Redmi Note 3 (MTK) Hızlı Şarj

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Firmalar bazı cihazlara sınır koyabilir. Misal benim mi 4 hızlı şarjda 1800 civarı amper çekiyor. %80 den sonra bu azalıyor ve 600 Ampere düşüyor. Zaten konudaki cihazda mtk olduğu için mtk hızlı şarjda snapdragon kadar yol katedemedi. Bataryanız da büyük gerçekten benim Mi4 bile 120 dakikada doluyor Ken sizinkinin 180 dk veya daha fazlası normal yapacak bişey yok. Sınırı geçemezsiniz. Daha önceden de buna benzer redmi note 3 konusuna benzer şeyler yazmıştım

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

formalist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Hocam şarja taktıktan baya sonra açmıştım programı şarj cihazını çıkarıp yakınca 1200 lere felan düşüyor giderek artıyor. Yani bence doğru ölçüyor.

Olabilir hocam haklısın, net birşey diyemedim bende o sebeple.

formalist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Arkadaşlar bugün şarj denemelerimde P1 e ait şarj cihazı ki yüksek amperdir, telefonun şarj giriş devresini yaktı, telefon şarj etmiyor artık, demem oki fazla kurcalamayın, sanırım ardarda sök tak üzünden yandı, elimde başka fotoğraf çekecek cihazım olmadığı için fotoğraflayamadım ama, PCB üzerinde 8w smd kodlu zener diyot yanmış allahtan yer vardı 1n4148 diyotu zorda olsa lehimleyip kurtardım, artık kolay kolay yanmaz.. önemli uyarıdır..

mayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
mi 6x
Konular
13
Arkadaşlar bugün şarj denemelerimde P1 e ait şarj cihazı ki yüksek amperdir, telefonun şarj giriş devresini yaktı, telefon şarj etmiyor artık, demem oki fazla kurcalamayın, sanırım ardarda sök tak üzünden yandı, elimde başka fotoğraf çekecek cihazım olmadığı için fotoğraflayamadım ama, PCB üzerinde 8w smd kodlu zener diyot yanmış allahtan yer vardı 1n4148 diyotu zorda olsa lehimleyip kurtardım, artık kolay kolay yanmaz.. önemli uyarıdır..
Helal olsun hocam

Üst Alt