Rehber Redmi K20 Pro cihazı Global sürüme ( MI 9T Pro ) Dönüştürme Rehberi

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
merhaba,

bahsedilen rom mi 9t pro için yayınlanmış bir rom evet haklısınız. tüm özellikleri aynı olduğu için aynı zamanda redmi k20 pro romu da olmuş oluyor fakat, official cin romunu ingilizce olarak ve daha sonra yüklediğim eu romu türkçe olarak uzun süre kullandım. redmi markası kendisi için globalde bu romu yayınlamış olmamalı diye düşünüyorum. çünkü arada farklılıklar var.
2. bir konu ise madem twrp yüklemelerinde uyumsuzluk var başka bir yöntemle yükleme yapabilir miyiz?

Malesef TWRP grubu uzun zamandır resmi olarak sürüm güncellemesi veya yeni cihaz eklemeleri yapmıyorlar.Mevcut tüm TWRP sürümleri gönüllü geliştiricilerin kendi çabaları ile Xiaomi kaynak kodları kullanılarak yapılıyor.Zamanla TWRP sürümlerindeki uyumsuzluklar çözülecektir.Şuan bir geçiş döneminde cihaz Android 9 dan Android 10 doğru geliyor mevcut TWRP sürümleri Android 9 kernel kodlarından yaralanırak yapıldığı için Android 10 Kernel kodları yayınlanana kadar her 2 rom arasındaki geçiş işlemleri risk teşkil etmekte.

Redmi markasını Xiaomiden ayırma sebebleri açıklanırken fiyat performans cihazlarını ayrı bir markada satarak pazardaki Xiaomi çin malı ucuz düşük donanım cihaz algısını yıkmaktı.MI modellerinde yeni amaçlarının fiyat performans olmadığını daha yüksek fiyatlara daha iyi donanım sağlayacaklarını açıklamışlardı.

Fakat Redmi etiketi ile orta ve üst segment cihazları sadece Hindistan ve çin pazarında satmaya karar verdiler.Aynı cihazların diğer piyasalardaki isimleri MI olarak devam ediyor.MI 9 serisinde avrupada güzel satış rakamları yakalandı bu ismi kullanarak satış politikalarını bu yönde devam ettiriyorlar.Yakında zamanda çinde Meitu markası ile ortaklık yapılarak çıkarılan CC9 serisi globale MI 9 Lite adı ile satışa sunulması planlanıyor.Yani çin ve hindistan harici ülkelerde MI markasının ekmeğini yemeye devam edecekler.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Hocam eline sağlık. Çok güzel anlatmışsın.
Bende biraz kaşıntı var kurcalıyorum. İki kere brickden döndüm :) ilk seferde hatam dahili depolama şifrelemeyi kaldırmamak olmuş :) biraz daha kurcalicam düzen tutmazsa anlattığınız gibi globala geçer zamana bırakırım
Elinize emeğinize sağlık.

ademirhan0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
K20 Pro
Konular
4
Dün twrp den flaşladım romu hiç sıkıntı yaşamadım eu roma göre gayet akıcı bu rom

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
mi 9 t inceleme videosunu incelerseniz daha net anlarsınız. ama örnek vermek gerekirse arama ve mesaj logoları eski mavi görünümünde fakat kullandığım orjinal cin romu hemde kullandığım eu romlarında tema görünümünde olduğu gibi yeşil ve daha canlı logolar var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

benim eu rom da memnun olmadığım bir nokta vardı oda google asistan çok iyi çalışmıyordu. şimdi de mi fit çalışmıyor. benim fikrimi sorarsanız eğer çıkacaksa redmi k20 pro global rom u bekleyip yüklemek.

orjinalde sağdaki gibi
Cihazım ilk kutudan çıktığında soldaki gibi geldi. Arama ve mesajlar kısmı saf Androiddeki gibiydi ne kadar tema değişsede orası değişmedi. Orası bilerek yapılmış birşey değil, resmen bir hata gibi duruyor. Ve çok gıcık bir görüntüsü ve zor bir kullanımı var. Birini arama yapmak miuidaki gibi kolay değil. Dediğim gibi sırf o arama ve mesajlar kısmı yüzünden eu ya geçtim.

digi_boy2006

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi K20 Pro
Konular
1
mi 9 t inceleme videosunu incelerseniz daha net anlarsınız. ama örnek vermek gerekirse arama ve mesaj logoları eski mavi görünümünde fakat kullandığım orjinal cin romu hemde kullandığım eu romlarında tema görünümünde olduğu gibi yeşil ve daha canlı logolar var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

benim eu rom da memnun olmadığım bir nokta vardı oda google asistan çok iyi çalışmıyordu. şimdi de mi fit çalışmıyor. benim fikrimi sorarsanız eğer çıkacaksa redmi k20 pro global rom u bekleyip yüklemek.

orjinalde sağdaki gibi

hocam eklediğiniz ekran görüntülerinden soldaki hangi rom acaba?

slmi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
st
Cihazım
redmi k20 pro
Konular
0
Cihazım ilk kutudan çıktığında soldaki gibi geldi. Arama ve mesajlar kısmı saf Androiddeki gibiydi ne kadar tema değişsede orası değişmedi. Orası bilerek yapılmış birşey değil, resmen bir hata gibi duruyor. Ve çok gıcık bir görüntüsü ve zor bir kullanımı var. Birini arama yapmak miuidaki gibi kolay değil. Dediğim gibi sırf o arama ve mesajlar kısmı yüzünden eu ya geçtim.

cihazınız nedir acaba ?

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu