Soru Redmi Note 4 Global Hakkında

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
Merhabalar, bu ürünü almak istiyorum acaba herhangi bir sıkıntısı var mı ? bazıları ekran solukluğundan şikayetçi böyle bir sorun var mı gerçekten ?

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
ya hocam saçmalamayın 4 aydır kullanıyorum note 4 global hiç bir sorun yok bir kişide çıktı diye almamak cihazı tuaf bence ben hep yurt dışı forumlarında takılıyorum sararma hakkında hiç bir konu görmedim siz nereden ulaştınız buna 2 kere patlama haberi oldu note 4 için ama sararma vs ilk defa sizden duyuyorum

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

buradan bakabilirsin sararma derken sapsarı bir ekran değil renk solması yani özellikle beyaz renkte belli oluyor 4x de problem yokta 4 global de varmış satan arkadaşta aynısını söylemişti belkide siz farketmemişsinizdir

mesela 2:20 de soldaki ( note 4 ) solukken sağdaki normal ( 4x )

Oyla:

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
dostum mediatek işlemcili telefon o ilk modellerden global 4 band 20 olan 4x le birebir aynı romları dahi aynı sen karıştırıyorsun ve mi max 2 ile karşılaştırdım ikiside aynıdı sararma falan göremedim ben gerçekte gözle gör ondan sonra karar ver ne alacağını sen çünkü bu kadar ince detaylara pek takmamak gerek ama ben savunuyorum şuan benim telefonumda sararma falan yok vodafone smart 6 ile de karşılaştırdım vodafone benim telefona göre kırmızı renkte duruyor panel rengi benim telefonda gayet iyi beyaz renk gösteriyordu yani senin anlayacağın note 4 globalde senin dediğin note 4x gibi sağdaki telefonla aynı hiç farkı yok

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
mesela burada 4g 20 bandı 3 diş çekiyor fakat 3g 1-2 diş çekiyor maksat çekmesi ve 3g ortalama 3 mbps hıza sahipken 4g 25 mbps civarı hıza sahip tabiki konuşurken daha net ses kalitesi vs (4g htc desire ile denendi)

Dış alanlarda mesela 20 bandı olmayınca merkez avmler hariç çoğu yerde 4g çekmiyor genelde 3g full çekiyor.

20 bandının özelliği, kapalı alanlarda 4g çekme şansı 3g çekme şansından daha yüksek çünkü en büyük yatırımlar 4g 20 bandına yapıldı.

kırsalda vodafone'un daha fazla baz istasyonu varken türkiyede en fazla baz istasyonu türk telekomda var ( 20 bandı )

ben sırf 20 bandı için kararımdan vazgeçip bir düşük model telefon alacağım note 4 globalin sararma sorunu olduğu için.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam ilk resim Band20 ile 4G, ikinci resim ise aynı noktada aynı anda aynı cihazla 3G. Farklı konumlarda yaptığım testleri de muhtelif zamanlarda forumda paylaştım (dilerseniz geçmiş mesajlardan da bulabilirsiniz) ve şimdiye kadar Band20 hiç bir zaman 3G ağlarından daha fazla çekmedi ve daha fazla hız sunmadı.

Bilgilerinizi hangi kaynaklardan elde ettiniz bilemiyorum fakat ön yargılı davranmak yerine daha güvenilir kaynakları araştırmanızı tavsiye edebilirim çünkü yazdıklarınızın neredeyse tamamı hatalı ve yanlış. Birebir deneyimleyerek bu kadar hatalı sonuçlara ulaşılamayacağını var sayarak sadece okuduklarınızla bu bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyorum :)

Karar vermeden önce bilgilerinizi bir defa daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Oyla:

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13

Hocam ilk resim Band20 ile 4G, ikinci resim ise aynı noktada aynı anda aynı cihazla 3G. Farklı konumlarda yaptığım testleri de muhtelif zamanlarda forumda paylaştım (dilerseniz geçmiş mesajlardan da bulabilirsiniz) ve şimdiye kadar Band20 hiç bir zaman 3G ağlarından daha fazla çekmedi ve daha fazla hız sunmadı.

Bilgilerinizi hangi kaynaklardan elde ettiniz bilemiyorum fakat ön yargılı davranmak yerine daha güvenilir kaynakları araştırmanızı tavsiye edebilirim çünkü yazdıklarınızın neredeyse tamamı hatalı ve yanlış. Birebir deneyimleyerek bu kadar hatalı sonuçlara ulaşılamayacağını var sayarak sadece okuduklarınızla bu bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyorum :)

Karar vermeden önce bilgilerinizi bir defa daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Yazdığınız şeyler iftiradan öteye gitmez. dediğim gibi deneyerek yaptım belkide xiaominin band 20side sorunludur sonuçta çin malı telefon. birde iyi bir telefonla deneyin samsung htc apple gibi sonra dediğimin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız. Yerine göre baz istasyonuna göre değişir bu sonuçlar

buda operatörler hakkında yazdığımın kaynağı

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Yazdığınız şeyler iftiradan öteye gitmez. dediğim gibi deneyerek yaptım belkide xiaominin band 20side sorunludur sonuçta çin malı telefon. birde iyi bir telefonla deneyin samsung htc apple gibi sonra dediğimin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız. Yerine göre baz istasyonuna göre değişir bu sonuçlar

Hocam bende bir tecrübemi aktarayım. Telefonum mi 4 lte modeli bandında 20 yok. turkcell hatta iken bulunduğum şehir 120 bin nüfuslu 100 mbps yakın hıza ulaştım. Sonrasında türk Telekoma geçiş yaptım, 4g den bi haber. Bildirim çubuğunda 4g yazısını bile görmedim. Bandında 20 li xperia sp ye taktım sim kartı, 4g gördü lakin 3g den daha yavaş bir hızla 2 mbps falan anca çekiyordu. Şimdi özellikle band 20 den ziyade, bulunduğunuz konum ve operatör seçimi daha önemli. Okuduğum yorumlar vesilesiyle 4g işini en iyi turkcell yapıyor. Vodafone ve Türk Telekom tırt. Ankaranin merkezinde bile türk Telekom 4g yi göremedim. Tatile giderken Afyon da gördüm sadece :D onu da test edemedim. Bölgenizde nasıl bilmiyorum ama turkcell kullanın başınız ağrımasın. Band 20 li model hem note 4 de var hem note 4x dede. Alırken satıcıya sorun.

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Note 4 veya 4x kullanan Arkadaşlar kamera kalitesi nasıl fotoğraf çekimleri memnun musunuz?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Keşke bu tarz konularda standart editör makaleleri yerine daha araştırma içerikli ve bilgi edinebileceğiniz makaleleri okusaydınız... Ancak Band 20 için çok da ayrıntılı bir araştırmaya gerek yok. Viki'ye bakmanız bile yeterli olur.

Şöyle anlatmaya çalışayım... Mhz ne kadar az olursa o kadar geniş alana yayın yapar. Bunun anlamı yayın daha fazla kişiye erişir. Ancak burada göz ardı edilmemesi gereken şey kapasitenin sabit kalmasıdır. Yani evinizdeki Wifi ağı gibi düşünün saniyede 2 MB indirme yapabildiğiniz varsayalım. Eğer bi modeme sadece siz bağlanırsanız 2MB indirme yapabilirsiniz ama bu modemin şifresini 100 kişiye birden verirseniz ve hepsi birden bağlanırsa hızınız da aynı oranda düşer ve saniyede indirebileceğiniz veri miktarı 20kb civarı olur. Evet kullandığınız cihaz wifi bağlı olur ancak indirme veya yükleme yapamazsınız. Aynı şekilde 800 mhz bandı da çok fazla kişiye eriştiği için mevcut kapasitesi çok fazla kişi tarafından paylaşılır ve bu kapasitenin her bir kullanıcıya düşen kısmı o derece az olur. Yani uygulamada 800 mhz bandı en yavaş 4G bandıdır ki bunun anlamı pek çok yerde 3G kullanmak çok çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu yazdıklarımın hangi kısmı iftira oluyor veya hangi kısmı dandik çin malları ile ilgili bilemiyorum ama böylesine kesin yargılarda bulunup karşınızdaki kişileri "iftira atmakla" suçlamadan önce belirli bir miktar bilgi birikimine sahip olmanızın gerekli olduğunu düşünüyorum. (Bu son cümleyi uyarı olarak kabul edebilirsiniz aksi şekilde davranmanız halinde uzaklaştırma cezası alacaksınız.)

Diğer markalar konusuna gelince... Öncelikle kullandığım cihaz profilimden de görebileceğiniz üzere Mi Note 2 global versiyon. Bu cihazın bağlantı özelliklerini bir incelemenizi tavsiye ederim. Diğer yandan bir kaç saat önce aynı masada oturduğum arkadaşlarımla da benzer bir sohbet geçti ve aynı durumdan muzdaripler. Verdiğiniz örnekler arasında bulunan cihazlardan iPhone 7 ve S8 Plus masada bulunan cihazlardandı.

Oyla:
Üst Alt