Soru Redmi K40 Gaming için ENG ROM mevcut mu?

Kutuzov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
ingilizce kullanmakta sorun yok fakat Çin ROM unda google uygulamaları varmı onu merak ediyorum bende 2 hafta önce aldım cihazı kendi içinde yarı türkçe yarı ingilizce bi rom var herşey normal fakat google play services yok mesela ayrıca safetynet test inden de kalıyor google play den netflix vs indiremiyorum.
Evet Google uygulaması var. Çin getapps uygulamasından kolayca yükleniyor

PromHeda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi Note 16GB
Konular
0
hindistan versiyonuna çevirdim led zaten önemli değil benim için nfc yi de istanbul kart gibi şeylerde kullanıyordum eğer sıkıntı yaratırsa bana çin romuna geçicem teşekkür ederim konu için gerçekten yardımcı oldu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hindistan versiyonuna çevirdim led zaten önemli değil benim için nfc yi de istanbul kart gibi şeylerde kullanıyordum eğer sıkıntı yaratırsa bana çin romuna geçicem teşekkür ederim konu için gerçekten yardımcı oldu
netflix hala yok google play de bilgisi olan varmı neden desteklemiyor bi türlü

çin sürümüne geçsem çözebilirmiyim sanırım sorun safetynet den dolayı ama onu düzeltmek için de magisk gerekiyor

Son düzenleme:

Kutuzov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3

çin sürümüne geçsem çözebilirmiyim sanırım sorun safetynet den dolayı ama onu düzeltmek için de magisk gerekiyor
Netflix apk olarak yükleyebilirsiniz sadece

PromHeda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi Note 16GB
Konular
0
apk olarak da eklesem bu uygulama cihazınızı testeklemiyor diyor anca eski sürüm bi netflix kullanabiliyorum ondada kısayollar yok ayrıca hd kullanmamı engelliyor

Kutuzov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
apk olarak da eklesem bu uygulama cihazınızı testeklemiyor diyor anca eski sürüm bi netflix kullanabiliyorum ondada kısayollar yok ayrıca hd kullanmamı engelliyor
Evet HD yok zaten. L1 sertifikası yok anladığım kadarıyla.

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
2 tane K40 ı dün elime alıp incelediğimde cihazlar redminin olmasına rağmen 2 sininde poco yazılımıyla açıldığını farkettim ve bootloaderleri de açıktı diğer açılış videolarına baktığımda mıuı arayüzü vardı. Bildiğiniz poco yazılımı yüklenmiş cihazlara Bu işte bir anormallik var ama anlamadım.

melihmo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
1
2 tane K40 ı dün elime alıp incelediğimde cihazlar redminin olmasına rağmen 2 sininde poco yazılımıyla açıldığını farkettim ve bootloaderleri de açıktı diğer açılış videolarına baktığımda mıuı arayüzü vardı. Bildiğiniz poco yazılımı yüklenmiş cihazlara Bu işte bir anormallik var ama anlamadım.
Cihazın Çin ismi Redmi K40 GE, Hindistan ismi Poco F3 GT. Farklılık bundan dolayı.

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
Cihazın Çin ismi Redmi K40 GE, Hindistan ismi Poco F3 GT. Farklılık bundan dolayı.
Bildiğiniz arada ki donanım ve yazılımla ilgili bir fark varmı mesela poco x3 hindistan varyantının bataryası 6.000 lik ve NFC yoktu ama üzerinde karna rom olmasına rağmen her ikisine de güncellemede surya rom yükleniyordu ve her ikisi de mıuı arayüzüne sahip oluyordu. K40 da ki durum ise hindistan varyantında POCO arayüzüne sahip olurken Çinde ki varyantında Redmi mıuı arayüzü var.

Son düzenleme:

melihmo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
1
Bildiğiniz arada ki donanım ve yazılımla ilgili bir fark varmı mesela poco x3 hindistan varyantının bataryası 6.000 lik ve NFC yoktu ama üzerinde karna rom olmasına rağmen her ikisine de güncellemede surya rom yükleniyordu ve her ikisi de mıuı arayüzüne sahip oluyordu. K40 da ki durum ise hindistan varyantında POCO arayüzüne sahip olurken Çinde ki varyantında Redmi mıuı arayüzü var.
Donanım olarak tek fark Hindistan sürümünde NFC olmaması, bunun dışında telefon yüzde yüz aynı donanımla geliyor iki sürümde de. Hint'te NFC uygulaması inaktif olarak kurulu bir türlü etkinleştiremedim ama :). Yazılım olarak Hint ROM'unu global kabul edebiliriz şu an TR dil desteği sebebiyle. Ben fake, Hint ve Çin romlarından Çin'i tercih ediyorum, batarya ve oyun performansı daha iyi. Hint ROM'unda batarya optimasyonu sanki bir tık aşağı.

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
eng rom şu an yok ama olacaktır büyük ihtiamalle size tavsiyem rom atılmadan önce MUTLAKA sistem ve vendor yedeği alın ( TWRP gibi recovery projeleri üzerinden ) çünkü aynı telefonu kullanan bir çok kişi rom değişiminden sonra bir daha aynı romu bulamamaktan şikayetçi ve rom attıklarından dolayı pişmalar

modeliniz için eng romun çıkıp çıkmadığını buradan konrol edebilirsiniz :
Selamlar bende almak istiyorum dediğiniz gibi full yazılımı nasıl yedek alırım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Üst Alt