Redmi Note 3 (MTK) Hızlı Şarj

TahaKaradeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Konular
3
Redmi Note3 1460 ma ile şarj oluyor. Hızlı şarj özelliği olduğuna göre neden 2A ile olmuyor?

Ekli dosyalar

• ab836ec5d1a9f0e51aceed6671225c89.png
    ab836ec5d1a9f0e51aceed6671225c89.png
    86 KB · Görüntüleme: 58

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
program yanlış ölçüyor.
hem benim bildiğim telfonların içinde akım ölçen bir donanım yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-04-25-14-55-38_com.gombosdev.ampere.png
    Screenshot_2016-04-25-14-55-38_com.gombosdev.ampere.png
    236,2 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20160425_145708.jpg
    IMG_20160425_145708.jpg
    822,8 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

TahaKaradeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Konular
3
Hocam netten araştırdım biraz neredeyse herkes olumlu yorum yapmış ama bilemedim şimdi siz ölçmüşsünüz galiba. Rn3 maksimum kaç ma ile şarj oluyorsa öğrenip ona göre şarj aleti alacaktım aliexpressten de o nedenle sormuştum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam benim bildiğim telefonlarda PMU çipi (power manager utility) var gelen akımı kontrol ediyor telefonun ısısına göre akımı ayarlıyor vs. Bataryanın doluluk olayını da bu çip kontrol ediyor diye biliyorum.

formalist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Hocam benim bildiğim telefonlarda PMU çipi (power manager utility) var gelen akımı kontrol ediyor telefonun ısısına göre akımı ayarlıyor vs. Bataryanın doluluk olayını da bu çip kontrol ediyor diye biliyorum.
Aynen öyle hocam, ölçmek zorunda, ama 3 ncü parti yazılıma vermek zorunda değil, ampere genelde snapdragonlarda kesin doğru ölçüyor, mtk net bilgim yok benimde..

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aynen öyle hocam, ölçmek zorunda, ama 3 ncü parti yazılıma vermek zorunda değil, ampere genelde snapdragonlarda kesin doğru ölçüyor, mtk net bilgim yok benimde..
Evet vermek zorunda değil ama yazılım bunu okuyabilir. Burada bazı etmenlerde var kablonun ne kadar akım taşıyabileceği gibi yani her kablo 2a akım taşıyamıyor örnek olarak. Tabiki en doğrusu ek cihazlarla yapılan ölçümdür.

formalist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Evet vermek zorunda değil ama yazılım bunu okuyabilir. Burada bazı etmenlerde var kablonun ne kadar akım taşıyabileceği gibi yani her kablo 2a akım taşıyamıyor örnek olarak. Tabiki en doğrusu ek cihazlarla yapılan ölçümdür.

Hanımın telefonda baktım az evvel 1460 değer tamamen uydurma veriyor, yarın atölyedeki ölçüm cihazı ile ölçeceğim, dediğiniz gibi kabloda etken.. Birde şu var üretici kernele misalen 4.8v gelirse 1.4 amper çek, 5v gelirse 0.5 amper çek gibi bazı kriterler ekliyor, test cihazlarında buna şahit olmuştum, kendi kullandığım p1 4400 mah akım çekiyor prtalama kalitede bir kabloda, tabiki kendi orjinal şarj cihazı ile.. rn3 cidden merak ettim bende şimdi :)

Aklıma gelmişken bir telefonun PC ye bağlandığında bunu anlaması için USB data hatlarının birbirine kısa devre olup olmamasına bakıyor, şarj cihazlarında bu iki hat birbirine kısa devredir, PC de böyle bir durum yok tabi, dolayısıyla standart olan 500 mah civarında akım ile şarj olur. Denemek için jarj kablosunun USB data hatlarına gelen kablolarını birbirinden ayırın o kablo artık şarj cihazındada yavaş şarj etmeye başlar.

TahaKaradeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Konular
3
Sonuçları merakla bekliyorum. Bu cihazın eğer 2000ma gibi bir değere ulaşması mümkünse hemen siparişini vericem şunun:

formalist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Sonuçları merakla bekliyorum. Bu cihazın eğer 2000ma gibi bir değere ulaşması mümkünse hemen siparişini vericem şunun:

Hocam teoride k 2 amperle şarj edeceğini düşünmüyorum, ayarlı test cihazıyla konvansiyonel bir şarj döngüsünde 1.4 aşamamıştım ben quick charge olmadan...

o sebeple fazlasını beklemeyin. şarj cihazı isterse 10 amper olsun teknolojisi konvansiyonel ise fazlasını beklememek lazım, sizin ne kadar sürede tam doluyor, ben unutmaz isem rn3 ün konvansiyonel şarjda maksimum alabileceği amperi buradan yazacağım resimli olarak..

TahaKaradeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
MI5
Konular
3
Hocam net vakit tutmadım ama sanırım 3 saat civarında doluyor. Pump Express Plus denilen hızlı şarj olayını nasıl kullanıyoruz acaba bu telle

Üst Alt