Yardım Redmi K20 Pro Isınma Sorunu

Berker2004

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berker
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Herkese merhaba.Redmi k20 pro cihazımda 10-15 dk oyundan sonra 55-60 dereceye kadar çıkıyor ve bu ısılarda kalıyor sizlerde durum nasıl bu cihaz için normal değerler mi ? Bana fazla geldi.Global 10.3.3 kullanıyorum

burakby

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi9 SE
Konular
10
Sıkıntı burada hocam bence. Çünkü bir önceki sürümde android sistemi %3 falan tüketiyordu bende. Ama garip olan şu: arkadaşımda aynı telefon var, 10.3.3 güncellemesini yapmasına rağmen android tüketimi halen çok düşük seviyelerde...
Bende anlamış değilim Bi anormallik var şu miui 11 gelseydi keşke
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O zaman ekleyeyim ben HD aşırı da oynuyorum :)

Masik K20 Pro için mevcut mu ki?
Hocam Bi yerde okumuştum yanlışım yoksa olacaktı miui11 android 10

Çok pardon mi room muş okuduğum masik x Mi9t pro için romu henüz yok

Oyla:

Berker2004

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berker
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Ben mi flash ile temiz kurulum yapıp global 10.3.3.0 attım ve uzun süredir kullanıyorum telefon ısınmıyor en çok oyun oynadığımda 38 derece gördüm

Oyla:

durotan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Buğra
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yönetici
Konular
6
Ben mi flash ile temiz kurulum yapıp global 10.3.3.0 attım ve uzun süredir kullanıyorum telefon ısınmıyor en çok oyun oynadığımda 38 derece gördüm
Evet bende aynı romu kullanıyorum şuan sıkıntı yok. Cihaz Mi 9T Pro 6/128.

Oyla:

Cevik35.5

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi9t pro
Konular
1
Dostum telefona çok hakim değilim. Benimde ısınma sorunum var . Bu temiz kurulum olayını nasıl yapabiliriz acaba.

Oyla:

Furkan Bektaş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
10
Dostum telefona çok hakim değilim. Benimde ısınma sorunum var . Bu temiz kurulum olayını nasıl yapabiliriz acaba.
Hocam forumda konusu var. Mi flash adıyla aratırsanız rehberini bulursunuz.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Bu program ile yaparsınız hocam

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hangi grafik ayarlarında oynadığınızı bilemem ama doğal olarak yüksek grafik ayarları ısınma yaratıyor. Cihaz aynı anda hem internete bağlanmaya çalışıyor, hem yüksek parlaklıkta kullanıyorsanız bu da etkileyebilir ayrıca bir de yüksek grafik ayarları ve yüksek fps buna neden oluyor. Mi Room ile Mi 9T kullandım Call of Duty'de yüksek ayarlarda bariz ısınıyordu. Şu an global romlu Mi 9T Pro kullanıyorum yüksek ayarlardayken belli edici şekilde ısınıyor ama elinizi yakmıyor tabii ki de. Abartı ısınması yok. Romlarla pek alakası yok bunun. Aşağı yukarı her cihaz benzer oranlarda benzer koşullarda ısınıyor yani.

Oyla:

Cevik35.5

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi9t pro
Konular
1
Hangi grafik ayarlarında oynadığınızı bilemem ama doğal olarak yüksek grafik ayarları ısınma yaratıyor. Cihaz aynı anda hem internete bağlanmaya çalışıyor, hem yüksek parlaklıkta kullanıyorsanız bu da etkileyebilir ayrıca bir de yüksek grafik ayarları ve yüksek fps buna neden oluyor. Mi Room ile Mi 9T kullandım Call of Duty'de yüksek ayarlarda bariz ısınıyordu. Şu an global romlu Mi 9T Pro kullanıyorum yüksek ayarlardayken belli edici şekilde ısınıyor ama elinizi yakmıyor tabii ki de. Abartı ısınması yok. Romlarla pek alakası yok bunun. Aşağı yukarı her cihaz benzer oranlarda benzer koşullarda ısınıyor yani.
Akıcı aşırı grafik ayarları aslında yüksekte değil. 20 dakika içerisinde 60 dereceleri görüyorum. Bazen az ısınıyor ama bazen elimi yakacak gibi oluyor.

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Akıcı aşırı grafik ayarları aslında yüksekte değil. 20 dakika içerisinde 60 dereceleri görüyorum. Bazen az ısınıyor ama bazen elimi yakacak gibi oluyor.
Daha o kadar ısındığını görmedim gerçi bu kavramlar da göreceli. Batarya veya CPU ısısı olarak baktığında 60 derece kabul edilebilir bir ısıdır benim de yüksek ayarlara çektiğimde oluyor bu. Full grafik ayarlarında HDR ve de en yüksek FPS ile yüksek parlaklıkta benim de cihaz kayda değer ısınıyor ve batarya hızlı düşüyor. Hep orta ayarlarda ve 60 fps sabit oynarım hem şarjım bitmez hem cihaz ısınmaz zorlanmaz.

Oyla:

Berker2004

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berker
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Ben günde 2-3 saat pubg mobile oynuyorum normalde ayarları akıcı 60fps şeklinde oynuyorum hiç ısınmıyor hdr 60 fps oynayıncada 1 saat sonra ısınıyor 40 derece civarı oluyor

Oyla:
Üst Alt