Redmi 3 pro brick oldu bootloader kilitli fastboot geliyor

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Nasıl geçtiniz hocam onu anlatırsanız sevinirim. Bilgisayar kaç bit?

Dediğinizi Başka Bilgisayarda Yaptık. Arkadaşın Windows 10 Bilgisayarında, Aygıt yöneticisinde "Bağlantı Noktaları" Kısmı Yoktu. Windows 7 32 Bit ile Dediklerinizi Yaptık ve Telefon Açıldı. Max 32 Hatasınıda 64 bitlik bir bilgisayarda Mi Flash İle Fasboot Rom Yükleyerek Halledecek ;)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Dediğinizi Başka Bilgisayarda Yaptık. Arkadaşın Windows 10 Bilgisayarında, Aygıt yöneticisinde "Bağlantı Noktaları" Kısmı Yoktu. Windows 7 32 Bit ile Dediklerinizi Yaptık ve Telefon Açıldı. Max 32 Hatasınıda 64 bitlik bir bilgisayarda Mi Flash İle Fasboot Rom Yükleyerek Halledecek ;)
Dediğim gibi hocam o yöntemi daha önce kullandım o şekilde 2 redmi 3 hayata döndürdüm siz olmuyo diyince hata yaptığınızı düşünmüştüm. 64 bit bir windowsta sorunsuz kurulum yapabilir arkadaş. Bir sorun olursa burdayım hocam, saygılarımla.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Dediğim gibi hocam o yöntemi daha önce kullandım o şekilde 2 redmi 3 hayata döndürdüm siz olmuyo diyince hata yaptığınızı düşünmüştüm. 64 bit bir windowsta sorunsuz kurulum yapabilir arkadaş. Bir sorun olursa burdayım hocam, saygılarımla.

Benim Gözüme İlk Çarpan Aygıt Yöneticisindeki BAĞLANTI NOKTALARI olmamasıydı. Diğer Arkadaşlarda Buna Dikkat Ederlerse İyi olur Bence :)
Bende Teşekkür Ederim, Bir Arkadaşa Daha Yardımımız Dokundu ;)

Bu arada Telefon Açılır Haldeyken ve Kilitli Telefona Rom Yüklemek İçin EDL kısmına Gçmek için

adb reboot edl

komutunu kullanırlarsa sizin yöntemi daha basit hale getirmiş olurlar :)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Benim Gözüme İlk Çarpan Aygıt Yöneticisindeki BAĞLANTI NOKTALARI olmamasıydı. Diğer Arkadaşlarda Buna Dikkat Ederlerse İyi olur Bence :)
Bende Teşekkür Ederim, Bir Arkadaşa Daha Yardımımız Dokundu ;)

Bu arada Telefon Açılır Haldeyken ve Kilitli Telefona Rom Yüklemek İçin EDL kısmına Gçmek için

adb reboot edl

komutunu kullanırlarsa sizin yöntemi daha basit hale getirmiş olurlar :)
Evet hocam telefon açılıyorsa o kodla kolayca rom yükleniyor ama bootlop a düşmüş bir redmi 3 e boot kilitli ise tek rm yükleme şekli budur.

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
aynı şeyı bende yaşadım açtım point noktasından işi çözdüm :) bu telefon kolay parçalanıyor beyler ayrıca aynı şeyleri bende denedim olmuyor pc görmeyince görmüyor ses acma kapama yapıncada 900e olarak görüyor 9008 olarak değil :)
,,
Dİpnot : cihazı rootlamak için önce developer rom yükleyin stabilde olmuyor 1 gün denedım :)

FeaRLesS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖnaL
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
1
arkadaşlar bootlar kilitli olduğu için flash all yazdıramıyorum mi flash fast boot olarak görüyor cihazı ff diye başlayan isim ama tgzleri yazdırmaya çalıştığımda kilitli diyor hata veriyor brick olmadan önce download moduna alıp orjinal yazılımları mi flash ile yazdırabiliyordum. şimdi download moduna girmiyor mi yazısı kalıyor sadece power - çalışıyor fastboot geliyor. yardmlar için tşkler

Merhaba. Redmi 3s cihazım, TWRP modunda rom yüklemeye çalıştım yükledi restart dedim ve Mİ ekranında takıldı kaldı. fastboot modu hariç hiçbir yere girmiyordu. Flashboot üzerinden miflash la rom atmaya çalışıyorum cihaz kilitli olduğu yazıyor yüklemiyor error verip duruyordu , halbuki cihazım kilitsizdi. ADB dos sistemi üzerinden ne denediysem bir türlü telefon kilitli olduğundan yükleme yapılamıyor uyarısı aldım durdum. 1 günümü üzerinde harcadım ve bir sonuç alamadım. Sabah işteyken bootloader kilidi aklıma geldi acaba açık olan kilit durduk yere kapanabilirmiydi ki ? düşündüğüm gibide olmuştu . MiFlashUnlock dosyasını indirdim ve bootloader kilidini %100 olarak açtı.Açmamla birlikte hemen miflash dosyasını açıp fastboot'a alıp romu yüklemeyi başardım , hamdolsun. Takılıp kalan arkadaşlar için faydalı olur umarım. Selametle.

Üst Alt