Rehber Redmi Note 10S Unbrick (Yetkili Hesap Box Olmadan) İlk MIUI Türkiyede

ekotin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Sürüm Düşürmek İçin Açılan Konu Değildi Neden Buna Gerek Duydun Keşke Miflashla Fastboot Romu Kursaydın Sorun Olmazdı
Yaptığın işlemlerde boot.img önyükleme zarar görmüş.Yaptığın işlemleri yazsaydın burdaki işlemleri nasıl yaptın hangi romdaydın nasıl yükleme yaptın.
hocam bende biliyorum fastbotta bir cok hata verdi çözdüm başka hatalarda verdi olması sp flash deneyeyim dedim başıma bunlar geldi işte en son umidi kestim son kez preloader img cust img ve bittanede daha vardı kutucugu kaldırıp flashladım romu açıldı cihaz sonrada repaır işlemlerini yaptım bi sorun cıkmadı guncelledım sıkıntı cıkmadı şuanlık

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
hocam bende biliyorum fastbotta bir cok hata verdi çözdüm başka hatalarda verdi olması sp flash deneyeyim dedim başıma bunlar geldi işte en son umidi kestim son kez preloader img cust img ve bittanede daha vardı kutucugu kaldırıp flashladım romu açıldı cihaz sonrada repaır işlemlerini yaptım bi sorun cıkmadı guncelledım sıkıntı cıkmadı şuanlık
Anladım
Bende Ne Yaptığın İşlemleri Bilemdiğimden Sistem.img ve cust.img Tiklerini Kaldırıp Dene Diyecektim.
Boot.img Yüklenirse Tahminimce Düzelir Düşüncesindeydim
Mühim Olan Çözmen.

ekotin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
5
Anladım
Bende Ne Yaptığın İşlemleri Bilemdiğimden Sistem.img ve cust.img Tiklerini Kaldırıp Dene Diyecektim.
Boot.img Yüklenirse Tahminimce Düzelir Düşüncesindeydim
Mühim Olan Çözmen.
çözdükte ileride sorun yaratmaz değil mi bu durum şuanlık hiç sıkıntı yok ama 3gb lık dosyanın tikini kaldırınca onu yüklemiyor mu ne oluyor tam bilmiyorum ileride sıkıntı olmaz heralde cihaz bootladıysa

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
çözdükte ileride sorun yaratmaz değil mi bu durum şuanlık hiç sıkıntı yok ama 3gb lık dosyanın tikini kaldırınca onu yüklemiyor mu ne oluyor tam bilmiyorum ileride sıkıntı olmaz heralde cihaz bootladıysa
Hezaman Fastboot Romunu Kurarsan Sorun Olmaz 3GB Sistem.img Olabilir.İlerde Sorun Olursada Fastboot Romunu Kurarsın.

osça

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
osman
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
2
dediğiniz driverlerı indirip kurdum yinede mtk bypass telefonu görmüyor

osça

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
osman
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
2
dediğiniz driverlerı indirip kurdum yinede mtk bypass telefonu görmüyor
bunu çözdüm şimdide bu hatayı alıyorum
mtk dan

► Installing driver... [OKAY]
► Waiting for brom... [FOUND]
● DETECT AS MediaTek USB Port (COM3)
► Configuration port... [OKAY]
► Handshaking... [ERROR] UNEXPECTED RESPONSE: 0xa0[FOUND]

attechmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atalay
Cihazım
s4
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba
Xiaomi Veya Başka Telefonları Kullanıp Rom vs İşleriyle Uğraşan Arkadaşların Bende Dahil
Başına Gelebilecek En Üzücü Durum Telefonun Brick Olması Veya Açılmaması
Şayet Cihazın Bootloader Kilidi Kapalı Yada Çalışamaz Haldeyse Ancak Yetkili Hesap ile Düzeltilebiliyor
Yeni Çıkan Çoğu Güncel Telefonlarda Yetkili (Auth) Hesap Olmadan Bu Durumu Çözmek Nerdeyse İmkansız
Bildiğiniz Gibi Bu Modele Şu Ana Kadar Ne Custom Rom Nede Recovery Çıkmadı.

DİKKAT!!! Çalışan Telefon Veya Türkiye Xiaomi Garantili 2 Sim Kayıtlı Çalışan (BL) Kilidi Bootloader Kilidi Kapalı Telefonlarda Denemeyiniz.
Denersenizde Sorumluluk Size Aittir

Bu Yöntemle Neler Yapabiliriz
Telefonun İçini Kapağını Açmadan EDL Bağlantı Uçlarını Kısa Devre Yapmadan Batarya İle Uğraşmadan Brom Modunda Kurtarma Yapabilirsiniz
Brick Veya Açılmayan Telefonları Yetkili Hesap Box Olmadan Açma..Bootloader (BL) Kilidi Açık Veya Kapalı Olması Fark Etmez
İstediğiniz Bütün Resmi Romları Yükleme Yapma. (BL) Kilidi Kapalı Olsada Global Rom Yüklü Telefona Endonezya Romu Yükleme

Buradaki Yaptığım İşlemlerin Amacı Bende Saklı Değilde MIUI Türkiye'deki Herkesin Faydalanması Yönündedir
Bu İşlemler Denemeler Sonucu Yapılmıştır Başka Bir Yerden Alıntı Değildir Aşağıda Yaptığım İşlemlere Dair Resimleride Paylaştım

Telefonum 6-64 GB Gri NFC Olmayan Modeli Yurtdışı Kayıtlıydı Şu An (BL) Açık Box Olmadan Sim 2'ye Kayıt Yaptım
Şu Ana Kadar Telefonda Fabrika Ayarları Sıfırlama Yaptım Gelen Güncellemeleri Yaptım Orjinal Recover'yden Wipe Data Yaptım
Bu İşlemleri Bir Çok Kez Yaptım Hiç Bir Şekilde IMEI Silinmedi Yani Bu İşlem Yapılan Proğramlarada Yapan Kişiyede Bağlı
Denemeler Sonucunda Bir iki Kerede Brick Oldu Açılmadı Fastboot'da Kaldı Her Seferinde Tekrar Telefonu Açtım
Yazılarda Anlatımda Hata Varsa Kusura Bakmayın Biraz Yorgunum Hastayım Hatam Olabilir.Bu Gece Saat 03:00 Bitti

Başlayalım
Aşağıdaki WinRarlı Proğramları İndirip Masa Üstüne Çıkarın Dosyadan Sırasıyla Kurunuz
1:
2:
3:
4: Kullanacağınız Tr.Global.Hindistan.Endonezya Vs Fastboot Resmi Romunuzu Masa Üstene Çıkarın
Ben Kullandığım rosemary_id_global_images_V12.5.5.0.RKLIDXM Romunu Yeniden Kuracağım
Yine Bütün Uygulamalar Gidecek Kaç Kere Yazılım Attım Artık Unuttum :)
Aşağıdaki İşlemler Ve Resimler Çok Kolay Size Zor Gözükmesin Ne Yapmanız Gerek Ayrıntısına Kadar Anlattım.

Driver_Auto_Installer.1632.exe Driveri Kuralım Ekrana Gelen please remove usb device first.continue ? Evet Seçin kurulum Bitince PC Veya Notebook Yeniden Başlatalım

mtk_bypass_rev4 Aracını Yönetici Olarak Çalıştırınız Çıkan Menüde Sağda BYPASS Basınız Açılan Pencerede Beklesin
Telefonu Brom Modunda Gördüğünde En Sağdaki Resimdeki İşlemleri Yapacak

Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK dosyasından flash_tooll.exe sini Çalıştırınız Sağdaki Klasör Resimleri İle Dosya Yolunu Gösterin
1: Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK Klasörünün İçinden DA_6765_6785_6768_6873_6885_6853.bin Seçin
2: Resmi Romunuzun İçindeki images Klasörünün İçinden MT6785_Android_scatteri Seçin
3: Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK Klasörünün İçinden auth_sv5.auth Seçin

Telefon Kapalı İken Usb Type-C Kablosunu PC veya Notebook USB Girişine Bağlayınız Volüm + ve - Basılı Tutarak Diğer USB Tarafını Telefona Takın Ses Geldiğinde
Telefonu Brom Modunda mtk_bypass_rev4 Aracı Korumayı Kapatacak

2 Deneme Yöntemi Vardır

1.Sp flash Flash Tool'un 1 Resimdekini Kutucuktan Firmware Upgrade Getirin Yeşil Download Butonuna Basın Romun Yüklenmesini Bekleyin
Eğer Telefon Açılmaz veya MIUI ekranında Kalırsa 2. Yöntemi Deneyin
Yeşil Download OK Penceresi Çıktığında Yükleme Bitmiştir Telefondan USB Kablosunu Çıkarın Açma Power Butonuna Basın
Güle Güle Kullanın Artık Resmi Romunuz Telefona Yüklenmiştir.

2.Sp flash Flash Tool'un 2 Resimdekini Kutucuktan Dowload Only Getirin Yeşil Download Butonuna Basın Romun Yüklenmesini Bekleyin
Yeşil Download OK Penceresi Çıktığında Yükleme Bitmiştir Telefondan USB Kablosunu Çıkarın Açma Power Butonuna Basın

Duyuru!!
Bu Link 120 Boyunca Gün İndirilmezse Silinecektir.
Drive Ve Yandex Disk Dosyalama Yerim Kalmadığından Mecbur Dosya.co Yükleme Yapacağım Bundan Sonra
Ona Göre İstiyorsanız Bu Konudaki Dosyaları Yedekleyiniz.

Uyarı: Konu MIUI Türkiye'ye Aittir İzinsiz Paylaşılamaz
Verilen Talimatları Eksiksiz ve Doğru Uygulamaktan Kendiniz Sorumlusuz.
Kurulumda Veya Sonrasında Cihazınızda Olabilecek Arızalardan Ben veya MIUI Türkiye Asla Sorumlu Tutulamazile

mgurlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 10s
Konular
0

Merhaba
Xiaomi Veya Başka Telefonları Kullanıp Rom vs İşleriyle Uğraşan Arkadaşların Bende Dahil
Başına Gelebilecek En Üzücü Durum Telefonun Brick Olması Veya Açılmaması
Şayet Cihazın Bootloader Kilidi Kapalı Yada Çalışamaz Haldeyse Ancak Yetkili Hesap ile Düzeltilebiliyor
Yeni Çıkan Çoğu Güncel Telefonlarda Yetkili (Auth) Hesap Olmadan Bu Durumu Çözmek Nerdeyse İmkansız
Bildiğiniz Gibi Bu Modele Şu Ana Kadar Ne Custom Rom Nede Recovery Çıkmadı.

DİKKAT!!! Çalışan Telefon Veya Türkiye Xiaomi Garantili 2 Sim Kayıtlı Çalışan (BL) Kilidi Bootloader Kilidi Kapalı Telefonlarda Denemeyiniz.
Denersenizde Sorumluluk Size Aittir

Bu Yöntemle Neler Yapabiliriz
Telefonun İçini Kapağını Açmadan EDL Bağlantı Uçlarını Kısa Devre Yapmadan Batarya İle Uğraşmadan Brom Modunda Kurtarma Yapabilirsiniz
Brick Veya Açılmayan Telefonları Yetkili Hesap Box Olmadan Açma..Bootloader (BL) Kilidi Açık Veya Kapalı Olması Fark Etmez
İstediğiniz Bütün Resmi Romları Yükleme Yapma. (BL) Kilidi Kapalı Olsada Global Rom Yüklü Telefona Endonezya Romu Yükleme

Buradaki Yaptığım İşlemlerin Amacı Bende Saklı Değilde MIUI Türkiye'deki Herkesin Faydalanması Yönündedir
Bu İşlemler Denemeler Sonucu Yapılmıştır Başka Bir Yerden Alıntı Değildir Aşağıda Yaptığım İşlemlere Dair Resimleride Paylaştım

Telefonum 6-64 GB Gri NFC Olmayan Modeli Yurtdışı Kayıtlıydı Şu An (BL) Açık Box Olmadan Sim 2'ye Kayıt Yaptım
Şu Ana Kadar Telefonda Fabrika Ayarları Sıfırlama Yaptım Gelen Güncellemeleri Yaptım Orjinal Recover'yden Wipe Data Yaptım
Bu İşlemleri Bir Çok Kez Yaptım Hiç Bir Şekilde IMEI Silinmedi Yani Bu İşlem Yapılan Proğramlarada Yapan Kişiyede Bağlı
Denemeler Sonucunda Bir iki Kerede Brick Oldu Açılmadı Fastboot'da Kaldı Her Seferinde Tekrar Telefonu Açtım
Yazılarda Anlatımda Hata Varsa Kusura Bakmayın Biraz Yorgunum Hastayım Hatam Olabilir.Bu Gece Saat 03:00 Bitti

Başlayalım
Aşağıdaki WinRarlı Proğramları İndirip Masa Üstüne Çıkarın Dosyadan Sırasıyla Kurunuz
1:
2:
3:
4: Kullanacağınız Tr.Global.Hindistan.Endonezya Vs Fastboot Resmi Romunuzu Masa Üstene Çıkarın
Ben Kullandığım rosemary_id_global_images_V12.5.5.0.RKLIDXM Romunu Yeniden Kuracağım
Yine Bütün Uygulamalar Gidecek Kaç Kere Yazılım Attım Artık Unuttum :)
Aşağıdaki İşlemler Ve Resimler Çok Kolay Size Zor Gözükmesin Ne Yapmanız Gerek Ayrıntısına Kadar Anlattım.

Driver_Auto_Installer.1632.exe Driveri Kuralım Ekrana Gelen please remove usb device first.continue ? Evet Seçin kurulum Bitince PC Veya Notebook Yeniden Başlatalım

mtk_bypass_rev4 Aracını Yönetici Olarak Çalıştırınız Çıkan Menüde Sağda BYPASS Basınız Açılan Pencerede Beklesin
Telefonu Brom Modunda Gördüğünde En Sağdaki Resimdeki İşlemleri Yapacak

Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK dosyasından flash_tooll.exe sini Çalıştırınız Sağdaki Klasör Resimleri İle Dosya Yolunu Gösterin
1: Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK Klasörünün İçinden DA_6765_6785_6768_6873_6885_6853.bin Seçin
2: Resmi Romunuzun İçindeki images Klasörünün İçinden MT6785_Android_scatteri Seçin
3: Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK Klasörünün İçinden auth_sv5.auth Seçin

Telefon Kapalı İken Usb Type-C Kablosunu PC veya Notebook USB Girişine Bağlayınız Volüm + ve - Basılı Tutarak Diğer USB Tarafını Telefona Takın Ses Geldiğinde
Telefonu Brom Modunda mtk_bypass_rev4 Aracı Korumayı Kapatacak

2 Deneme Yöntemi Vardır

1.Sp flash Flash Tool'un 1 Resimdekini Kutucuktan Firmware Upgrade Getirin Yeşil Download Butonuna Basın Romun Yüklenmesini Bekleyin
Eğer Telefon Açılmaz veya MIUI ekranında Kalırsa 2. Yöntemi Deneyin

2.Sp flash Flash Tool'un 2 Resimdekini Kutucuktan Dowload Only Getirin Yeşil Download Butonuna Basın Romun Yüklenmesini Bekleyin

Duyuru!!
Bu Link 120 Boyunca Gün İndirilmezse Silinecektir.
Drive Ve Yandex Disk Dosyalama Yerim Kalmadığından Mecbur Dosya.co Yükleme Yapacağım Bundan Sonra
Ona Göre İstiyorsanız Bu Konudaki Dosyaları Yedekleyiniz.

Uyarı: Konu MIUI Türkiye'ye Aittir İzinsiz Paylaşılamaz
Verilen Talimatları Eksiksiz ve Doğru Uygulamaktan Kendiniz Sorumlusuz.
Kurulumda Veya Sonrasında Cihazınızda Olabilecek Arızalardan Ben veya MIUI Türkiye Asla Sorumlu Tutulamaz
selamlar cihazımın fastboot hasarlıydı unlock bootloader yapaarken oldu fastboot moduna almak istesemde olmadı ve şu yazı çıkıyordu
Dm-verity corruption
Your device is corrupt.
İt cant ve trusted and may not work properly
Press power button to continue
Or device will power off in 5s
onlarca video forum vs araştırsamda hep fastboot açın ve yükleyin sabrımı sınıyorlar açılmıyorki arkaadaş fastboot o ikon gelmiyor :) araştırmalarım neticesinde EXCALABUR üstada denk geldim anlattığı şekilde yaptım 1. metodla sorunsuz oldu üstad değerli bilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim burası kıymet bilene hazine Allah razı olsun paylaşan herkesten ... cihazım tr çift sim cihaz bilginize

temhem16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
redmi note 2
Konular
3
Merhaba orjinal fasboot u yüklerim.Daha önce flashtoolla rom yükledim.Plakayı çaktım.Şu an herşey normal ama fastboota aldığımda orjinal fasboot değilde turuncu yazıyla fastbbot yazıyor.Orjinal fasbbootu nasıl yüklerim.

Üst Alt