Video Redmi note 4 Vs redmi 5 plus videosu

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Rom farklı olsada genel olarak her romda videoda olduğu gibi her şeyleri :)
Hiç aklıma gelmedi ikisine de global stabil yüklemek. Bir dahaki videolarda dikkat ederim artık

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
elifednah Mkalkan21

Çoğu zaman custom romlar özel işlemler için özel optimizasyonlar içeriyor. Örneğin bir custom romda sistem uygulamalarının açılış hızı yüksekken oyun açılışları yavaş, bir başkasında ise tam tersi olabiliyor. Bu nedenle bu tarz incelemelerde her iki cihazda da her işlem için optimize edilmiş olan aynı sürüm orijinal romların kullanılması daha doğru sonuçlar verecektir diye düşünüyorum. :)

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
elifednah Mkalkan21

Çoğu zaman custom romlar özel işlemler için özel optimizasyonlar içeriyor. Örneğin bir custom romda sistem uygulamalarının açılış hızı yüksekken oyun açılışları yavaş, bir başkasında ise tam tersi olabiliyor. Bu nedenle bu tarz incelemelerde her iki cihazda da her işlem için optimize edilmiş olan aynı sürüm orijinal romların kullanılması daha doğru sonuçlar verecektir diye düşünüyorum. :)
Eve gidince Çin stabil de olan telefonla denicem. Bakalım bu sefer ne olucak.

Bilgilendirme için çok teşekkürler
Başka önerileriniz varsa duymak isterim

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
elifednah Mkalkan21

Haklısınız hocam ama redmi 5 plus için izlediğim onca videoda farklı romlar olmasına rağmen neredeyse oyun uygulama vs açışı hemen hemen aynıydı hepsinde diğer telefonları bilemem :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Haklısınız hocam ama redmi 5 plus için izlediğim onca videoda farklı romlar olmasına rağmen neredeyse oyun uygulama vs açışı hemen hemen aynıydı hepsinde diğer telefonları bilemem :)

Cantara hocamın gözünden birşey kaçmaz hocam :)

Çok teşekkürler Elif hanım uğraştığınız için tekrar, buradan da teşekkür ediyim :)

Bu arada Mümkün olursa; Sanırım Eu Romda da vardı; Bu Iphone X gibi kullanım şeklini de içeren bir Video çekmeniz mümkün müdür? Ekranda tuşlar olmadan da, bu şekilde stabil sorunsuz çalışıyor mu Redmi 5 Plus; bunu çok merak ediyorum :) Malum 18:9 ekranlarda verimli çalıştığı için bu özellik; Redmi Note 4 gibi Ekranda Sanal tuşlar olmadan kullanılabilir bu şekilde :)

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Cantara hocamın gözünden birşey kaçmaz hocam :)

Çok teşekkürler Elif hanım uğraştığınız için tekrar, buradan da teşekkür ediyim :)

Bu arada Mümkün olursa; Sanırım Eu Romda da vardı; Bu Iphone X gibi kullanım şeklini de içeren bir Video çekmeniz mümkün müdür? Ekranda tuşlar olmadan da, bu şekilde stabil sorunsuz çalışıyor mu Redmi 5 Plus; bunu çok merak ediyorum :) Malum 18:9 ekranlarda verimli çalıştığı için bu özellik; Redmi Note 4 gibi Ekranda Sanal tuşlar olmadan kullanılabilir bu şekilde :)
Ona baktım fakat eu beta da varmış o yüzden deneyemedim bende çok merak ediyorum normalde.

Ne demek rica ederim

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Ayrıca videoyu 5 plus 4k ile çektik. Kamerası gerçekten çok güzel.

Note 4 ve 5 plus için evde gece ve gündüz çekimi yaptım onu de ekleyeceğim en kısa sürede

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkürler elifednah hcaom. Çok büyük farklılık olacağını zannetmiyorum ama yine de aklımızdaki soru işaretlerini giderir :)

Mkalkan21 hocam 5 Plus için video olarak izlediğim tek video incelemesi bu oldu desem yalan olmaz herhalde. Diğerlerinde durum nasıl bilemiyorum o yüzden. Yorumum genel olarak yazmış olduğum bir şeydi :)

buraoca2 hocam benim de çok merak ettiğim özelliklerden bir tanesi bu. Sadece bunu denemek için bir tane test cihazı mı bulsam bir yerlerden diye düşünüyorum :D

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Bașarılı bir inceleme fakat oyun hakkında dikkatimi çeken bir sorun oldu. Temple run subway surfs gibi oyunlar çok düșük modellerin bile kaldirabilecegi oyunlar. O oyunlar yerine:

GTA:SA, Asphalt 8, Rules Of Survival, PUBG(mobil surumu)

Gibi daha çok sistem gerektiren oyunlar deneyebilirdin,ancak karsilastirma videosu olarak gayet iyi basarilar

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Bașarılı bir inceleme fakat oyun hakkında dikkatimi çeken bir sorun oldu. Temple run subway surfs gibi oyunlar çok düșük modellerin bile kaldirabilecegi oyunlar. O oyunlar yerine:

GTA:SA, Asphalt 8, Rules Of Survival, PUBG(mobil surumu)

Gibi daha çok sistem gerektiren oyunlar deneyebilirdin,ancak karsilastirma videosu olarak gayet iyi basarilar
Teşekkürler

Genel bir karşılaştırma yapmak istedim o yüzden o oyunları indirmedim. Hani normal bir kullanıcı ikisi arasında farkı hisseder mi gibi düşünerek çektik videoyu

Üst Alt