Rehber Redmi K20 Pro cihazı Global sürüme ( MI 9T Pro ) Dönüştürme Rehberi

digi_boy2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
1
ni 9t pro global rom. iki farklı yerden de yükledim sonuç aynı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şu anda aynı sıkıntı bende de var tema değiştirsem bile değişmiyor öyle mavi kalıyor
o zaman şimdilik en iyisi eu rom'da kalmak

Dentrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
3
Elinize sağlık, sanırım bu 10.3.1 sürümü. En güncel 10.3.X sürümünü kurarsak da işe yarar mı? Android Q 10.5 kullanıyorum bayağı alıştım ama bazı özellikler gidecek gibi görünüyor.

ademirhan0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
K20 Pro
Konular
4
teşekkürler.

muhtemelen sizde tema değiştirdiğinizde 'arama', 'mesaj', ve 'kişi' logoları değişmeyecek ve böyle mavi kalacak
Evet maalesef, Xiaomi nin kendi mesaj uygulamasının APK sını bulup kurmayı düşünüyorum

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
teşekkürler.

muhtemelen sizde tema değiştirdiğinizde 'arama', 'mesaj', ve 'kişi' logoları değişmeyecek ve böyle mavi kalacak
Orada bir hata var mutlaka hocam. Saf Android gibi o kısım.

Dentrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
3
pendroz ROM 'u dediğiniz gibi kurdum. Fakat şebeke hala mevcut değil. Üstelik SIM kartı takınca yaklaşık 10sn. sonra WiFi gidiyor, SIM çıkartılıncaya kadar geri gelmiyor. :(

socrates3000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yasin
Cihazım
mi 8 explorer
Konular
2
Merhaba,

Son günlerde forumumuzda K20 Pro cihaz problemleri konuları oldukça arttı.Cihaz çok yeni olduğu için tam uyumlu bir TWRP sürümü henüz piyasada bulunmadığından dolayı bir çok kullanıcımız cihazını brick konumuna düşürdü,Modem dosyası uyumsuzluğu sebebi ile şebeke problemleri yaşayanlar oldu.Şimdilik MIUI Türkiye olarak tavsiyemiz uygun stabil bir TWRP sürümü yapılana kadar cihazlarınıza Global kararlı sürümü yükleyerek bu geçiş dönemini sıkıntısız olarak geçirmeleridir.

Redmi K20 Pro cihazının global versiyonu olan MI 9T Pro için Global rom dosyaları paylaşıldı.Aşağıdaki rehber sayesinde K20 Pro cihazınızı global bir MI 9T Pro'ya nasıl dönüştürebileceğinizi en basit hali ile anlatmaya çalışacağım.

İşlem öncesi Tüm verilerinizi yedeklemeyi unutmayın !!!

Sıkça sorulan sorular

* Bu işlemi yaparsam IMEI silinirmi ?

- Hayır işlem sırasında silinmez.

* Bu işlemden sonra artık Rom Güncellemelerini Otomatik olarak sorunsuz alabilirmiyim ?

- Evet

Dip not : Cihazınız Gayrı resmi yollardan kayıt edilmiş bir cihaz ise global sürüm kullanmaya başladıktan sonra cihaz içerisinden fabrika ayarlarına döndürmediğiniz sürece IMEI silinmesi gibi bir durum yaşanmayacaktır.

Hazırlık

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Bootloader kilidinizin açık olması gerekmektedir.Eğer kapalı ise aşağıdaki konudan yardım alarak kilidinizi açabilirsiniz.

Rehber - Mi9 Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım

Kurulması Gereken Sürücü ve programlar

Mi Flash Tools v20160401 (Win 64 bit)

Mi Flash Tool 20160401 – Xiaomi Tools

QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit

QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit – Xiaomi Tools

ADB Installer

ADB Installer – Xiaomi Tools

Global sürüm Fastboot rom dosyası

7-zip veya Winrar

Kurulum

* PC üzerinde MI Flash programının kurulumu ve diğer sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra indirdiğiniz .tgz uzantılı rom dosyasını winrar veya 7-zip yardımı ile açıp klasör haline getiriyoruz ( Rom dosyaları paketlenirken 2 kere sıkıştırılıyor dosyayı 2 kere açınız klasör hali gözükecektir)

* Sorunsuz bir yükleme olması adına rom klasörünü bilgisayarınızın C: sürücüsünde Rom isminde bir klasör oluşturarak içerisine taşıyın.

* Telefonunuzu kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın.

1554197269229-png.45264

* Ekranda fastboot yazısını ve tamirci mitu'yu gördükten sonra tuşları bırakın ve MI flash programını çalıştırın ve telefonu bilgisayara usb kablo ile bağlayın.( Tercihen USB 2.0 Portu kullanın)

1554197290754-png.45265

* Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. MI flash Programı telefonu görecektir.

* " Select " butonundan Yerel Disk C'nin içinde oluşturduğunuz klasöre gelip ilgili rom klasörünü gösterip seçin.

* " Clean All veya Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

* Yükleme tamamlandığında cihaz yeniden başlayıp kurulum ekranınına gelecektir.

İlgili işlemleri yaparken takıldığınız noktada yardımcı olabilmesi amacı ile video rehberi aşağıya bırakıyorum.Yukarıda yazılanları okuduktan sonra zaten videoyu izlerken olayın mantığını rahatça kavrayabilirsiniz.

VIDEO

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

üstad selamlar. cihaz fastboot ta kaldı. yardımcı olabilir misiniz lütfen

Üst Alt