Rehber Redmi Note 10 5G Çin Versiyonu

Hastech12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
3
Konuyu sadece bilgi vermek için açıyorum.
Rom atarken çok sıkıntı yaşayabilirsiniz cihaz bana global romla geldi Xiaomi uygulamaları için Endonezya romuna geçtim ondan sonra globale dönemedim. Öğrendimki Çin versiyonmuş. telefon brick oldu 2 gün boyunca açmaya uğraştım sonra kendi kendine edl moda girdi işlemciye bypass ile çıkarttım moddan herhangi bir şekilde fiziksel olarak işlem yapmadım telefona. Sonra tekrar Endonezya romu kurdum kullanmaya devam ediyorum şuan. Tavsiyem şudur ki
Bu telefonun çin versiyonundan uzak durun

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Konuyu sadece bilgi vermek için açıyorum.
Rom atarken çok sıkıntı yaşayabilirsiniz cihaz bana global romla geldi Xiaomi uygulamaları için Endonezya romuna geçtim ondan sonra globale dönemedim. Öğrendimki Çin versiyonmuş. telefon brick oldu 2 gün boyunca açmaya uğraştım sonra kendi kendine edl moda girdi işlemciye bypass ile çıkarttım moddan herhangi bir şekilde fiziksel olarak işlem yapmadım telefona. Sonra tekrar Endonezya romu kurdum kullanmaya devam ediyorum şuan. Tavsiyem şudur ki
Bu telefonun çin versiyonundan uzak durun
Siz bootloader kilidi kapattınız yanlışlıkla galiba değilmi?

Linurice

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Poco M3 Pro 5G
Konular
1
Çin versiyonunun adı "Camellia" iken, Global versiyonunun adı "Camellian" fakat, burada bir problem var ki Çin versiyonu -camellia- sadece Çin ve Hindistan ROM'una sahip. Diğer versiyon -camellian- ise global, Endonezya gibi romlara sahip. Yani şu an mesajınız çelişiyor gibi geldi bana. En azından telefona donanımları gösteren bir uygulama indirip camellian mı camellia mı ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Hastech12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
3
Çin versiyonunun adı "Camellia" iken, Global versiyonunun adı "Camellian" fakat, burada bir problem var ki Çin versiyonu -camellia- sadece Çin ve Hindistan ROM'una sahip. Diğer versiyon -camellian- ise global, Endonezya gibi romlara sahip. Yani şu an mesajınız çelişiyor gibi geldi bana. En azından telefona donanımları gösteren bir uygulama indirip camellian mı camellia mı ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Tabi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O yüzden cihazınız brick olmuş bl kapatmasaydiniz %90 ihtimalle cihaz açılacaktı...
Bl kilidi açıkken de global rom çalışmadı sadece Endonezya çalışıyor ve muhtemelen Çin sürümü de çalışır.
Peki merak ettiğim şey Çin sürümü MIUI 13 yüklersem eğer şebeke sorunu veya başka bir sorun yaşar mıyım? Ve bu telefon her yerde 3 kameralı gösterirken 2 kameraya sahip sanırım Çin versiyonunda 2 kamera var

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-05-08-05-14-05-381_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_2022-05-08-05-14-05-381_com.cpuid.cpu_z.jpg
    225,2 KB · Görüntüleme: 102

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bu cihaz başta çıktığı zaman rom kurup sizin maceranızdan yaşadım bende. Sorun Aslında Çok basit ilk defa yaşayan biri için çok zor ve sıkıcı bir süreç. Çin Modelinde Direk Endonezya Kurdum cihaz açılmadı ve dm verity hatası verdi açılışta güç tuşuna bir kere basarsanız cihaz açılması lazım (bende açılmamıştı) sonra 4pda dan okudum ki Çin modelinde İlk önce Çin romu kurup sonra EAA avrupa romu ve en sonunda Endonezya ya geçiş sorunsuz Yapılabilir. Bende Aynısını yaptım sorunu öyle çözmüştüm. Çok problemli cihaz.

Hastech12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
3
Bu cihaz başta çıktığı zaman rom kurup sizin maceranızdan yaşadım bende. Sorun Aslında Çok basit ilk defa yaşayan biri için çok zor ve sıkıcı bir süreç. Çin Modelinde Direk Endonezya Kurdum cihaz açılmadı ve dm verity hatası verdi açılışta güç tuşuna bir kere basarsanız cihaz açılması lazım (bende açılmamıştı) sonra 4pda dan okudum ki Çin modelinde İlk önce Çin romu kurup sonra EAA avrupa romu ve en sonunda Endonezya ya geçiş sorunsuz Yapılabilir. Bende Aynısını yaptım sorunu öyle çözmüştüm. Çok problemli cihaz.
Çin romu kurduktan sonra Camellian Global kurabilir miyim direkt?

selahattin2021

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selajhttin
Cihazım
ixiaomi note 10
Konular
0
bende redmo note 10 5g vaR 2G ve 3G çalışmıyor 4.5 de sorun yok çözümü varmnı

Üst Alt