Yardım Redmi 5 Plus 32GB Mı Mi A1 64GB Mı ?

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Max.1100TL ile bir cihaz alacağım. 2 cihazı da sevdim ama karar veremiyorum. Arayüz konusunda sıkıntı yok. A1 in hızı kamerası kulaklık için dahili amfisi aklımı çeliyor. 5+ ın ise ekranı ve pil performansı. Öncelik oyun. Bütçeden dolayı 5+ alırsam 32GB lık sürümü almak durumundayım. Şu an kullandığım cihaz J7 Prime. Yardım ederseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Size hak veriyorum hocam. Söylediğim gibi ben de aynen sizin gibi düşünüyordum... Hatta yazmış olduğum mesajları muhtemelen size de hatırlıyorsunuzdur. Yalnız gözden kaçırdığımız nokta insanlar sadece şikayet için yazıyor, memnuniyet için değil. Sadece bizim forumumuzda servis şikayeti için açılan konulara bir bakın. Bunların kaç tanesinin içinde teşekkür mesajı görüyorsunuz? Oysa bu cihazların durumlarını Delta Servis 1 ve Delta Servis 2 sayesinde ben de takip ediyorum ve sıkıntısı giderilmeyen, giderilmemişse değişim yapılmayan cihaz neredeyse yok. Yani sadece şikayetleri okuyarak tek taraflı bir bakış açımız oluyor. Diğer yandan "muhatap bulamıyoruz" ifadesini bulamıyorduk olarak değiştirmemiz lazım bence. Kendilerine yazılan her mesajı cevaplayan ve iletilen cihazların takibini birebir servis içerisinde yapan servis yetkilileri forumumuzda yer alıyor. Belki Samsung alınacaksa garanti önemli olmayabilir fakat Xiaomi cihazlarda yetkili servisler çok ciddi yol kat ettiler ve müşteri memnuniyet düzeyi oldukça yüksek.

Yaşadığım tecrübeler doğrultusunda konuşmuştum hocam. Eğer dediğiniz gibi bu kadar gelişme gösterildiyse saygı duyarım. Fakat geçmişten birebir tecrübe ettiğim için ve forum üyelerinin tecrübeleriyle birlikte düşündüğümde çok gerideydi gözümde. Sizin tecrübenize ve bilginize saygım ve güvenim her daim var bilirsiniz. O zaman bir daha düşünmeli garanti konusunu. :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yaşadığım tecrübeler doğrultusunda konuşmuştum hocam. Eğer dediğiniz gibi bu kadar gelişme gösterildiyse saygı duyarım. Fakat geçmişten birebir tecrübe ettiğim için ve forum üyelerinin tecrübeleriyle birlikte düşündüğümde çok gerideydi gözümde. Sizin tecrübenize ve bilginize saygım ve güvenim her daim var bilirsiniz. O zaman bir daha düşünmeli garanti konusunu. :)

Estağfurullah hocam. Elbette ki hepimizin yargıları tecrübelerimizle oluşuyor. Sadece son dönemlerde benim biraz daha fazla gözlemleme şansım oldu ve bunu sizinle paylaşmak istedim :) Açıkçası servislerin bu gelişimleri beni ziyadesiyle mutlu ediyor ve olumsuz yorumlarla -deyim yerindeyse- heveslerinin kırılmasını istemiyorum. Biliyorum ki memnuniyet düzeyinin artıyor olması servislerin de yaptıkları işten daha fazla keyif almalarına neden oluyor ve bu durumdan kazançlı çıkan Xiaomi kullanıcıları oluyor.

Oyla:

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Oyun için çok da fark olacağını düşünmüyorum siz bilirsiniz
Hocam clash royale gibi küçük oyunlarda bile takılma var bir de kronik oyun oynarken mobile legends critical ops gibi joystick tarzı şeylerde kendi kendine dokunmatik bırakıyor.
[doublepost=1522086642,1522086489][/doublepost]
Redmi 5 Plus Yes~~ Garantili alma imkanı varken garantisiz almak doğru olmaz.
Peki 3gb bile olsa 5+mı dersiniz ?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam clash royale gibi küçük oyunlarda bile takılma var bir de kronik oyun oynarken mobile legends critical ops gibi joystick tarzı şeylerde kendi kendine dokunmatik bırakıyor.
[doublepost=1522086642,1522086489][/doublepost]
Peki 3gb bile olsa 5+mı dersiniz ?
İlginç hocam snapdragon 625 de iş görüyor. Clash royale, boom beach akıyor

Oyla:

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
İlginç hocam snapdragon 625 de iş görüyor. Clash royale, boom beach akıyor
Evet alıp oyun oynayana kadar ben de sıkıntı olmayacağını düşündüm ama oldu mesela lol de (mobile legends) adamı kaçıracağım aynı zamanda beceri vuruşu yapacağım ama dokunmatik garip şekilde bırakıyor ve adam beni kesiyor direk :(
[doublepost=1522179486,1522179463][/doublepost]Mi A1 64 lük kırmızı renk bulmak mümkün mü ?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Evet alıp oyun oynayana kadar ben de sıkıntı olmayacağını düşündüm ama oldu mesela lol de (mobile legends) adamı kaçıracağım aynı zamanda beceri vuruşu yapacağım ama dokunmatik garip şekilde bırakıyor ve adam beni kesiyor direk :(
[doublepost=1522179486,1522179463][/doublepost]Mi A1 64 lük kırmızı renk bulmak mümkün mü ?
Bildiğim kadarıyla evet. Bende kırmızı 5x kullanıyorum. Arkadaşta j7 prime var boom beach te kasmıyor . Dokunmatik sorunu sanırım jireskop la alakalı. J serisinde yok diye okudum diye hatırlıyorum sanki

Oyla:

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Evet 3GB ram bile olsa Redmi 5 Plus derim. Bir dönem elimizde Redmi Note 4 (x) 3GB modeli ile Mi Max 2 4GB ram modeli vardı, aynı oyunlar, aynı uygulamalar ile kullanımda hiç bir fark yoktu. Onur C.

Oyla:

Onur C.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
J7 Prime 16G
Konular
3
Evet 3GB ram bile olsa Redmi 5 Plus derim. Bir dönem elimizde Redmi Note 4 (x) 3GB modeli ile Mi Max 2 4GB ram modeli vardı, aynı oyunlar, aynı uygulamalar ile kullanımda hiç bir fark yoktu. Onur C.
Teşekkürler hocam. A1 de white noise problemi varmış araştırınca yabancı forumları vs baya fazla bir konu gördüm. 5+ a kaydım.
[doublepost=1522301972,1522301934][/doublepost]
Bildiğim kadarıyla evet. Bende kırmızı 5x kullanıyorum. Arkadaşta j7 prime var boom beach te kasmıyor . Dokunmatik sorunu sanırım jireskop la alakalı. J serisinde yok diye okudum diye hatırlıyorum sanki
Evet hocam jiroskop yok bizim cihazlarda. VR desteği de yok.

Oyla:

eskizaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
umut aslan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
3
Fotoğraf açısından bakarsak hangisi alınmalı?

Oyla:
Üst Alt