Rehber Redmi Note 10S Unbrick (Yetkili Hesap Box Olmadan) İlk MIUI Türkiyede

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba
Xiaomi Veya Başka Telefonları Kullanıp Rom vs İşleriyle Uğraşan Arkadaşların Bende Dahil
Başına Gelebilecek En Üzücü Durum Telefonun Brick Olması Veya Açılmaması
Şayet Cihazın Bootloader Kilidi Kapalı Yada Çalışamaz Haldeyse Ancak Yetkili Hesap ile Düzeltilebiliyor
Yeni Çıkan Çoğu Güncel Telefonlarda Yetkili (Auth) Hesap Olmadan Bu Durumu Çözmek Nerdeyse İmkansız
Bildiğiniz Gibi Bu Modele Şu Ana Kadar Ne Custom Rom Nede Recovery Çıkmadı.

DİKKAT!!! Çalışan Telefon Veya Türkiye Xiaomi Garantili 2 Sim Kayıtlı Çalışan (BL) Kilidi Bootloader Kilidi Kapalı Telefonlarda Denemeyiniz.
Denersenizde Sorumluluk Size Aittir

Bu Yöntemle Neler Yapabiliriz
Telefonun İçini Kapağını Açmadan EDL Bağlantı Uçlarını Kısa Devre Yapmadan Batarya İle Uğraşmadan Brom Modunda Kurtarma Yapabilirsiniz
Brick Veya Açılmayan Telefonları Yetkili Hesap Box Olmadan Açma..Bootloader (BL) Kilidi Açık Veya Kapalı Olması Fark Etmez
İstediğiniz Bütün Resmi Romları Yükleme Yapma. (BL) Kilidi Kapalı Olsada Global Rom Yüklü Telefona Endonezya Romu Yükleme

Buradaki Yaptığım İşlemlerin Amacı Bende Saklı Değilde MIUI Türkiye'deki Herkesin Faydalanması Yönündedir
Bu İşlemler Denemeler Sonucu Yapılmıştır Başka Bir Yerden Alıntı Değildir Aşağıda Yaptığım İşlemlere Dair Resimleride Paylaştım

Telefonum 6-64 GB Gri NFC Olmayan Modeli Yurtdışı Kayıtlıydı Şu An (BL) Açık Box Olmadan Sim 2'ye Kayıt Yaptım
Şu Ana Kadar Telefonda Fabrika Ayarları Sıfırlama Yaptım Gelen Güncellemeleri Yaptım Orjinal Recover'yden Wipe Data Yaptım
Bu İşlemleri Bir Çok Kez Yaptım Hiç Bir Şekilde IMEI Silinmedi Yani Bu İşlem Yapılan Proğramlarada Yapan Kişiyede Bağlı
Denemeler Sonucunda Bir iki Kerede Brick Oldu Açılmadı Fastboot'da Kaldı Her Seferinde Tekrar Telefonu Açtım
Yazılarda Anlatımda Hata Varsa Kusura Bakmayın Biraz Yorgunum Hastayım Hatam Olabilir.Bu Gece Saat 03:00 Bitti

Başlayalım
Aşağıdaki WinRarlı Proğramları İndirip Masa Üstüne Çıkarın Dosyadan Sırasıyla Kurunuz
1:
2:
3:
4: Kullanacağınız Tr.Global.Hindistan.Endonezya Vs Fastboot Resmi Romunuzu Masa Üstene Çıkarın
Ben Kullandığım rosemary_id_global_images_V12.5.5.0.RKLIDXM Romunu Yeniden Kuracağım
Yine Bütün Uygulamalar Gidecek Kaç Kere Yazılım Attım Artık Unuttum :)
Aşağıdaki İşlemler Ve Resimler Çok Kolay Size Zor Gözükmesin Ne Yapmanız Gerek Ayrıntısına Kadar Anlattım.

Driver_Auto_Installer.1632.exe Driveri Kuralım Ekrana Gelen please remove usb device first.continue ? Evet Seçin kurulum Bitince PC Veya Notebook Yeniden Başlatalım

mtk_bypass_rev4 Aracını Yönetici Olarak Çalıştırınız Çıkan Menüde Sağda BYPASS Basınız Açılan Pencerede Beklesin
Telefonu Brom Modunda Gördüğünde En Sağdaki Resimdeki İşlemleri Yapacak

Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK dosyasından flash_tooll.exe sini Çalıştırınız Sağdaki Klasör Resimleri İle Dosya Yolunu Gösterin
1: Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK Klasörünün İçinden DA_6765_6785_6768_6873_6885_6853.bin Seçin
2: Resmi Romunuzun İçindeki images Klasörünün İçinden MT6785_Android_scatteri Seçin
3: Sp_flash_Auth_Bypass_All_MTK Klasörünün İçinden auth_sv5.auth Seçin

Telefon Kapalı İken Usb Type-C Kablosunu PC veya Notebook USB Girişine Bağlayınız Volüm + ve - Basılı Tutarak Diğer USB Tarafını Telefona Takın Ses Geldiğinde
Telefonu Brom Modunda mtk_bypass_rev4 Aracı Korumayı Kapatacak

2 Deneme Yöntemi Vardır

1.Sp flash Flash Tool'un 1 Resimdekini Kutucuktan Firmware Upgrade Getirin Yeşil Download Butonuna Basın Romun Yüklenmesini Bekleyin
Eğer Telefon Açılmaz veya MIUI ekranında Kalırsa 2. Yöntemi Deneyin
Yeşil Download OK Penceresi Çıktığında Yükleme Bitmiştir Telefondan USB Kablosunu Çıkarın Açma Power Butonuna Basın
Güle Güle Kullanın Artık Resmi Romunuz Telefona Yüklenmiştir.

2.Sp flash Flash Tool'un 2 Resimdekini Kutucuktan Dowload Only Getirin Yeşil Download Butonuna Basın Romun Yüklenmesini Bekleyin
Yeşil Download OK Penceresi Çıktığında Yükleme Bitmiştir Telefondan USB Kablosunu Çıkarın Açma Power Butonuna Basın
Güle Güle Kullanın Artık Resmi Romunuz Telefona Yüklenmiştir.

Duyuru!!
Bu Link 120 Boyunca Gün İndirilmezse Silinecektir.
Drive Ve Yandex Disk Dosyalama Yerim Kalmadığından Mecbur Dosya.co Yükleme Yapacağım Bundan Sonra
Ona Göre İstiyorsanız Bu Konudaki Dosyaları Yedekleyiniz.

Uyarı: Konu MIUI Türkiye'ye Aittir İzinsiz Paylaşılamaz
Verilen Talimatları Eksiksiz ve Doğru Uygulamaktan Kendiniz Sorumlusuz.
Kurulumda Veya Sonrasında Cihazınızda Olabilecek Arızalardan Ben veya MIUI Türkiye Asla Sorumlu Tutulamaz

Son düzenleme:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403

veli_blod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Hocam selamlar mtkbaypassv4 olan dosyayı indiremedim diğerlerini sorunsuz indirdim bir el atar mısınız

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Hocam selamlar mtkbaypassv4 olan dosyayı indiremedim diğerlerini sorunsuz indirdim bir el atar mısınız
Merhaba İndirmede Sorun Yok Bilgisayarınızda Anti Virüs Proğramı Varsa Kapatın Ondan Kaynaklı Olabilir.Birde Chrome Kullanıyorsanız
Virüslü Görebilir.Özel Dosya Olduğundan Böyle Hata Verebilir.Şimdi İndirdim Dosyayı İniyor.

veli_blod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Merhaba İndirmede Sorun Yok Bilgisayarınızda Anti Virüs Proğramı Varsa Kapatın Ondan Kaynaklı Olabilir.Birde Chrome Kullanıyorsanız
Virüslü Görebilir.Özel Dosya Olduğundan Böyle Hata Verebilir.Şimdi İndirdim Dosyayı İniyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-20-20-51-33-089_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-20-20-51-33-089_com.android.chrome.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 262

Montague1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Böyle bir uyarı alıyorum farklı tarayıcıdan denedim. virüs programı kapalı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bilgisayardan girenler için; üstten winrar ile açı tıklayın ve masaüstüne ayıklayın bu şekilde oluyor.

Ekli dosyalar

• 79798.png
    79798.png
    162,2 KB · Görüntüleme: 230

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Böyle bir uyarı alıyorum farklı tarayıcıdan denedim. virüs programı kapalı

Bilgisayardan girenler için; üstten winrar ile açı tıklayın ve masaüstüne ayıklayın bu şekilde oluyor.
Tamam Bekle Google Driver Virüslü Diye Algılamış.Bende İniyor Diğer Proğramlarlada bayağı Uğraşmıştım Yüklüyor Virüslü Diyor.
Yandesk Diskime Atayım Linki Düzeltip Haber Vereyim

Tamam Bekle Google Driver Virüslü Diye Algılamış.Bende İniyor Diğer Proğramlarlada bayağı Uğraşmıştım Yüklüyor Virüslü Diyor.
Yandesk Diskime Atayım Linki Düzeltip Haber Vereyim
Driveyi Değiştirdim Yandeks Diske Attım Denermisin

Montague1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek