Soru Redmi K60 / Poco F5 Pro

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Eu stabil şarj konusunda iyi ancak oyunlarda ve YouTube da bana elite rom daha iyi geldi eu da YouTube da gezinirken takılmalar oluyordu magisk modülü kurmak durumunda kalıyordum
Elite rom YouTube 120hz desteği olduğu için daha iyi eu ise 60hz çalıştırdığı için şarj konusunda öne çıkıyor bu denli performanslı cihazda önerim full ayarlarda kullanmak daha iyi qwhd paneli açmak ekran parlaklığı oranı yüzde 70 ve üstü kullanmak ve varsayılan yenileme hızını 120hz sabit yapmak tabi ki aı görüntü modunu full kullanmak cihazın değerini hissettiriyor tek dezavantajı durum bu cihaz için ilerleyen zamanlarda orjinalin batarya bulmak olacaktır buda en az üst seviyede 3 yıllık batarya deneyimi sunar eğer ki cihazı günlük kullanım için alacak kişiler varsa tavsiyem global romda kullanmaları

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Çin romunu biraz önce denedim k60 cihazımda inanın mükemmel kaliteli ve görselliği çok iyi seviyede global romdan daha stabil ve kararlı tek sorunu dil seçeneği kısıtlı olması nedeniyle can sıkıyor İngilizce kullanmak benim için sorun değil ancak İngilizce kullanırken bile çince yazıya denk gelmek kötü görsel deneyim sunuyor Xiaominin acilen tüm global romlara desteğini kesip çin romunun dil seçeneğini arttırması onu global pazarda daha ileriye götürebilir play store ile çok uğraştım ama kuramadım farklı cihazımda çin romunu kurarken bu sorun olmuyordu kurma işlemlerinde bilgiliyim ve internet konusunda aynı bölgede deneme yaptım global romda internet kullanımı sorunsuz ancak çin romunda internet kullanımında sorun vardı sebebini bilemiyorum telefon bilgileri kısmındaki ayarla ikiside aynıydı sorun çin romu kaynaklı

canerbulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
K20 pro
Meslek
memur
Konular
5
Çin romunu biraz önce denedim k60 cihazımda inanın mükemmel kaliteli ve görselliği çok iyi seviyede global romdan daha stabil ve kararlı tek sorunu dil seçeneği kısıtlı olması nedeniyle can sıkıyor İngilizce kullanmak benim için sorun değil ancak İngilizce kullanırken bile çince yazıya denk gelmek kötü görsel deneyim sunuyor Xiaominin acilen tüm global romlara desteğini kesip çin romunun dil seçeneğini arttırması onu global pazarda daha ileriye götürebilir play store ile çok uğraştım ama kuramadım farklı cihazımda çin romunu kurarken bu sorun olmuyordu kurma işlemlerinde bilgiliyim ve internet konusunda aynı bölgede deneme yaptım global romda internet kullanımı sorunsuz ancak çin romunda internet kullanımında sorun vardı sebebini bilemiyorum telefon bilgileri kısmındaki ayarla ikiside aynıydı sorun çin romu kaynaklı
bende tekrar globale geçtim.bloatware işlemi yapmadım sadece chrome ve mi tarayıcıyı kaldırdım twrp magisk adaway ve customiuzer kurdum sonuçlara tekrar bakacağım. çin romunu türkçe yapma vardı sitede olmuyor mu o şekilde?

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
8 gen işlemci ile youtube de takılmak ..milleti romdan roma koşturmak...ah xiaomi adam olmazsın.Baskalarının snapdrogn 730 ile verdiği performansı verecek neredeyse

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
bende tekrar globale geçtim.bloatware işlemi yapmadım sadece chrome ve mi tarayıcıyı kaldırdım twrp magisk adaway ve customiuzer kurdum sonuçlara tekrar bakacağım. çin romunu türkçe yapma vardı sitede olmuyor mu o şekilde?
Türkçe yapmak yeterli olmuyor sorun çince kodlamanın yapılması ve denk olmayan dil bileşenlerinde açık bırakması ek klarak play storenin diğer romlardaki gibi desteğinin olmaması diğer bir konu internet hızında stabil değerler alamadım mobil veride
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yout
8 gen işlemci ile youtube de takılmak ..milleti romdan roma koşturmak...ah xiaomi adam olmazsın.Baskalarının snapdrogn 730 ile verdiği performansı verecek neredeyse
YouTube için elite rom tavsiye ederim ve haklısınız YouTube için 120hz desteğini vermemeleri saçmalık pilden tasarruf düşüncesi var galiba

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Arkadaşlar elite rom ve eu rom için antutu testi yaptım. Eu rom pil olarak bir tık daha iyi. Performans olarak pek fark göremedim. Bilgi olarak resimleri paylaşıyorum.
EliteRom - Poco F5 Pro olarak
Eu Stabil Rom - Redmi K60 olarak görünüyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
K60 Pro'yu işlem yapılmış şekilde ve güvenilir olarak nereden satın alabilirim?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Herkese merhabalar.
Öncelikle yönetici/adminlere sesleniyorum. Artık bu telefon için bir bölüm açabilir misiniz
Şimdi soruma geleyim. Bu telefonda kimler hangi rom kullanıyor. Batarya odaklı en iyi rom hangisidir. Ben şu an Eu Stabil son sürümdeyim. Şimdiden teşekkürler.
hocam uzun ekran görüntüsünü nasıl aldınız konuyla alakasız ama

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
13
Çin romunu biraz önce denedim k60 cihazımda inanın mükemmel kaliteli ve görselliği çok iyi seviyede global romdan daha stabil ve kararlı tek sorunu dil seçeneği kısıtlı olması nedeniyle can sıkıyor İngilizce kullanmak benim için sorun değil ancak İngilizce kullanırken bile çince yazıya denk gelmek kötü görsel deneyim sunuyor Xiaominin acilen tüm global romlara desteğini kesip çin romunun dil seçeneğini arttırması onu global pazarda daha ileriye götürebilir play store ile çok uğraştım ama kuramadım farklı cihazımda çin romunu kurarken bu sorun olmuyordu kurma işlemlerinde bilgiliyim ve internet konusunda aynı bölgede deneme yaptım global romda internet kullanımı sorunsuz ancak çin romunda internet kullanımında sorun vardı sebebini bilemiyorum telefon bilgileri kısmındaki ayarla ikiside aynıydı sorun çin romu kaynak
Şimdi siz demişsiniz play store yok diye ancak benim kullandığım romda mevcut. Keza orijinal romu da bu. Ana ekranda yoktu. Mistore den güncelleme varmış yaptım geldi ana ekrana. Güncellemeler 60 tane filandi. Bitince hem ayarladan hemde mi store içinden gereksiz herşeyi sildim.

Gboard ve brave yükledim. Birde call of duty. Oyun cihaz olduğu için. Daha önce global ve eu denedim.En stabil olan rom şuan çin romu herhalde. Bariz fark var çin romunda. Bir kere gameturbosu bile değişik. Ve combo modu filan var. Şarj süresi olarak da bence şuan en ideali diyebilirim. Keza sadece oyun için kullanıyorum cihazı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-10-18-19-33-25-517_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-10-18-19-33-25-517_com.android.settings.jpg
    268,3 KB · Görüntüleme: 32
Üst Alt