Haber Redmi note 10 pro ve Pro Max Sorunsuz Modem dosyası gece modu ve AI çalışıyor

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
İmei sonrası bekleme süresi pes oynuyordum. Ve baktım baya şarj düşmüş dedim ne oluyor falan sonra mesajlarda şarj sorunundan bahsedilmiş beklemede bu kadar şarj gitmesi hiçte normal değil!
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Qcn bilmiyorum ama modem doyası onun
Hocam sorun olanlarda tiktok değil android sistemi çok yiyor enerjiyi. Tekrar tekrar modem dosyası hazırlarım hiç önemli değil ama sorun gerçekten modemde değil. 20ye yakın bizzat ben yükledim, hiç bir sorunla karşılaşmadım. Keşke sorun olabilecek bir yer olsa da değiştirip düzeltsem

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Hocam sorun olanlarda tiktok değil android sistemi çok yiyor enerjiyi. Tekrar tekrar modem dosyası hazırlarım hiç önemli değil ama sorun gerçekten modemde değil. 20ye yakın bizzat ben yükledim, hiç bir sorunla karşılaşmadım. Keşke sorun olabilecek bir yer olsa da değiştirip düzeltsem
Valla cihaz elimde kaldı bende durumu telefoncuya ayrıntılı anlattım bilgisayarım sağolsun zor günümde her zaman yanımda olduğundan fastbootta görmedi cihazı bu yüzden ne rom yükleyebildim nede modem! Telefoncu şunuda dedi ben senin qcn dosyanı kullanırım başka bir cihazınkini değil çok anlamıyorum bu qcn olayını o yüzden üstelemedim. Bilirsiniz bizim millet bildiği konuda biraz yüksekten konuşmayı sever. Modem dosyasını sordum. Bu bizimki dedi! Onuda bilemiyorum ama sanki hocam senin dosyanın adı gibi bişey gördüm! Hlos molos lo! Ama seninmi bilemem günahına girmeyeyim adamın! Stabil oldu diye güncelleme bile yapmadım! Ancak 12.0.1.0 rkfmıxm sürümünde çok stabil oldu cihaz! Şuan 12.5.9.0 güncellemesi var! Biraz Bildirimler çok saçma duruyor bu sürümde! Güncellerim güncellemesinede sıkıntım şu eğer bu stabiliteyi kaybedersem ne yapıcam? Şimdi hocam sizden tek bir isteğim var. Ben bunu güncellemek istiyorum telefoncunun attığı dosya muhtemelen sana aittir. Bidaha onla yüz göz olmak istemiyorum! Şimdi Hocam senin sitede galiba 2 modem var. Biri türkiye sürümü için onu es geçiyorum. Diğeri miui 13 için muhtemelen benden miui 13 yüklememi isteyeceksin. Ancak bu sürüm miui 13 değil! Sıkıntı yaşarmıyım. Şuan şarj dahil gece modu Al vs herşey stabil volte eksikliği dışında on numero :) Bildirim gelince biraz gıcık ve kaşınıyorum :D Bana şu modemde yol göster hocam...

UYARI NOT: Bide arkadaşlar 12-13 veya 14. sayfaların birinde anlatılan .bin dosyasını image yapıp TWRP ile image yükleme seçeneğini seçip sakın ola ki en sondaki içinde root ile alakalı metinler geçen seçeneği seçip cihazın yazılımını bozmayın işe yaramıyor!

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Valla cihaz elimde kaldı bende durumu telefoncuya ayrıntılı anlattım bilgisayarım sağolsun zor günümde her zaman yanımda olduğundan fastbootta görmedi cihazı bu yüzden ne rom yükleyebildim nede modem! Telefoncu şunuda dedi ben senin qcn dosyanı kullanırım başka bir cihazınkini değil çok anlamıyorum bu qcn olayını o yüzden üstelemedim. Bilirsiniz bizim millet bildiği konuda biraz yüksekten konuşmayı sever. Modem dosyasını sordum. Bu bizimki dedi! Onuda bilemiyorum ama sanki hocam senin dosyanın adı gibi bişey gördüm! Hlos molos lo! Ama seninmi bilemem günahına girmeyeyim adamın! Stabil oldu diye güncelleme bile yapmadım! Ancak 12.0.1.0 rkfmıxm sürümünde çok stabil oldu cihaz! Şuan 12.5.9.0 güncellemesi var! Biraz Bildirimler çok saçma duruyor bu sürümde! Güncellerim güncellemesinede sıkıntım şu eğer bu stabiliteyi kaybedersem ne yapıcam? Şimdi hocam sizden tek bir isteğim var. Ben bunu güncellemek istiyorum telefoncunun attığı dosya muhtemelen sana aittir. Bidaha onla yüz göz olmak istemiyorum! Şimdi Hocam senin sitede galiba 2 modem var. Biri türkiye sürümü için onu es geçiyorum. Diğeri miui 13 için muhtemelen benden miui 13 yüklememi isteyeceksin. Ancak bu sürüm miui 13 değil! Sıkıntı yaşarmıyım. Şuan şarj dahil gece modu Al vs herşey stabil volte eksikliği dışında on numero :) Bildirim gelince biraz gıcık ve kaşınıyorum :D Bana şu modemde yol göster hocam...

UYARI NOT: Bide arkadaşlar 12-13 veya 14. sayfaların birinde anlatılan .bin dosyasını image yapıp TWRP ile image yükleme seçeneğini seçip sakın ola ki en sondaki içinde root ile alakalı metinler geçen seçeneği seçip cihazın yazılımını bozmayın işe yaramıyor!
O dosya uzantısını "img" olarak degiştirip Twrp den modem kısmını seçip mi yüklediniz?

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
hocam şu an sorun yaşamıyorsanız kalsın bu şekilde. twrp için müsait zamanda ayrı yükleme zipi oluştururum o şekilde yüklenmiyorsa.

siz bu şekilde kullanın, ne zaman güncelleme yapar sorun yaşarsanız o zaman bana ulaşırsınız, çözeriz sorununuzu

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
O dosya uzantısını "img" olarak degiştirip Twrp den modem kısmını seçip mi yüklediniz?
Evet öyle bir hata yaptım. Ama modem kısmını bilmiyorum sadece şöyle bişey hatırlıyorum zip olarak değilde image olarak seç diye bişey vardı onu seçtim orada 4-5 seçenek vardı boot ile başlayan hiçbiri olmadı sadece en sondaki oldu ondan sonra cihazım elimde kaldı!

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
hocam şu an sorun yaşamıyorsanız kalsın bu şekilde. twrp için müsait zamanda ayrı yükleme zipi oluştururum o şekilde yüklenmiyorsa.

siz bu şekilde kullanın, ne zaman güncelleme yapar sorun yaşarsanız o zaman bana ulaşırsınız, çözeriz sorununuzu
Seyranlı hocam Twrp zip şeklinde olanı müsait bi zamanınızda hazırlayabilirseniz çok makbule geçer. Biliyorsunuz artık yeni sürüm twrp ler şifre çözüyor,dahili hafızayı görüyor. Yeni romlarda Twrp den yüklenebilir şekilde fastboot değil de zip şeklinde yayınlanıyor, pc ye bağımlı kalmadan her yerde yeni romu twrp den yükleyip senin hazırladığın modemi de yine twrp den flashlamak bu şekilde çok büyük kolaylık olurdu :)

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7

Teşekkürler hocam ancak şöyle bir sorunum var! Şanlıurfanın göbeğinde 2022 de bulunduğum yerde altyapı yok! Yanlış anlamayın ha köye gidiyom orada var! Bizde yok :D Bide yerim neredeyse merkez! Bakın sütüne basarak söylüyoruk merkez ilçe değil direk merkez! Hani şu meşhur balıklıgöl civarı! O yüzden sıkıntı istesemde size ulaşamıyorum! pcye interneti telefondan veryorum. İmei repair yapabilseydim şu volteyide açardım ama sağlık olsun.

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Evet öyle bir hata yaptım. Ama modem kısmını bilmiyorum sadece şöyle bişey hatırlıyorum zip olarak değilde image olarak seç diye bişey vardı onu seçtim orada 4-5 seçenek vardı boot ile başlayan hiçbiri olmadı sadece en sondaki oldu ondan sonra cihazım elimde kaldı!
Bu şekilde mi yaptınız da olmadı?

Ekli dosyalar

• IMG_20220811_220307.jpg
    IMG_20220811_220307.jpg
    208,7 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20220811_220148.jpg
    IMG_20220811_220148.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 13

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Bu şekilde mi yaptınız da olmadı?
img uzantısı doğru ama o şekilde bişey yoktu. Ya şöyle anlatayım! Şimdi zip dosyasını basıp çekiyoruz ya sağa basmadan önce altta sağda bir yerde aynı butonda açık kapalı gibi şu yazıyordu zip olarak image olarak orada image olarak seçtiğinde zip dosyalarını göremiyorsun! uzantısı img olanlar çıkıyor. ben uzantısını img yaptığım için gördüm. Bastım Ama seninki gibi şeyler çıkmadı sadece hatırladığım(hatırlamaz olaydım) başındaki seçenek boot en alttaki sanki super user gibi bişeydi rootla alakalı hiçbiri olmadı sondaki oldu ondan sonra bozuldu

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,6 KB · Görüntüleme: 13

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
buyrun hocam, TWRP den yüklenebilen miui 13 modem dosyası. direk install deyip yükleyebilirsiniz

Üst Alt