona ısınıyor. Sim kart ile alakalı değildir tahminimce.

Çok ısınırsa ekran sararabilir dikkat edin, benim eşimin telefonunun ekranı sarardı. Çok ısınınca dinlendirmek lazım.

Normal şartlarda telefon aşırı ısınmıyor, sim kart slotunu ve içindeki iki kartı ters takınca ekran Mİ de kalıp telefon başlatılamamış ve ısınmış, bu haliyle şarj kablosu takılınca normal şekilde açılmış ama ısınmaya devam etmiş.

Ben slotu çıkartıp kartları olması gerektiği gibi düzelterek taktıktan sonra ne MI ekranında kaldı ne de ısınma oldu... Dünden beri de; bu sorun tekrarlamadığına göre, büyük ihtimalle bu yanlış slot takma neticesi bu ısınma ve donma oluştu...

Teşekkürler. :)

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Arkadaşlar arada bir bildirim ekranına çöp boyutu bilmem kaç MB ın üzerindedir, temizle diye bir bildirim geliyor, bunun içeriği nedir acaba, ne derece bir temizlik bu acaba, burada oluşan çöp dosyaların içeriği nedir ?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar arada bir bildirim ekranına çöp boyutu bilmem kaç MB ın üzerindedir, temizle diye bir bildirim geliyor, bunun içeriği nedir acaba, ne derece bir temizlik bu acaba, burada oluşan çöp dosyaların içeriği nedir ?
Gelen bildirimin üzerine tıklarsanız, açılımını görürsünüz

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
O tarz bildirimlere itibar etmiyorum. "booster" isimli programı kullanıyorum, üç dört günde bir temizlik yapıyorum yetiyor. Gereksiz reklam da içermiyor tavsiye ederim.

Leopardll

Altayturk
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi
Cihazım
Redmi note 4
Konular
15
1 mtk ve 1 sd iki adet oldu bende çok memnunum.

huseyin.b58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hüseyin
Cihazım
mi5s
Konular
0
Snapdragon 625 işlemcili mi alınır mtk x20 olan mı? Fark nedir?

Üst Alt