Yardım Redmi Note 13 Pro Plus fake ROM hakkında

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.3(TNOMIXN)
Telefon Modeli
Note 13 Pro+
Bootloader Kilidi
Kapalı
Yurt dışı Redmi Note 13 Pro Plus telefon aldım güncelleme yapamıyorum içindeki romun fake rom olduğunu söylediler,bu romu kaldırıp global Türkçe rom yükleyim güncelleme alabilir miyim?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Mi phone assistant son sürümünü indirip kurun cep telefonu modelinize uygun olan adb&fastboot driverlarını kurun telefonu kapatın ses açma ve kapama tuşuna basılı tutarak açın titrediğinde power tuşunu bırakın mi recovery modu gelecek ordan ses kısma tuşuyla mi phone assistant (mi pc suite) üstüne gelin power tuşuna 1 kez bastığınızda mi phone assistant (mi pc suite) modu açılacak bilgisayara kurmuş olduğunuz mi phone assistant uygulamasını açın ve orjinal usb kablosu ile pc ye bağlayın telefonu görecek resimdeki ekrandan flash işaretini seçtiğinizde bu ekran gelecek üstteki mavi buton sunucu üzerinden indirip güncelleme altta ki mavi buton indirmiş olduğunuz recovery stock romunu seçip flashlama. Önerim önceden indirmiş olduğunuz recovery stock romunu bilgisayardan seçip flashlamanız. Sunucu üzerinden güncelleme bazen indirmede takılabiliyor. İşlem yarım saat 40 dk kadar sürüyor güncelleme bittikten sonra fake romdan çıkmış oluyor telefon artık ota üzerinden güncelleme alabiliyor telefon altını çiziyorum BOOTLOADER kilidini açmanıza gerek yok telefon sıfırlanıyor bootloader açtığınızda.

Mi Phone Assistant için link verir misiniz hocam? Nereden indiriyoruz?

Oyla:

yilmaz123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yılmaz
Cihazım
Mı max
Konular
0
Bende de aynı fake rom yüklü: TNOMIXN. Mi phone assistant ile rom global TNOMIXM 14.0.3.0 görünüyor ve güncellemek için TNOMIXM 14.0.5.0 romu indiriyor ama indirdikten sonra en sonda şu hatayı veriyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MD5 ile ilgili bir hata veriyor. Bu hata ne anlama geliyor?

Oyla:

fcosgun57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
0
Teşekkürler. Bu yöntemle istediğimiz romu yükleyebiliyor muyuz? Doğrudan global hyperos yükleyebilir miyiz yoksa program telefon global olmadığı için otomatik olarak çin romunu mu indiriyor?
Telefon global ise global çin ise çin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de aynı fake rom yüklü: TNOMIXN. Mi phone assistant ile rom global TNOMIXM 14.0.3.0 görünüyor ve güncellemek için TNOMIXM 14.0.5.0 romu indiriyor ama indirdikten sonra en sonda şu hatayı veriyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MD5 ile ilgili bir hata veriyor. Bu hata ne anlama geliyor?
Mi topluluğundan rom indirme bölümüne girin telefon modelinizi seçip romunuz global ise global çin ise çin sürümünü seçip en son recovery stock romunu indirip manuel seçip flashlayın

Oyla:

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1

Mi topluluğundan rom indirme bölümüne girin telefon modelinizi seçip romunuz global ise global çin ise çin sürümünü seçip en son recovery stock romunu indirip manuel seçip flashlayın
Siz daha önceden bu yöntemle bootloder kilidini açmadan fake romdan kurtuldunuz mu?Ayrıca cihazım global değilse çin ise Türkçe desteği olan ve bizim Türkiye'de kullanabileceğimiz rom hangisi?

Oyla:

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1

Aklımdayken sormak istedim varsayalım dediğiniz gibi yaptık rom kurduk bize bunun avantajı ne olacak,yine fake rom kurmuş olmuyor muyuz?

Oyla:

halilcann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
halil
Cihazım
redmi note9 pro
Konular
4
Bu yöntemi çin cihazda deneyen oldu mu . Brick olma ihtimali var diyorlar .

Siz daha önceden bu yöntemle bootloder kilidini açmadan fake romdan kurtuldunuz mu?Ayrıca cihazım global değilse çin ise Türkçe desteği olan ve bizim Türkiye'de kullanabileceğimiz rom hangisi?
Benim bildiği Çin cihazlarda Çin romu ve Hindistan Romu Şebeke veriyor. Diğerlerinde şebeke almak için modem dosyası yüklememiz gerekli. Ama hindistan romu batarya açısından daha iyi diyorlar

Oyla:

Mountaineer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mountaineer
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
1
Hayır orijinal rom
Türkiye de Türkçe desteği olan hangi romu kurmak gerekiyor sanırım bizim cihazlar global değil çin anladığım kadarıyla biz buna çin hindistan yada Endonezya rom u mu kurmak gerekiyor?

Oyla:

fcosgun57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
0
Eğer cihazınıza global rom yayınlanmamışsa eu rom kurmanız gerek ve evet mi 13 ultra kullanıcısıyım bu yöntemle fake romdan çıktım ve artık güncelleme alıyor telefon

Aklımdayken sormak istedim varsayalım dediğiniz gibi yaptık rom kurduk bize bunun avantajı ne olacak,yine fake rom kurmuş olmuyor muyuz?
Hayır fake rom kurmuş olmuyorsunuz stock rom kurmuş oluyorsunuz.

Oyla:

tncolcy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Xioami redmi
Konular
4
Türkiye de Türkçe desteği olan hangi romu kurmak gerekiyor sanırım bizim cihazlar global değil çin anladığım kadarıyla biz buna çin hindistan yada Endonezya rom u mu kurmak gerekiyor?
Hint sürüm de var Türkçe desteği

Oyla:
Üst Alt