Rehber Redmi Note 3 Pro Bootloader Kilidi Açmadan Global Rom Kurma

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
  • ertanx ne yaptığınızı bilmeden bunu söylemek çok güç. ister dev. ister stabil romu indirip twrp ile wipe ları yapıp kurun, açılacaktır.

gawuer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
xenex merhaba, evet driver yanında ünlem görünüyor aygıt yöneticisinde güncelle dedğimde de yapamadı diyor. ne yapmam gerekli?

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
  • ertanx ne yaptığınızı bilmeden bunu söylemek çok güç. ister dev. ister stabil romu indirip twrp ile wipe ları yapıp kurun, açılacaktır.
Olayı çözdüm hocam. Cihazı aldığımda BL kilidi, imei, global stabil rom derken hızımı alamadım. İnce püf noktalarını kaçırıp TWRP yükledim. TWRP global stabil ve beta romları yüklüyor fakat açmıyormuş. Sadece xiaomi romlarını içinmiş. Bende biraz araştırmadan sonra altındaki TWRP yi kurdum. Boot img değiştirip doğrulamayı geçiyormuş. Alka TWRP ile sorunsuz oldu. Biraz daha cihazı test ettikten paylaşımlarda bulunacağım. @TacoNikky ve sana teşekkür ederim

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Olayı çözdüm hocam. Cihazı aldığımda BL kilidi, imei, global stabil rom derken hızımı alamadım. İnce püf noktalarını kaçırıp TWRP yükledim. TWRP global stabil ve beta romları yüklüyor fakat açmıyormuş. Sadece xiaomi romlarını içinmiş. Bende biraz araştırmadan sonra altındaki TWRP yi kurdum. Boot img değiştirip doğrulamayı geçiyormuş. Alka TWRP ile sorunsuz oldu. Biraz daha cihazı test ettikten paylaşımlarda bulunacağım. @TacoNikky ve sana teşekkür ederim
Twrp sadece xiaomi romları için mi? Romu kuruyor ama açmıyor mu? Hocam wipe ları yapmadan rom kurarsanız tabiki boot etmez cihaz. Twrp ile istediğiniz her romu kurabilirsiniz.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Twrp sadece xiaomi romları için mi? Romu kuruyor ama açmıyor mu? Hocam wipe ları yapmadan rom kurarsanız tabiki boot etmez cihaz. Twrp ile istediğiniz her romu kurabilirsiniz.
Tüm wipe olaylarını yaptım. Mı logosunda kaldı. Su an için modlu twrp boot.img değişiklik yaptığı için kullanılır. O da linki verdiğim twrp. Bunun dışında olanlar maalesef resmi romlari kuruyor fakat mi logosunda bırakıyor. Normalde twrp hepsini sorunsuz görmesi gerekirdi. Bende öyle biliyordum, fakat en azından şimdilik öyle değil.

burock1353

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak Can
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Doğacak hiçbir sorundan şahsım ve Miuiturkiye.net ailesi sorumlu tutulamaz. Riski göz önüne alarak yapın.

Başlamadan önce bilgisayarın 64 bit olduğundan emin olun. Elinizin altında Win7 bir bilgisayar varsa onu kullanmanız önerilir, Win8, Win8.1, Win10 da denenmemiştir. Bilgisayarınızda yüklü bir Mi Flash var ise kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın ve kesinlikle aşağıda linki verilen dosyaları kullanın. Başlamadan şarjınızın %50 civarı olduğundan emin olun.

Başlamadan önce 1-2 kez gözden geçirin!

Okuduysanız başlayalım.

1-) G
lobal Developer Fastboot Rom’ unu indirin ve C diskinin ana dizinine atın. Bu rom ile BL kilidini de kaldırabilirsiniz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2-) 7-Zip indirin ve kurun.

2-)İndirilen dosyanın üzerine sağ tıklayın. 7-Zip i göreceksiniz. Oraya gelip Burada çıkart tıklayın.

3-) Çıkartma işlemi bitince kapat tıklayın ve çıkan dosyayı da aynı şekilde arşivden çıkartın. Bir klasör
gelecektir.

4-) Mi Flash indirin ve kurun. Kurulumda izin isteyecektir, yine de yükle seçerek kuruluma devam edin. Kurulum bitince bilgisayarı yeniden başlatın.

5-) adb driver dosyasını indirin ve açın. Ekrana gelen sorulara Y yazıp enterleyerek devam edin. Kurulumu bitirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Buraya kadar sorunsuz geldiyseniz asıl işlemlere başlayalım.

6-) Mi Flash ı açın ve browse kısmından arşivden çıkarttığımız rom klasörünün konumunu gösterin ve aşağı alın.

7-) Cihaz açıkken bilgisayara bağlayın, usb hata ayıklamayı açın.

8 -)Boş bir alanda iken shift+sağ tuşa tıklayın ve komut penceresini burada aç ı seçin. Açılan pencereye ‘adb reboot edl’ yazın ve enter layın. Cihazın ekranı kararacaktır, korkmayın.

9-)Aşağı aldığınız Mi Flash a girin refresh tıklayın ComXX şeklinde telefonu görecektir. Alt taraftan Flash all seçin ve üstten Flash a tıklayın.

10-) Yükleme bitince kabloyu çıkarıp güç tuşuna basılı tutun.
Ben de işlemi yaptım ama baya uzun sürdü. Şuan 800s buldu ve progress de ilerleme yok. İşlem biter mi? Ya da bağlantıyı kessem telefona bir zarar olur mu?

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular
18
1-) Global Developer Fastboot Rom’ unu indirin ve C diskinin ana dizinine atın. Bu rom ile BL kilidini de kaldırabilirsiniz.

zıpden cıkartırken hata verıyor yardımcı olabılecek mısın 64 bıt wın 7 kullanıyorum

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
1-) Global Developer Fastboot Rom’ unu indirin ve C diskinin ana dizinine atın. Bu rom ile BL kilidini de kaldırabilirsiniz.

zıpden cıkartırken hata verıyor yardımcı olabılecek mısın 64 bıt wın 7 kullanıyorum
Ne hatası veriyor? Mümkünse ekran görüntüsü atın. Bayramın ilk günündeyiz yardıma ihtiyacınız olursa özel mesaj atın akşam bakarım.

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular
18
buraya cıkart dedım hata verdı ama dosyaları cıkart dedım 7zıple hata vermeden cıkarttı

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular