Soru Redmi K40 Gaming için ENG ROM mevcut mu?

onbeskarakterli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Elimdeki cihazı rootlamayı ve modem yedeği alıp silmeyi başarabildim. Yalnız meta modu açamadım bir türlü.

Infinity box son sürümü ile Dimensity 1200 desteğini getirdi ama elimde kullanma imkanım yok ne yazık ki. Modem meta kullanmak için de meta moduna girmesi gerekiyor sanırım. ENG ROM ile mümkün olur diye düşünüyorum.

Elimdeki nvram ve nvdata yedeği ile IMEI tamiri yapılabilir mi acaba yoksa program şart mı?

Kutuzov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Elimdeki cihazı rootlamayı ve modem yedeği alıp silmeyi başarabildim. Yalnız meta modu açamadım bir türlü.

Infinity box son sürümü ile Dimensity 1200 desteğini getirdi ama elimde kullanma imkanım yok ne yazık ki. Modem meta kullanmak için de meta moduna girmesi gerekiyor sanırım. ENG ROM ile mümkün olur diye düşünüyorum.

Elimdeki nvram ve nvdata yedeği ile IMEI tamiri yapılabilir mi acaba yoksa program şart mı?
Eng rom mevcut değil daha maalesef.

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
eng rom şu an yok ama olacaktır büyük ihtiamalle size tavsiyem rom atılmadan önce MUTLAKA sistem ve vendor yedeği alın ( TWRP gibi recovery projeleri üzerinden ) çünkü aynı telefonu kullanan bir çok kişi rom değişiminden sonra bir daha aynı romu bulamamaktan şikayetçi ve rom attıklarından dolayı pişmalar

modeliniz için eng romun çıkıp çıkmadığını buradan konrol edebilirsiniz :

onbeskarakterli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
eng rom şu an yok ama olacaktır büyük ihtiamalle size tavsiyem rom atılmadan önce MUTLAKA sistem ve vendor yedeği alın ( TWRP gibi recovery projeleri üzerinden ) çünkü aynı telefonu kullanan bir çok kişi rom değişiminden sonra bir daha aynı romu bulamamaktan şikayetçi ve rom attıklarından dolayı pişmalar

modeliniz için eng romun çıkıp çıkmadığını buradan konrol edebilirsiniz :
Açıkçası telefonla gelen ROM Çin romunun Türkçe haliydi ve ben çoktan sıfırladım çünkü telefona yönetici atanmıştı ve bazı özelliklere giremiyordum. Bir nevi malware gibi düşünülebilir.

Hindistan romu özellik olarak hem sade hem Google uygulamaları ile geldiğinden bana hitap ediyordu ama arka led ve NFC olmadığı için Çin romu kurdum ve İngilizce kullanıyorum şu an.

Hindistan romuna NFC ve led özelliğini ekleseler çok memnun kalırdım ve onu kullanırdım. Şu an tek sıkıntım IMEI. Tahminim 1 2 hafta içinde haberi gelir onun da. Evde yapmak zor olacak gibi bu sefer.

ÖnerCu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6.0
Cihazım
REDMİ PRO
Konular
2
Çin romlarını Türkçe'ye çevirmenin yolu vardı bi araştırın derim ayrıca bende gelen romda LED çalışmıyor güncelleme almıyor telefonun içinde gelen rom

onbeskarakterli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Çin romlarını Türkçe'ye çevirmenin yolu vardı bi araştırın derim ayrıca bende gelen romda LED çalışmıyor güncelleme almıyor telefonun içinde gelen rom
İngilizce benim için sıkıntı değil ama Xiaomi yazılımları çok fazla ve bazıları Çince. Onun dışında her şey sorunsuz çalışıyor.

ucarbilgisayar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 6 | 128G
Konular
0
Merhaba, bende bugün bu cihazdan aldım dediğiniz gibi bazı özellikler çalışmıyor LED ve NFC gibi ve dili tamamen TR değil. Yönerici atanıp atanmadığını nereden görebilirim. Mi kilit durumunda birşey yazmıyor.

Açıkçası telefonla gelen ROM Çin romunun Türkçe haliydi ve ben çoktan sıfırladım çünkü telefona yönetici atanmıştı ve bazı özelliklere giremiyordum. Bir nevi malware gibi düşünülebilir.

Hindistan romu özellik olarak hem sade hem Google uygulamaları ile geldiğinden bana hitap ediyordu ama arka led ve NFC olmadığı için Çin romu kurdum ve İngilizce kullanıyorum şu an.

Hindistan romuna NFC ve led özelliğini ekleseler çok memnun kalırdım ve onu kullanırdım. Şu an tek sıkıntım IMEI. Tahminim 1 2 hafta içinde haberi gelir onun da. Evde yapmak zor olacak gibi bu sefer.

Kutuzov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Merhaba, bende bugün bu cihazdan aldım dediğiniz gibi bazı özellikler çalışmıyor LED ve NFC gibi ve dili tamamen TR değil. Yönerici atanıp atanmadığını nereden görebilirim. Mi kilit durumunda birşey yazmıyor.
Mi kilit zaten açık geliyor telefonlar. Çin romu yüklerseniz eğer her şey sıkıntısız bir şekilde çalışıyor.

onbeskarakterli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Bende kalıcı bildirim geliyordu iş profili kilitlendi açmak için dokunun diye ve benim şifremi kabul etmiyordu. Kendi içinde gelen rom ile kullanmanızı önermem. Xiaomi tarafından çıkarılan rom değil o. Cihazın bootloader kilidini kim açtıysa onun attığı büyük ihtimalle. Ona da ne kadar güvenilir siz hesap edin. Türkçe istiyorsanız Hindistan, İngilizce kullanabilirim diyorsanız Çin ROMu atmanızı öneririm MiFlash ile. Atarken alt kısımdan clean all seçin. Clean all and lock seçmemeye özellikle dikkat edin.

PromHeda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi Note 16GB
Konular
0
ingilizce kullanmakta sorun yok fakat Çin ROM unda google uygulamaları varmı onu merak ediyorum bende 2 hafta önce aldım cihazı kendi içinde yarı türkçe yarı ingilizce bi rom var herşey normal fakat google play services yok mesela ayrıca safetynet test inden de kalıyor google play den netflix vs indiremiyorum.

Üst Alt