Yardım Redmi 5 Plus güncelleme sorunu

Kavalyem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Barış
Cihazım
redmi 5plus
Meslek
bılgısayar donanım
Konular
29
redmı 5plusa kurbılıyoruz demı

Eneskeskin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
25
Redmi 5plus cihazıma güncelleme geldi 10.2.1.0 diye üst bildirimde gözüküyordu tıkladım ve güncelleme yerine gönderdi beni güncelleme yerinde ise uygun güncelleme yok dedi 2 gündür böyle yapıyor ve şöyle bir şey var ben 10.0.4.0 güncellemesini apk olarak netten indirdim o şekilde kurdum bu yüzden mi oluyor apk olarak indirmemin bir sorunu olmuşmudur
Bende redmi 5plus kullanıyorum fakat bana öyle bi şey demedi zaten miui sitesindede öyle bir ROM yok bug a girmiş olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Haber - Redmi 5 Plus MIUI 10 V10.2.1.0.OEGMIXM Güncelleme Yayınlandı

recovery modda güncelleyebilirsiniz. Bizde 3 adet bu cihazdın BL kilidi açık olana şu şekilde uyguladık. Cihaz Rootsuz
Pil en az %50 olsun ve Linkten indiriniz SD karta atınız ve güncelleyiciden 3 noktadan zip dosyasını gösteriniz ve arkanıza yaslanınız :)

Bilmeyenler için belki rehber olabilir
Rehber - Updater Uygulaması İle Rom Kurulumu
Hocam bu güncelleme neden enmiui da yok

1- Öncelikle global roma sorunsuz geçmek için Fastboot romu ile bunu yapabilirsiniz. Aşağıdaki rehber işiniz görecektir.
fastboot Rom link:
MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu
Rehber - MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu

2- Rom çeşitliliklerini şuradan inceleyiniz

3- İstediğiniz cihaza uygun custom romu deneyebilirsiniz (açıklamaları konularında mevcut)
Ancak bunun için yapmanız gerenler: Bootloader Kilidi açık, Rootlu ve TWRP veya RWRP kurulu olmalıdır. Tavsiye edilen RWRP dir.
Şuradan Rehber - Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma ve
Recovery - Redmi 5 Plus için "RWRP" Kurulumu konuları takib ediniz.

4- Bu işlemlerden sonra istediğiniz roma geçebilirsiniz tabi yönergelere uyarak
Redmi 5 Plus][Official] Pixel Experience [9.0][24.10.2018]
Rom - [Redmi 5 Plus][Official] Pixel Experience [9.0][24.10.2018]

5- TWRP'den Stock Rom'a Geçiş Yapılabilir Mi? demiş ve destek cevapları inceleyiniz.
Soru - TWRP'den Stock Rom'a Geçiş Yapılabilir Mi?
Bu guncellemeyle sistem sesi kaydetme geldimi

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bir yerinde cihazın rootlu olması gerek diye ywzmissiniz. Peki robot işlemlerini nasıl yapabilirim
bakınız linklerini verdiğim paylaşım sayfalarında RWRP bu işlemi yapabiliyırsunuz. Ancak anlaşılmadı ise TWRP olarak anlatılan işlemlerde de aynı yöntemler farklı bir ve detaylı mevcut. Recovery - Redmi 5 Plus Twrp 3.2.3-0 (Vince) Official

Şayet yapamam gibi endişeniz varsa hiç bulaşmayınız. Son gğncel Global stabil yükleyeyim derseniz ilk linkte mevcut. Fasboot yapamam derseniz az üst tarafta anlattığım paylaşımda recoveryden gğncelleme kabul ederse cihazınız onu deneyiniz

Bende redmi 5plus kullanıyorum fakat bana öyle bi şey demedi zaten miui sitesindede öyle bir ROM yok bug a girmiş olabilir

Hocam bu güncelleme neden enmiui da yok

Bu guncellemeyle sistem sesi kaydetme geldimi
bu paylaşımı inceleyiniz

artos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Lg g4
Konular
0
Dahili hafızaya indirdim, kurulması için gösterdiğimde, Bilgi topluyor dan sonra GÜNCELLEME DOĞRULANAMIYOR diye uyarı alıyorum.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
en temiz çözüm fastboot üzerşnden olur ancak son güncel global stabil henüz yayınlanmadı. Ama linki verilen son fastboot 10.0 4 onu flahladıktan sonra mi flash tool ile daha sonra dahiliye indirdiğinizi kabul edecektır. BL kilidi açık bir cihazdada böyke olmuştu dediğim gibi yaptık sorun yok,güncellendi.Ama onu zip dostasını önce pc ye veya harici sd alınız. Çünkü tool ile herşeyi silebilirsiniz

artos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Lg g4
Konular
0
en temiz çözüm fastboot üzerşnden olur ancak son güncel global stabil henüz yayınlanmadı. Ama linki verilen son fastboot 10.0 4 onu flahladıktan sonra mi flash tool ile daha sonra dahiliye indirdiğinizi kabul edecektır. BL kilidi açık bir cihazdada böyke olmuştu dediğim gibi yaptık sorun yok,güncellendi.Ama onu zip dostasını önce pc ye veya harici sd alınız. Çünkü tool ile herşeyi silebilirsiniz
Verdiğin bilgiler için teşekkürler,en iyisi stabil global yayınlandıktan sonra verilerimi yedekleyip fastboot üzerinden sıfırdan yüklemek daha doğru olur diye anladım,bide tahminen stabil global olan son versiyon ne zaman yayınlanır.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Sürüm beta stabil şuan 1 2 hafta içerisinde tüm kullanıcılara gönderilir.Şuan belirli adette cihaza test edilmesi için yollanmış.Korsan bir rom değil test etsin diye yollanan cihaz sahibi herhangi bir yerde bu linki paylaşınca böyle karmaşa oluyor.Onun için resmi en.miui forumunda resmi başlık altında gözükmüyor.

Eneskeskin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
25
Sürüm beta stabil şuan 1 2 hafta içerisinde tüm kullanıcılara gönderilir.Şuan belirli adette cihaza test edilmesi için yollanmış.Korsan bir rom değil test etsin diye yollanan cihaz sahibi herhangi bir yerde bu linki paylaşınca böyle karmaşa oluyor.Onun için resmi en.miui forumunda resmi başlık altında gözükmüyor.
Hocam redmi 5+ta sistem ses kaydetme yok onu nasıl yapabilirim ayriyetten ne alakaysa redmi 5e arka kamera portre verip redmi 5+a verilmicekmis

Hakoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4
bakınız linklerini verdiğim paylaşım sayfalarında RWRP bu işlemi yapabiliyırsunuz. Ancak anlaşılmadı ise TWRP olarak anlatılan işlemlerde de aynı yöntemler farklı bir ve detaylı mevcut. Recovery - Redmi 5 Plus Twrp 3.2.3-0 (Vince) Official

Şayet yapamam gibi endişeniz varsa hiç bulaşmayınız. Son gğncel Global stabil yükleyeyim derseniz ilk linkte mevcut. Fasboot yapamam derseniz az üst tarafta anlattığım paylaşımda recoveryden gğncelleme kabul ederse cihazınız onu deneyiniz

bu paylaşımı inceleyiniz

Öncelikle başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın. İşlemleri yapabileceğimi düşünüyorum ancak hala bir anlam karmaşası var kafamda. Yazınızda "Rootlu ve TWRP veya RWRP kurulu olmalıdır. " demişssini yani bu cümlenizden ROOT işlemi ve RWRP işlemlerinin farklı işlemler olduğunu anlıyorum. Yazınızda RWRP nin nasıl yapıldığı yazıyor ancak ROOT kısmı hakkında birşey belirtilmemiş ROOT nasıl yapacağım?

Hakoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4
Arkadaşlar telefonum hatalı bir işlemden dolayı Fastboot ekranında kaldı. Sadece fastboot ve twrp ekranına ulaşabiliyorum. Cihazım çin versiyondu m 10.0 versiyon yüklüydü. şimdi miflash ile yaılımı tekrar atmak istiyorum ancak hangi roomu kurmalıyım bilemiyorum yardımcı olurmusunuz

Üst Alt