Yardım Redmi Note 13 Pro Plus fake ROM hakkında

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.3(TNOMIXN)
Telefon Modeli
Note 13 Pro+
Bootloader Kilidi
Kapalı
Yurt dışı Redmi Note 13 Pro Plus telefon aldım güncelleme yapamıyorum içindeki romun fake rom olduğunu söylediler,bu romu kaldırıp global Türkçe rom yükleyim güncelleme alabilir miyim?

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1
Eğer cihazınıza global rom yayınlanmamışsa eu rom kurmanız gerek ve evet mi 13 ultra kullanıcısıyım bu yöntemle fake romdan çıktım ve artık güncelleme alıyor telefon
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayır fake rom kurmuş olmuyorsunuz stock rom kurmuş oluyorsunuz.
Cihazımda fake rom var fake rom olduğu için global mi değil mi bilmiyorum!Ama Ayarlar kısmından baktığımda MIUI Global 14.0.3 (TNOMIXN) yazıyor bu ayrıntıya göre yeni rom yükleme yapacak olursam xiaomiupdate sitesinden Global rom mu indirmem gerekli Türkiye romu mu indirmem gerekli yada Türkçe desteği olan mesela hindistan romu mu yüklemem gerekli?Şebeke alabilmem için hangi romu yüklemem gerekiyor?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu arada bazı Android sürümlerinde stable beta mevcut mesela Global romda Android 14 yüklemek istersem Stable beta mevcut ama globalde android 13 de stable var,hangisini yüklemek gerekli,birde ben yükleme yapacak olursam Recovery dosyasımı indireceğim yoksa Fastboot mu?

Oyla:

tncolcy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Xioami redmi
Konular
4
Cihazımda fake rom var fake rom olduğu için global mi değil mi bilmiyorum!Ama Ayarlar kısmından baktığımda MIUI Global 14.0.3 (TNOMIXN) yazıyor bu ayrıntıya göre yeni rom yükleme yapacak olursam xiaomiupdate sitesinden Global rom mu indirmem gerekli Türkiye romu mu indirmem gerekli yada Türkçe desteği olan mesela hindistan romu mu yüklemem gerekli?Şebeke alabilmem için hangi romu yüklemem gerekiyor?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu arada bazı Android sürümlerinde stable beta mevcut mesela Global romda Android 14 yüklemek istersem Stable beta mevcut ama globalde android 13 de stable var,hangisini yüklemek gerekli,birde ben yükleme yapacak olursam Recovery dosyasımı indireceğim yoksa Fastboot mu?
Device info programından orijinal sürümü öğrenebilirsiniz. Hint sürüm yüklerseniz şebeke gitmez.
Bende android 13 fake rom vardı stok rom hyperos android 14 yükledim bir sorun olmadı.
Kilit açık değilse recovery yani sonu zip ile biten rom dosyası indirmeniz gerekiyor.

Oyla:

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1
Device info programından orijinal sürümü öğrenebilirsiniz. Hint sürüm yüklerseniz şebeke gitmez.
Bende android 13 fake rom vardı stok rom hyperos android 14 yükledim bir sorun olmadı.
Kilit açık değilse recovery yani sonu zip ile biten rom dosyası indirmeniz gerekiyor.
Siz hangi cihazda yükleme yapmıştınız?Stok rom hyperos xiaomiupdaten mi indirdiniz?Kilit kapalı benim cihazımın.Ben şimdi kendi cihazım için android 14 Türkiye romu indirsem cihazınimdan şebeke alır mıyım?

Devico Info dan baktım.Hangi rom var şu an.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-05-07-13-41-35-742_com.liuzh.deviceinfo.jpg
    Screenshot_2024-05-07-13-41-35-742_com.liuzh.deviceinfo.jpg
    508,5 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Oyla:

morfin01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enis
Cihazım
note 13 pro plu
Konular
0
Yüklemeyi nasıl başardınız acaba

Oyla:

fcosgun57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
0
Global recovery romunu indirin

Oyla:

halilcann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
halil
Cihazım
redmi note9 pro
Konular
4
Mi phone assistant son sürümünü indirip kurun cep telefonu modelinize uygun olan adb&fastboot driverlarını kurun telefonu kapatın ses açma ve kapama tuşuna basılı tutarak açın titrediğinde power tuşunu bırakın mi recovery modu gelecek ordan ses kısma tuşuyla mi phone assistant (mi pc suite) üstüne gelin power tuşuna 1 kez bastığınızda mi phone assistant (mi pc suite) modu açılacak bilgisayara kurmuş olduğunuz mi phone assistant uygulamasını açın ve orjinal usb kablosu ile pc ye bağlayın telefonu görecek resimdeki ekrandan flash işaretini seçtiğinizde bu ekran gelecek üstteki mavi buton sunucu üzerinden indirip güncelleme altta ki mavi buton indirmiş olduğunuz recovery stock romunu seçip flashlama. Önerim önceden indirmiş olduğunuz recovery stock romunu bilgisayardan seçip flashlamanız. Sunucu üzerinden güncelleme bazen indirmede takılabiliyor. İşlem yarım saat 40 dk kadar sürüyor güncelleme bittikten sonra fake romdan çıkmış oluyor telefon artık ota üzerinden güncelleme alabiliyor telefon altını çiziyorum BOOTLOADER kilidini açmanıza gerek yok telefon sıfırlanıyor bootloader açtığınızda.
Hocam bu yöntemle resmi note 13 pro plus 5g çin telefona Hindistan romu yüklenir mi.siz denediniz mi?. Birde romu hangi siteden bulacağız

Telefon global ise global çin ise çin

Mi topluluğundan rom indirme bölümüne girin telefon modelinizi seçip romunuz global ise global çin ise çin sürümünü seçip en son recovery stock romunu indirip manuel seçip flashlayın
Redmi note 13 pro plus için yayınlanmış bir rom yok. Note 13 NFC var bizim telefonun resmi var . O mu acaba

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt