Sohbet Redmi Note 10 Genel Özellikler Hakkında Sohbet

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Ben telefonu abartıyorum sandım ama demek ki abartmıyorum :) bu arada son cümle çok iyi. Bi de dikkatimi çeken şey şu uygulama açarken çok hızlı açıyor. Yani o animasyonu diyorum. Dün baya Bi zorladım ilk ekran süresi 7.30 saat oldu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba herkese iyi forumlar..

Cihazin 3 gun once 4/64 modelini 1700 TL ye satin aldim. Ve 3 gundur kamera,ses,pil,performans vb isler icin extreme seviyede cihazi deneyimliyorum..

Daha onceki cihazim ise. Redmi Note 9S'di. Kiyasalamalarim + ve - yonlerini yorumlamam 9S uzerinden olacak.

Sanirim bu konuda olan herkes cihaz ozelliklerini biliyordur. O yuzden buna deginmeyecegim.

+ VE - YÖNLERİ

EKRAN PANELİ AMOLED OLDUGU İCİN.. İPS EKRANDAN RENK CANLİLİGİ VE GUNES ALTİNDA VERDİGİ PERFORMANS OLARAK DAHA ONDE. USTELİK DOKUNMA HASSASİYETİ DAHA İYİ.

İSLEMCİ İSE SD 712 VE 720G ARASİNA KONUMLANDİRİLMİS DURUMDA. BEN PUB-G OYNAMİYORUM. AMA; MLB VE WİLD RİFT' İ SUREKLİ GUN İCİNDE UZUNCA SURELER OYNUYORUM. USTELİK NOTE 9S İLE AYNİ AYARLARDA AYNİ PERFORMANSTA. BU YUZDEN 720G İLE ARASİNDA UCURUM VAR DİYEMİYORUM.

KAMERALAR İSE BENZER. AMA FARKLİLİKLAR YOK DEGİL. NOTE 10'NUN ON KAMERASİ SALT PC BAKİS ACİSİNDAN İSE ARKA KAMERANİN CEKTİGİ FOTOGRAFLARİN NETLİGİ VE RENK DOYGUNLUGU DAHA İYİ.

BATARYASİ 5000 MAH AMA NOTE 9S'DEN COK DAHA KOTU BİR PERFORMANS SAGLİYOR. FAKAT BEN BUNU MİUİ 12 YE BAGLİYORUM.

33W İLE 1 SAAT 15 DK DA FULL SARJ OLUYOR..

NOTE 9S MONO OLMASİNA RAGMEN YUKSEK SESLİ BİR HOPARLORE SAHİPTİ. AMA NOTE 10 DAHA BERRARK VE İYİ SES VERİYOR. MALUM STEREO VAR.

CİHAZİN HAT CEKİM KALİTESİ NOTE 10 DA BİR TİK DAHA İYİ.

Su anda alisamadigim tek sey ekran boyutu. Bana gore ufak. Bu kadar ufak olacagini hic tahmin etmemistin 6.4'un.

Evet plaka konusu su anlik yok. Ama dikkat ederseniz bu normal degil mi? Henuz cihaza TWRP-ROOT bile yok. Belki alan daha BOOTLOADER kilidini acmadi. BOX ile SERVER kaydi deseniz BİSMİLLAH. Cunku cihaz daha ayini doldurmadi. Umudunuzu kirmayin ve XDA'yi bekleyin. :)

Ayrica soylemek istiyorum. Sonunda XİAOMİ kor olmayacagimiz nit degeri yuksek bir panel kullanmis REDMİ serisinde. :)

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Ben telefonu abartıyorum sandım ama demek ki abartmıyorum :) bu arada son cümle çok iyi. Bi de dikkatimi çeken şey şu uygulama açarken çok hızlı açıyor. Yani o animasyonu diyorum. Dün baya Bi zorladım ilk ekran süresi 7.30 saat oldu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Cidden su an eski cihazlari es gecersek F/P sozcugunu tam karsiliyor REDMİ NOTE 10 Bana gore REDMİ NOTE 8 ve REDMİ NOTE 9'dan daha basarili.

Ustelik su an 1700 TL.. Redmi Note 8 ve Note 9'un 1650 TL ye satildigi yerde REDMİ NOTE 10'dan baskasi yalan. Evet o konuda haklsiniz. Ama hala kamerada resim cektikten sonra ufak,tefek gecikme buglari var.

Yine iyi ben ilk gun 5.5 saat almistim. Dedim ne oluyor? Tabi sonrasi 8.5 :))

Ayrica eminim ki son cumleme katilan binlerce REDMİ kullanicisi vardir. Bu kadar da kor bir ekran yapilmaz ki. Sanki 1950' de siyah-beyaz tv izliyorum. Hadi bu abarti oldu. :) Ama renkler cidden kor ve isiktan yoksundu İPS'lerden gina gelmisti.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Ben hep amoled kullandığım için o eziyeti çekmedim :) ama Bi arkadaşta Redmi note 8 var di ben de mi 9t. Dedim senin ki ekranda benim ki ne.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Sizde de yakınlık sensörünün çalışmadığı oluyor mu, bir xiaomi klasiği olarak yeni çıkan tüm modellerde bu var sanırım. Bazı aramalarda ne yaparsam yapayım ekran kapanmıyor, bazılarında ise hiç sıkıntısız kapanıp açılıyor

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Daha o sorunu yaşamadım.
Sizde de yakınlık sensörünün çalışmadığı oluyor mu, bir xiaomi klasiği olarak yeni çıkan tüm modellerde bu var sanırım. Bazı aramalarda ne yaparsam yapayım ekran kapanmıyor, bazılarında ise hiç sıkıntısız kapanıp açılıyor
Hatta deneme amaçlı bir kaç defa arama yapıp baktım. Ama stabil çalışıyor.

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
289mb lık 12.0.5.0 güncellemesi otadan yayınlanmıştır.

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
289mb lık 12.0.5.0 güncellemesi otadan yayınlanmıştır.
Bu güncelleme sonrası temizleyici hatalı davranmaya başlamıştı neyseki geri bildirimle düzeltildi.Redmi note 10 kullanıcılarının bilgisine.

mi5834

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 10
Konular
0
imei atan oldumu cıhazlara telefonculardan

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
mi5834, Bu konuya sorabilirsiniz...

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Merhaba herkese iyi forumlar..

Cihazin 3 gun once 4/64 modelini 1700 TL ye satin aldim. Ve 3 gundur kamera,ses,pil,performans vb isler icin extreme seviyede cihazi deneyimliyorum..

Daha onceki cihazim ise. Redmi Note 9S'di. Kiyasalamalarim + ve - yonlerini yorumlamam 9S uzerinden olacak.

Sanirim bu konuda olan herkes cihaz ozelliklerini biliyordur. O yuzden buna deginmeyecegim.

+ VE - YÖNLERİ

EKRAN PANELİ AMOLED OLDUGU İCİN.. İPS EKRANDAN RENK CANLİLİGİ VE GUNES ALTİNDA VERDİGİ PERFORMANS OLARAK DAHA ONDE. USTELİK DOKUNMA HASSASİYETİ DAHA İYİ.

İSLEMCİ İSE SD 712 VE 720G ARASİNA KONUMLANDİRİLMİS DURUMDA. BEN PUB-G OYNAMİYORUM. AMA; MLB VE WİLD RİFT' İ SUREKLİ GUN İCİNDE UZUNCA SURELER OYNUYORUM. USTELİK NOTE 9S İLE AYNİ AYARLARDA AYNİ PERFORMANSTA. BU YUZDEN 720G İLE ARASİNDA UCURUM VAR DİYEMİYORUM.

KAMERALAR İSE BENZER. AMA FARKLİLİKLAR YOK DEGİL. NOTE 10'NUN ON KAMERASİ SALT PC BAKİS ACİSİNDAN İSE ARKA KAMERANİN CEKTİGİ FOTOGRAFLARİN NETLİGİ VE RENK DOYGUNLUGU DAHA İYİ.

BATARYASİ 5000 MAH AMA NOTE 9S'DEN COK DAHA KOTU BİR PERFORMANS SAGLİYOR. FAKAT BEN BUNU MİUİ 12 YE BAGLİYORUM.

33W İLE 1 SAAT 15 DK DA FULL SARJ OLUYOR..

NOTE 9S MONO OLMASİNA RAGMEN YUKSEK SESLİ BİR HOPARLORE SAHİPTİ. AMA NOTE 10 DAHA BERRARK VE İYİ SES VERİYOR. MALUM STEREO VAR.

CİHAZİN HAT CEKİM KALİTESİ NOTE 10 DA BİR TİK DAHA İYİ.

Su anda alisamadigim tek sey ekran boyutu. Bana gore ufak. Bu kadar ufak olacagini hic tahmin etmemistin 6.4'un.

Evet plaka konusu su anlik yok. Ama dikkat ederseniz bu normal degil mi? Henuz cihaza TWRP-ROOT bile yok. Belki alan daha BOOTLOADER kilidini acmadi. BOX ile SERVER kaydi deseniz BİSMİLLAH. Cunku cihaz daha ayini doldurmadi. Umudunuzu kirmayin ve XDA'yi bekleyin. :)

Ayrica soylemek istiyorum. Sonunda XİAOMİ kor olmayacagimiz nit degeri yuksek bir panel kullanmis REDMİ serisinde. :)
Sa hocam 712 demisinde normal redmi note 10da snapdragon 668 işlemci yokmu? Siz kimden aldınız bende 9s kullaniyorum

Üst Alt