Haber Redmi note 10 pro ve Pro Max Sorunsuz Modem dosyası gece modu ve AI çalışıyor

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam son çıkan twrp ler zaten cihazı gördüğü için harici hafıza kartına lüzum yok artık(Bana sorduğu şifreyi o kadar denememe rağmen aşıp TWRP ye gösteremedim ama oluyormuş yani neticede), benim sd kart dediğim harici karttı.
1- qcn dosyamda imei değişikliği yapacaksınız (mac random değiştiği için wifi ile problem olmaz aynı qcn kullanılsa da bu yüzden imei yeterli)
2- telefona twrp ve magisk ile root kuracaksınız. twrp yüklerken modem dosyasını fastboottan yükleyebilirsiniz.
3- telefonu açıp qfil veya qpst artık hangisini kullanıyorsanız cihaza bağlanmasını sağlayacaksınız.
4- telefonu twrp ile açıp silinmesi gereken 4 partı sileceksiniz. (modemst1, modemst2, fsg ve fsc. aslında fsc silinmese de oluyor da silelim.)
5- eğer 2. adımda modem dosyası yüklemediyseniz twrp ile modem dosyasını burada da yükleyebilirsiniz.
6- telefonu açıp qcn dosyasını yükleyip telefonu yeniden başlatmanız yeterli.

işlemler bu şekilde hocam, sırası illa bu şekilde olacak da değil ama genel şekil bu.

bilisimkirtasiye

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilişim
Cihazım
Redmi Note 9pro
Konular
2
Hocam son çıkan twrp ler zaten cihazı gördüğü için harici hafıza kartına lüzum yok artık(Bana sorduğu şifreyi o kadar denememe rağmen aşıp TWRP ye gösteremedim ama oluyormuş yani neticede), benim sd kart dediğim harici karttı.
1- qcn dosyamda imei değişikliği yapacaksınız (mac random değiştiği için wifi ile problem olmaz aynı qcn kullanılsa da bu yüzden imei yeterli)
2- telefona twrp ve magisk ile root kuracaksınız. twrp yüklerken modem dosyasını fastboottan yükleyebilirsiniz.
3- telefonu açıp qfil veya qpst artık hangisini kullanıyorsanız cihaza bağlanmasını sağlayacaksınız.
4- telefonu twrp ile açıp silinmesi gereken 4 partı sileceksiniz. (modemst1, modemst2, fsg ve fsc. aslında fsc silinmese de oluyor da silelim.)
5- eğer 2. adımda modem dosyası yüklemediyseniz twrp ile modem dosyasını burada da yükleyebilirsiniz.

işlemler bu şekilde hocam, sırası illa bu şekilde olacak da değil ama genel şekil bu.
Elinize emeğinize sağlık. Teşekkürler hocam. yani pratik yaparsam herhalde çözerim işi diye düşünüyorum.

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7

Hocam sitede android 11 ve android 12 twrplerini yüklememe rağmen 12.5 sürümleri ve eu 13 sürümü dışında miui 13 sürümlerini zip olarak atamıyorum. hata veriyor ama 12 sürümleri yükleniyor. Hani biri düzgün inmedi desek 3 tane denedim 3 de olmadı! Zipte sıkıntı olsa 12.5 sürümlerini atıyor. miflash ile fastboot atarsam acaba imei gidermi? Pc ye güvensem denerdim :D Bide Hocam telefoncu fastboot dosyasını cmd ile attı galima images klasöründen bişeyler aldı ama onları ve sırasını bilmiyorum. Söylersen çok makbule geçer. En azından öyle fastboot atarım

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Miflashtool ve cmd den atmak arasında fark yok hocam. Flash and lock seçeneğini kesinlikle seçmeyin ama, kilitlerseniz sorun yaşarsınız. Ben sadece fastboot yüklemesi yaptığım için twrp zipleri için bir şey diyemeyeceğim

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Hocam sitede android 11 ve android 12 twrplerini yüklememe rağmen 12.5 sürümleri ve eu 13 sürümü dışında miui 13 sürümlerini zip olarak atamıyorum. hata veriyor ama 12 sürümleri yükleniyor. Hani biri düzgün inmedi desek 3 tane denedim 3 de olmadı! Zipte sıkıntı olsa 12.5 sürümlerini atıyor. miflash ile fastboot atarsam acaba imei gidermi? Pc ye güvensem denerdim :D Bide Hocam telefoncu fastboot dosyasını cmd ile attı galima images klasöründen bişeyler aldı ama onları ve sırasını bilmiyorum. Söylersen çok makbule geçer. En azından öyle fastboot atarım
Fabrika yazılımları mi flash tool ile,
Eu romlarının uzantısı zip ise twrp ile,
Fastboot ise cmd ile atılıyor.

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Miflashtool ve cmd den atmak arasında fark yok hocam. Flash and lock seçeneğini kesinlikle seçmeyin ama, kilitlerseniz sorun yaşarsınız. Ben sadece fastboot yüklemesi yaptığım için twrp zipleri için bir şey diyemeyeceğim
Valla hocam anlamadım bende tüm zipleri yüklüyor sizinki dahil ama miui 13 ler yüklenmiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fabrika yazılımları mi flash tool ile,
Eu romlarının uzantısı zip ise twrp ile,
Fastboot ise cmd ile atılıyor.
Onda sorun yok sadece recovery zip dosyalarından miui 13 olanlar yüklenmiyor. Diğer tüm sürümler yükleniyor

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
12.0.1

12.5.6

13.0.x

bu şekilde olması lazım hocam. şifreler haberservis.com
Hocam Endonezya 12.5.5.0 da hangi modemi yükleyeyim, hangi modemi tavsiye edersiniz?

thehelloworld

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
thw
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
9
Cihazım Redmi Note 10 Pro ve mor kamera sorunu var, mevcut modemimin yedeğini nasıl alabilirim? Yedek aldıktan sonra sorunun çözümü hiçim hangi modem dosyasını flashlamalıyım? Şu an cihazda Global 12.5.8 sürümü yüklü. Yukarıda 12.5.6 modem dosyası gördüm sürüm farklılığı sorun teşkil eder mi, teşekkürler

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Cihazım Redmi Note 10 Pro ve mor kamera sorunu var, mevcut modemimin yedeğini nasıl alabilirim? Yedek aldıktan sonra sorunun çözümü hiçim hangi modem dosyasını flashlamalıyım? Şu an cihazda Global 12.5.8 sürümü yüklü. Yukarıda 12.5.6 modem dosyası gördüm sürüm farklılığı sorun teşkil eder mi, teşekkürler
Bi üst mesajda yazdım ben yükledim. Bi sorun çıkmadı kamerada şebekede.

Üst Alt